Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

V. V. Piakin z 30. 11. 2015: „Hitler nebol hlupák, keď...“ (video s českými titulkami)

 Významná udalosť – bolívijský prezident sa obracia na Putina, aby im pomohol vyriešiť prístup k moru, konkrétne k Tichému oceánu. To znamená, že štáty sa už s dôverou obracajú na koho? Len na USA alebo už aj inde? 

Téma Turecka

Za všetkým stoja USA, Erdogan je figúrka, ktorá bola ubezpečená, že si môže dovoliť všetko, lebo v Rusku nastane prevrat.

Lenže plány nevyšli. A prečo? Pretože na čele Ruska stojí štátnik.

 Tento turecký úder je aj úderom proti energetickej bezpečnosti Ruska. Turecko si samé zastavilo výstavbu plynovodu a tak Európa neochotne, ale vynútene ide na súhlas s ďalšími linkami Severného prúdu.

(Tu si treba všimnúť, že o Ukrajine, ako o dopravnom území, sa hovorí čoraz menej. Čiže Európa už vidí, že ak Rusko niečo povie, že to bude alebo nebude tak, že to tak aj naozaj bude. Tzn. prietok cez ukrajinské územie sa zastaví presne podľa plánu. – pozn red.)

Čo sa stane ak teraz Rusi v rámci odvety zostrelia turecké lietadlo? Nedosiahnu tým západní jastraby to, čo plánovali pred zostrelom Su-24? (na cca 40-tej minúte povie, že na 99 % išlo o americké lietadlo a len na 1 % pravdepodobnosť to bol turecký stíhač.)

V žiadnom prípade, hovorí Piakin a v ďalšom zdôvodňuje aj prečo. Navyše poukazuje, ako sa všetky západné štáty chceli vyhnúť vtiahnutiu do tohto problému. Veď krajiny NATO ani len spoločné komuniké k tomu nevydali...

Inými slovami povedané, Piakin tvrdo naznačil, že keď Rusi dostanú šancu zostreliť Turka, tak ho aj zostrelia!!! „Zostreľovať ich už nie je len možné, ale aj potrebné!“, dodal. A potom po ešte podrobnejšom vysvetlení témy doplnil - ... „ako vidíte, arabská jar sa u nich zľahka začína“.

 Dostanú Rusi konečne prielivy Bospor a Dardanely?

Tu sa V. V. Piakin vrátil i do histórie svetových vojen a osobitne k Stalingradskej bitke, pri čom povedal, že „Hitler nebol hlupák“, keď Paulusovi rozkazoval aby stál do konca!

Hlavné posolstvo z tohto všetkého znie: „Erdogan týmto útokom zabil štát Turecko!“  a ďalej vysvetlil to, čo web Slovensko-ruskej spoločnosti ako jediný na Slovensku pomenoval hneď na druhý deň po útoku. Že vznik štátu Kurdistan sa stal nevyhnutnosťou!!!

Pričom Rusko pri zničení Turecka nemusí robiť vôbec nič. Všetko si urobil Erdogan sám a zvyšok za neho urobia jeho európski „partneri“.

Viac a podrobnejšie na video:

https://www.youtube.com/watch?v=e5w8z82ND38&feature=em-share_video_user

 

DĽR považuje obsadenie dedín na neutrálnom území za agresiu Kyjeva

 Ukrajinskí okupanti 3. decembra oznámili obsadenie osád Pavlopoľ a Piščevik (iné médiá hovoria o obsadení 7 dedín – pozn. red.), ktoré sa nachádzajú v neutrálnej zóne medzi pozíciami Ozbrojených síl Ukrajiny a Ozbrojených síl Novoruska, uvádza agentúra Charkov.  

 V Doneckej ľudovej republike sa také konanie ukrajinských bojovníkov považuje za hrubé porušenie Minských dohôd a za aktívnu fúzu príprav na útok. „Včera vojensko-politické vedenie vyhlásilo o „víťaznom“ obsadení mierumilovných osád Pavlopoľ a Piščevik na mariupoľskom smere. Násilné obsadenie týchto osád Ozbrojenými silami Ukrajiny je základom na obnovenie začiatku bojovej činnosti“, vyhlásil zástupca veliteľa zboru MO DĽR Eduard Basurin.

Podľa evrazia.org, 4. 12. 2015

 

Rusko je opäť slobodné – potvrdilo nadvládu Ústavy RF

 Zákon, ktorý poskytuje Ústavnému súdu RF právo určovať, či splniť alebo nie verdikty medzinárodných, predovšetkým Európskeho súdu pre ľudské práva, proti Rusku, prijala dnes Štátna Duma RF.

 Odteraz sa bude ústavný súd v takýchto prípadoch riadiť výlučne princípom nadvlády Ústavy RF.

Podľa pravda.ru, 4. 12. 2015

 

Nové ruské technológie: neodpočúvateľný šifrátor, prenosný počítač...

 Generálny riaditeľ „Rostech“ Sergej Čemezov predstavil prezidentovi Putinovi rad nových prác, medzi ktorými je prenosný počítač a šifrovací prostriedok, ktorý po dopracovaní príde do voľného predaja. A teda kúpiť si ho budeme môcť ktokoľvek.

„Je to zaujímavá vecička – tento šifrátor. Skonštruovali sme ho pre špeciálne služby a pre štátne orgány. Potom ho spolu s FSB dopravujeme na komerčné využitie. Pracuje cez Yotaphone. Pripájaš sa cez Bluetooth, zadáš na Yotaphone volané číslo a môžeš hovoriť. Za predpokladu, že na druhom konci je rovnaký dešifrátor“, povedal Čemezov Putinovi. Ten sa doplnkovo zaujímal, či sa to naozaj nedá odpočúvať. „Áno, bez dešifrátora to nejde. Teraz je to na certifikácii FSB“, vysvetlil Čemezov. „No a potom to pôjde do predaja?“, opýtal sa Putin. Čemezov mu oznámil, že po dopracovaní zariadenia to môže ísť do voľného predaja.

Riaditeľ „Rostech-u“ predviedol Putinovi aj učebnicu, ktorá bola vytvorená na platforme YotaPad. „Je to naša výroba, čiste ruská, naša architektúra, no súčiastky môžu byť aj zahraničné. No len z juhovýchodnej Ázie. Obrazovka je, napríklad, vyrobená Nanotechnológiami (Rosnano), povedal Čemezov.

Putinovi bol predvedený aj prenosný počítač, ktorý vie plnohodnotne zameniť stacionárny. „Je to jeden z najmenších počítačov na svete. Dá sa pripojiť k akejkoľvek obrazovke (aj k televízoru) a pracovať. Dá sa do neho vpratať aj tajná dokumentácia, pretože je ochránený od vírusov rôznych druhov“, povedal Čemezov.

Podľa ria.ru, 4. 12. 2015

 

Ani Hitler si nepýtal dovolenie

 Nemecký Bundestag povolil vojenskú operáciu Nemecka v Sýrii bez ohľadu na to, že nemá na to mandát OSN a ani vlády Sýrie. Ide teda o neokolonialistické rozhodnutie, za ktoré hlasovalo 445 z 598 poslancov.

 Do Sýrie vraj odíde nie viac ako 1200 vojakov Bundeswehru, niekoľko lietadiel Tornádo a fregata na podporu francúzskej lietadlovej lode „Charles de Gaulle“. Operácia je kalkulovaná na rok, no pri súhlase parlamentu môže byť predĺžená.

S využitím ruskej tlače, 4. 12. 2015

 

Porošenko Ukrajincom: Vy ste predsa chceli ísť do Európy a nie vysoké platy a dôchodky

 Prichádzajúc na Majdan v roku 2013 sa Ukrajinci chceli dostať do Európy a neprišli bojovať za vysoké platy a dôchodky, nazdáva sa prezident Petro Porošenko (to isté platí o Slovákoch, ktorí podporili november 89 – pozn. red.) Ide o logiku, ktorú cítiť z vyhlásenia hlavy zvyšku ukrajinského štátu.

 „Keď začalo byť jasné, že asociačná dohoda s EÚ nebude, na druhý deň milióny ľudí vyšli do ulíc. Oni nepožadovali výplaty alebo dôchodky, ani zníženie daní alebo získanie nejakých sociálnych výhod. Ľudia požadovali Európu“, nazdáva sa Porošenko.

Pri tom zdôraznil, že vôľu ľudu naplnil – po svojom zvolení za prezidenta podpísal asociačnú dohodu. A ani v ďalšom období žiadne zdržiavačky a odklady na ceste eurointegrácie vraj nebudú. Moskva to vraj nemôže ovplyvniť.

„Nedáme sa šikanovať ani dodávkami plynu, ako sa to dialo 24 rokov, ani hospodárskymi sankciami, ktoré sa proti Ukrajine neopodstatnene zavádzajú od roku 2013. Príčiny sú čisto politické – oni chcú za Ukrajincov rozhodovať ako máme ďalej žiť, ako sa máme ďalej rozvíjať. No my sme sa to už naučili rozhodovať sami“, povedal prezident.

Nedávno vystúpil bývalý gubernátor „ukrajinskej“ časti Doneckej oblasti Sergej Taruta, ktorý vyhlásil, že pri zachovaní súčasného prístupu moci k riadeniu štátu, zostalo Ukrajine do krachu okolo 6 – 8 mesiacov.

Podľa regnum.ru, 3. 12. 2015

 

Krym už ukrajinskú elektrinu nepotrebuje ani zadarmo

Ukrajinská strana neobnovila dodávky elektriny na Krym, oznámil hlava republiky Sergej Axenov, pričom zdôraznil, že úrady republiky ani nemienia čakať na dodávky z Ukrajiny.

"Nič nám Ukrajina nedodávala. Ničoho sa od nej ani nedočkáme, a čakať netreba. Ani zadarmo to nepotrebujeme", povedal Axenov na zasadnutí štábu na likvidáciu mimoriadne situácie.

Energetický systém polostrova pracuje od 22. 11. v izolovanom režime, ruský prezident začiatkom decembra otvoril prvú linku energetického mostu z Krasnodarského kraja cez kerčský prieliv, čím polostrov &ískal doplnkových 230 MW. Do 20. 12. má k nim pribudnúť ďalších 230 MW, čo už výrazne zníži tunajší energetický deficit. 

Podľa ria.ru, 3. 12. 2015

 

Americký časopis Foreign Policy nazval Vladimíra Putina globálnym mysliteľom

 Americký časopis Foreign Policy zaradil  prezidenta RF Vladimíra Putina medzi „Globálnych mysliteľov“ 2015 za vojenskú operáciu v Sýrii. Ruský líder sa dostal do kategórie „ľudia prijímajúci rozhodnutia“.

 Redakcia pri tom toto svoje rozhodnutie vysvetľuje kritickým kľúčom: Putin je zaradený do zoznamu za „úlohu mierotvorcu, ktorý zhadzuje bomby“. Výsledkom toho je, podľa Foreign Policy, upevnenie pozície prezidenta Bašara Asada a dosiahnutie roly Ruska ako „kriticky dôležitej pre ktorýkoľvek mierový proces“.

Okrem nominácie „prijímajúcich rozhodnutia“  sa v ratingu časopisu nachádza ďalších osem nominácií z najrozličnejších oblastí.  

Podľa rg.ru, 3. 12. 2015

 

Starého psa novým kúskom nenaučíš

 Tak ako Američania bombardovali pred koncom vojny Dubovú, Bratislavu, Plzeň, Prahu..., to isté robia dnes aj v Sýrii. Agentúry uvádzajú, že Američanmi vedená koalícia už bombarduje vodovody a čističky obrovského sýrskeho mesta Halabu (Aleppo).

 Vďaka ich „protiteroristickému boju“ je vodovod značne poškodený, voda prestala tiecť do niekoľkých štvrtí mesta, ktoré malo v roku 2011 vyše tri milióny obyvateľov. Dnes je ich v meste menej ako dva milióny, ale v rámci celej aglomerácie ide o 3,5 milióna ľudí, z čoho polovica zostala teraz bez pitnej vody. Predstavitelia UNICEFu hovoria o 1,5 milióne ľudí. Každý vo svete musí zložiť klobúk pred týmto obrovským bojovým hrdinstvom po americky.

Podľa topwar.ru, 1. 12. 2015

 

Konštruktér „Bulavy“ považuje koncepciu globálneho úderu USA za neuskutočniteľnú

 Koncepcia globálneho úderu USA, ktorá zničí atómový potenciál protivníka, je v praxi neuskutočniteľná, vyhlásil konštruktér ruských strategických rakiet (Bulava, Jars, Topoľ...) Jurij Solomonov.

 „Americká filozofia globálneho úderu je otvorená hlúposť, pretože spôsobenie citeľných škôd si vyžaduje veľa času. Pričom súčasné systémy odhalia letiace objekty po 5 – 10 minútach letu“, povedal.

 „Američania pri realizácii strategickej obrannej iniciatívy nič nedokázali, okrem švindľu, ktorý bol v roku 1989 kongresom USA odhalený a tých, ktorí z ministerstva obrany USA otvorene klamali, jednoducho zavreli. ZSSR tomu uveril, na to reagoval a minul na paritu týchto rozprávok obrovské množstva peňazí“ dodal Solomonov.

Systém rýchleho globálneho úderu predpokladá skonštruovanie hyperzvukového nosiča, prototypy ktorého sa už testujú. Podľa predpokladov dokážu naniesť vysoko presný atómový úder z amerického územia na ciele po celej Zemi približne do hodiny.

Podľa vz.ru, 2. 12. 2015

 

Grécky minister obrany: Ruský Su-24 bol zostrelený nad Sýriou!

 Inak by Ankara sfunkčnila článok 5 o spoločnej obrane, vyhlásil minister Panos Kammenos pre televíziu Mega a zvýraznil, že „tento fakt priznáva aj Turecko“.

 Grécky minister sa ďalej vyjadril, že mu neprináleží súdiť, či zostrel bol vopred pripravený, lebo že rozhodnutie o tom prijíma miestne veliteľstvo. „No omnoho vážnejším faktom je vražda ruského pilota ´Sivými vlkmi´.“

„Ak by Rusko narušilo vzdušný priestor, my by sme sa postavili na stranu Turecka“. Grécko je členom EÚ i NATO. V prípade narušenia by sme sa nepostavili na stranu Ruska“, povedal.

Kammenos neverí, že sa Turecko zúčastní boja s IŠ, pretože krajina sa ´islamizuje´.“

Podľa ria.ru, 2. 12. 2015

 

NATO boli doručené fakty, že útok proti Su-24 bol vopred pripravený

Stály predstaviteľ RF pri NATO Alexander Gruško pri stretnutí so zástupcom generálneho tajomníka aliancie Alexandrom Vershbowom zverejnil údaje o tom, že turecký útok proti Su-24 bol vopred pripravený, uviedli ruské médiá.

"Áno, mal som takýto rozhovor s prvým námestníkom NATO Vershbowom o incidente okolo Su-24. Pravdou je však, že on sa neobmedzil len na tie aspekty, ktoré spomenul generálny tajomník. Ja som vyložil ruské hodnotenie incidentu, uviedol som súvislosť vojenských a politických faktorov, ktoré dosvedčujú vopred pripravený charakter útoku na ruské lietadlo vo vzdušnom priestore Sýrie", vyhlásil Gruško.

 Podľa ria.ru, 1. 12. 2015

 

Belgickí vedci spochybňujú existenciu údajných tureckých varovaní Su-24

Podľa výpočtov belgických astrofyzikov rýchlosť zostreleného Su-24 dosahovala takmer 1000 km/hod a preto 10 varovaní, o ktorých hovorí Ankara, by muselo zaznieť za sedem sekúnd. No a to je fyzicky neuskutočniteľné.

Podľa astrofyzikov Katholieke Universiteit Leuven turecká strana mohla poskytnúť nepresné informácie o varovaní ruských letcov, ktorí akoby vošli do vzdušného priestoru Turecka, uvádza portál Motherboard.

Vychádzajúc z existujúcich videomateriálov, máp a vyhlásení úradov Turecka a RF, astrofyzici Tom Doorsselaere a Giovanni Lapenta vyrátali, že rýchlosť zostreleného Su-24 bola okolo 980 km/hod.

Vedci pri tejto rýchlosti pripúšťajú, že ruský bombardér mohol preniknúť do tureckého vzdušného priestoru približne do vzdialenosti 2 km. Čiže išlo o čas niekoľkých sekúnd a v žiadnom prípade nie 17 sekúnd, ako hovorí turecká strana, píšu vedci na oficiálnej stránke univerzity.  

Vychádzajúc teda z poskytnutých oficiálnych údajov, turecká strana by musela 10 varovaní vysloviť približne za sedem sekúnd, čo je, podľa belgických astrofyzikov fyzicky nezrealizovateľné!!!

Vedci spochybnili aj dávnejšie sa objavený variant, že k pilotom smerovalo 10 varovaní za 5 minút. Lebo pri rýchlosti 980 km by Su-24 za túto dobu preletel 80 km, uvádza sa v článku.

„Ako mohli turecké vzdušné sily predpokladať, že ruské lietadlá narušia vzdušný priestor? Vojenské lietadlá sú veľmi manévrovacie a teoreticky mohli skrútiť v posledné sekundy“, konštatovali belgickí letci.

 Podľa vz.ru, 28. 11. 2015

 

V. V. Piakin z 23. 11. 2015: Prečo Západ tlačil a už nebude tlačiť na Rusko aby to reštruktualizovalo dlh Ukrajiny? (video s českými titulkami)

 Nuž preto, lebo tu nejde o žiadny dlh Ukrajiny voči Rusku! Rusi kúpil ukrajinské cenné papiere na britskej burze a Rusku teda dlhuje nie Ukrajina, ale burza. Ukrajina má teda záväzok voči britskej spoločnosti, ktorá túto burzu riadi. No a tá má dve cesty – buď zaplatí alebo krachne. Lenže ak nezaplatí, krachne s ňou aj súčasný úverovo-finančný systém sveta.

Čo G20 navrhovalo Rusku? Aby na seba vzalo náklady na vydržiavanie protiruského, protiľudového režimu na Ukrajine. Čiže aby škodu burzy prevzalo na seba Rusko. A čo na to Putin? On povedal, dobre, tak poďme túto škodu niesť spolu. Tzn., že navrhol zmenu pravidiel fungovania úverovo-finančného systému sveta. Preto Reuters hneď na druhý deň napísali, že nikto to neprijme. Áno, pre súčasný svet by to bola katastrofa. MMF by okamžite padol a dominancia USA by bola okamžite pasé.

Ako to? Pretože hneď na druhý deň sa ozve Taliansko, Grécko, Španielsko... a začnú sa pýtať – ako je možné, že pre jedných je to možné a pre druhých nie???

Takže dnes Západ hovorí – nie, nie, nie... čokoľvek, len nie tieto „lepšie podmienky“ pre Ukrajinu.

 A čo na Ukrajine samotnej?

Ukrajina už nie je štátom pretože na tomto území si silu uplatňuje každý. V každom štáte má na to monopol len štát. Preto je nesprávne nazývať kyjevskú moc chuntou – tá štát riadi – ale bandou.

Momentálne Rada bezpečnosti Ukrajiny opúšťa pole a na Ukrajine sa vytvárajú paralelné štruktúry FBI. To znamená, že prebieha celoplošné zbavovanie sa starých kádrov, nech Majdanu akokoľvek oddane slúžili.

Otázky k Sýrii

Aká môže byť spolupráca Rusov s Francúzmi keď Bašar Asad ich nepozval? Piakinovou akoby odpoveďou je, že B. Asad nepozýval ani Američanov. No sú tam. Čiže úlohou Rusov je dosiahnuť, aby Francúzsko pracovalo na Asadove záujmy. Hollande povedal, že naším cieľom nie je Asad, ale IŠ. No a k tomu vedie aj francúzska informačná podpora.

Obama na to povedal, že pokiaľ existuje Asad, politické riešenie v Sýrii nie je možno. A preto aby odišiel. Na to mu, podľa mňa, Associated Press odpovedala, že Asad bude prezidentom dlhšie, ako Obama.

Starého psa novým kúskom nenaučíš

Akú ropnú infraštruktúru ničia Rusi a akú Francúzi? Rusi bombardujú infraštruktúru Islamského štátu a Francúzi tú, ktorá má byť oslobodená a čoskoro padnúť do rúk Bašara Asada. (Presne takto sa správali spojenci cez 2. sv. vojnu keď bombardovali Dubovú, Bratislavu, Plzeň, Prahu... lebo tie boli podľa plánu oslobodzovania vyčlenené na starosť Červenej armády – pozn. red.)

Znamená to, že Rusi ničia infraštruktúru orientovanú na export do Turecka a spojenecká koalícia tú, ktorá má bude oslobodená.  

Téma medzinárodného terorizmu

Medzinárodný terorizmus, ako taký, neexistuje. Je to nesystematizovaná štruktúra konkrétnych tajných služieb konkrétnych štátov. A medzinárodným je tento terorizmus len preto, lebo teroristický systém sa používa v systéme politiky a medzinárodných vzťahov.

Keď sa obnoví bipolárny svet, rovnováha síl, tak aj medzinárodný terorizmus zmizne. A prečo je dnes? Pretože jeho organizátori dúfajú, že im nebude zaplatené rovnakou mincou.  

Video:   https://www.youtube.com/watch?v=_E5UJ246WvE&feature=em-share_video_user

 

Americký generál letectva vyvolal poprask v televízii Fox News (video s titulkami)

Penzionovaný generál US Air Force Tom McInerney a expert na ruské letectvo uviedol v americkej televízii Fox News, že Turecko muselo bez akejkoľvek pochybnosti vopred plánovať zostrelenie ruského Su-24.

Video:  tp://aeronet.cz/news/video-americky-general-letectva-vyvolal-poprask-na-fox-news-turecko-muselo-sestrel-ruskeho-su-24-planovat/

 

 

„Zapamätajte si tieto slová...

 ...navždy si ich zapamätajte. Ani ja na ne nikdy nezabudnem. Sľubujem!“

Koho slová mala na mysli oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharova? Boli to slová predstaviteľa štátneho departmentu USA Marka Tonera, ktorý vyhlásil že sýrski Turkméni mohli strieľať do katapultovaných ruských pilotov Su-24 kvôli sebaobrane.

 „Zapamätajte si tieto slová. Navždy si ich zapamätajte... Konkrétne Toner povedal, že Turkméni strieľali do katapultovaných ruských pilotov Su-24 v mene sebaobrany. „Ak turkménske sily boli atakované ruským leteckým bombardovaním, oni sa mohli brániť“, vyhlásil.

Na spresňujúcu otázku, ako sa dá za sebaobranu považovať streľba do neozbrojených pilotov, ktorý sa katapultovali na padáku, odpovedal, že „nie je presne jasné, čo sa tam naozaj stalo“.

Podľa vz.ru, 25. 11. 2015

 

Putin gratuloval konštruktérom a výrobcom nového leteckého motoru (video)

 Rusi skonštruovali nový letecký motor PD-14, ktorý bude použitý na celý rad lietadiel ruskej výroby. „Gratulujem generálnemu konštruktérovi a všetkým vaším kolegom, celému tvorivému kolektívu za jednoznačné víťazstvo počas takmer tridsaťročných dejín výroby našich motorov. Takúto udalosť, akú máme dnes, sme nemali, presne 29 rokov“, cituje RIA Novosti Putinove slová.

 Prezident poznamenal, že so skonštruovaným motorom PD-14, ktorý sa mal spočiatku stať základným motorom pre nové lietadlo MS-21, sa teraz ráta na celý rad ruského letectva.

 Video:  http://www.vz.ru/news/2015/11/25/780231.html

Podľa vz.ru, 25. 11. 2015

 

Rusko zbaví Turecko minimálne 50 miliárd USD

Dá sa očakávať, že zrušený bude celý rad rusko-tureckých projektov, čo sa pre Turecko premení na mnohomiliardové straty.

Všetci však čakajú na to hlavné - či Rusko zastaví do Turecka dodávku plynu.

Podľa pravda.ru, 25. 11. 2015

 

Opak je pravdou: Turecký stíhač F-16 pri útoku na Su-24 preletel do Sýrie

 Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo že turecký stíhač pri útoku na ruský frontový bombardér preletel hranicu a ocitol sa vo vzdušnom priestore Sýrie, čo je porušením medzinárodného práva.

 Rezort tiež odmieta informáciu, že turecký stíhač sa pred útokom pokúšal o kontakt.

„Zrejme toto je dôvod prečo (vystrašené) Turecko okamžite začalo mimoriadne konzultácie s NATO namiesto toho, aby okamžite začalo rokovať s Ministerstvom obrany RF“, povedal genpor. Sergej Rudskoj. Podľa jeho slov ruskí vojaci na samom začiatku operácie v Sýrii vybudovali priamu telefónnu linku s tureckým ministerstvom obrany, ktorá nepriniesla úžitok.

Taktiež vyvrátil, žeby sa turecký letec pokúsil o kontakt. „Neboli žiadne pokusy zo strany tureckého lietadla spojiť sa alebo nadviazať vizuálny kontakt s našou posádkou a nezaznamenali to ani žiadne prostriedky objektívnej kontroly“, cituje Interfax vojenského činiteľa.

Podľa dni.ru, 24. 11. 2015

 

Američania sú na tom vojensky asi biedne (s videodôkazom)

 A aby to zakryli, preukazujú efektívnosť svojej armády zábermi, ktoré boli nakrútené pri bombardovaní ruskými vzdušnými a kozmickými silami pri svojom útoku na ciele Islamského štátu. Dôkazom je vysielanie americkej televízie PBS (19. 11.) a zábery, ktoré zrejme mnohí z nás už predtým videli na stránke ruského ministerstva obrany.

 Američania sprievodným komentárom úplne natvrdo presviedčali svojich divákov, že ich vzdušné sily zlikvidovali vyše sto cisternových nákladiakov, prepravujúcich ropu a ešte to obrázkovo podporili ruským útokom na rafinériu IŠ. Konkrétne zaznelo: „Po prvýkrát USA bombardovali nákladiaky prepravujúce ropu“.

Press TV spresňuje s odvolávkou sa na Pentagon, že 16. novembra sa naozaj oznamovalo o zničení 116 nákladiakov prevážajúcich nezákonne vyťaženú sýrsku ropu americkým vojenským letectvom. Avšak toto bolo bez videodôkazov.   

Video je súčasťou článku:  http://regnum.ru/news/polit/2018332.html, resp.https://www.youtube.com/watch?v=PMermbclRXs

 A ruský videodôkaz: https://www.youtube.com/watch?v=3EIwy2RoQo4

Podľa regnum.ru, 23. 11. 2015

 

Strašný sen ukrajinských národniarov – ukrajinčina sa stráca

 Možno niekedy až priamo šialenými opatreniami má ukrajinský jazyk na Ukrajine čoraz menšiu popularitu (Čo je teda naozaj škoda – s jazykom svet stráca aj jeho kultúru – pozn. red.). Národný jazyk Ukrajincov sa stráca z éteru televízie i z internetu.

 Podľa štatistiky vysielania ukrajinských televízií sa podiel ukrajinského jazyka len za ostatný polrok znížil s 28 % na 23 %. Pričom deje sa to napriek nárastu ukrajinsky hovoriacej produkcie z 33 do 51 % a zníženia prístupu k ruskej z 29 do 19 %.

Napríklad, v televíziách „Ukrajina“, „Inter“, „1+1“ a STB – nebolo počas 17 vysielacích hodín ani jednej relácie, ktorá by bola len v ukrajinčine.

Rovnaká situácia je aj v internete. Tu ukrajinčinu používa 8 – 15 % zo všetkých ukrajinských stránok, no ruštinu vyše 60 %.

Podľa ren.tv, 23. 11. 2015