Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Občianska vojna na Ukrajine sa mení na náboženskú

Hlava DĽR Alexander Zacharčenko nevylúčil možnosť prerastania občianskej vojny na Ukrajine na náboženskú v súvislosti s perzekúciou ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Moskovského patriarchátu Kyjevskou chuntou.

„Nebezpečenstvo prerastania občianskej vojny na náboženskú považujem za pravdepodobné, žiaľ. A keďže pravoslávni Rusi počas tisícročia predviedli, že sú spôsobilí postaviť sa za svoju vieru a za svoju cirkev, toto sa môže stať pokušením pre banderovcov, aby občiansku vojnu premenili na náboženskú“, vyhlásil donecký líder počas priamej linky s obyvateľmi Kyjeva 22. júna 2016.

Zacharčenko tiež vysvetlil, že na Donbase počas katanskej operácie banderovci zničili vyše 70 pravoslávnych chrámov a že pokračujúce útoky sa môžu preniesť aj na centrálnu Ukrajinu, kde banderovci začnú beztrestne zabíjať pravoslávnych Rusov.   

Podľa evrazia.org, 22. 6. 2016

 

Vráti sa do výroby „zabijak ponoriek“?

Ruské ministerstvo obrany uvažuje nad návratom do výzbroje protiponorkových helikoptér Mi-14, ktoré sa na konci studenej vojny preslávili úspešným zásahom (pravdepodobne americkej) ponorky v sovietskych výsostných vodách.

Dôvodom návratu „zabijakov ponoriek“ však nie je tento presný smrtonosný zásah, ale nová protiponorková riadená bomba „Zagon-2“, pre ktorú sa aj Mi-14 hodí ako efektívny nosič. 

Obojživelná helikoptéra Mi-14 mohol niesť aj atómovú bombu, ktorá likvidovala ponorky v rádiuse kilometra.

Produkcia týchto helikoptér bola zastavená v 1980-tych rokoch a v roku 1996, pravdepodobne na nátlak Američanov, boli stiahnuté z výzbroje. Modernizovaná verzia bude mať nové motory, elektroniku, navádzací systém, dlhšie bude môcť byť vo vzduchu i lepšie sa držať na vode.

Podľa vz.ru, 23. 6. 2016

 

 

Počas studenej vojny bolo nad ZSSR zostrelených vyše 16 lietadiel USA

Viac ako 16 amerických vojenských lietadiel bolo počas studenej vojny zostrelených nad územím ZSSR, oznámil RIA Novosti bývalý náčelník správy MO RF zvečnenia pamiatky pri obrane vlasti, tajomník vedeckej rady Ruskej vojensko-historickej spoločnosti genmjr. Alexander Kirilin.

Donedávna v MO RF hovorili, že v rokoch studenej vojny bolo zostrelených 16 lietadiel US Air Force na územím ZSSR.

„Nespadli, boli zostrelené a je ich omnoho viac (ako 16 – pozn. red.). Presný údaje neexistuje, no je ich viac“, povedal Kirilin, ktorý je v Rusku jedným z najkompetentnejších ľudí v oblasti vojenských dejín a zvečnenia pamiatky padlých.

Podľa ria.ru, 22. 6. 2016

 

Gazprom sa vzdáva plynovodov idúcich na Ukrajinu

Gazprom začína znižovať kapacity plynovodov smerujúcich na Ukrajinu. Do štyroch rokov bude zlikvidovaných 4300 km plynovodov a zrušených 62 kompresorových staníc, k roku 2030 bude zlikvidovaných 10 700 km plynovodov. Takto prezentoval optimalizáciu Gazpromu Alexej Miller na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre.  

Po tomto opatrení bude možné dodávať plynovodom Jamburg – Sudža celkove 10 – 15 mld. kubíkov plynu.  

Gazprom takýto krok opodstatňuje ekonomicky: Po prvé, preprava cez Ukrajinu je pri súčasných cenách 1,6 krát drahšia, ako dodávky cez Severný prúd. Do roku 2020 táto optimalizácia dá Gazpromu doplnkových 1,6 mld. USD, ktoré k roku 2030 vyrastú na 2 mld. USD.  

Eadaily.com, 16. 6. 2016

 

Ukrajinský lekár sa priznal, že vraždil domobrancov (video v ruštine)

Resuscitačný lekár Alexander Černov, ktorý pracuje v meste Jenakijevo na Donbase, vyhlásil, že pri poskytovaní pomoci dobrovoľníkom z domobrany DĽR robil všetko možné, aby im maximálne poškodzoval zdravie. Vyjadruje sa tak v internetovej televízii Ukrlife.tv, ktoré bolo uverejnené len dnes o 14.07 hod. MČ.

Pri všetkom vraj používal štandardné resuscitačné preparáty. „Liečebnými prostriedkami som nepriateľských pacientov maximálne poškodzoval. Na prvý pohľad to vyzeralo ako srdcový záchvat, mŕtvica alebo čosi nepochopiteľné. Dokopať sa do toho, že daný človek bol zavraždený kombináciou liečiv, dokáže len drahá a hlboká expertíza“, povedal.

Resuscitačný lekár dodáva, že všetky osobné údaje a diagnózy pacientov zasielal elektronicky a cez Skype do Služby bezpečnosti Ukrajiny. „Mnohí moji kolegovia sa, žiaľ, nazdávajú, že lekár stojí mimo politiky, Lenže ja všetkým hovorím, že Hyppokratova prísaha nie je odpustok zo zodpovednosti za spoluprácu s nepriateľom“, hovorí.  

Navyše sa priznáva, že po odchode z Donbasu pokračuje v lekárskej praxi na území kontrolovanom Kyjevom. 

Videohttps://www.youtube.com/watch?v=0qhrTobhhZ4  

Podľa lenta.ru, 20. 6. 2016

 

Prípad „ukrajinského Mengeleho“ pokračuje

Ruskí vyšetrovatelia začali trestné stíhanie ukrajinského lekára, ktorý vyzýval svojich kolegov v Donbase aby odmietli poskytovať adekvátne lekárske ošetrenie pacientom, ktorí nesúhlasia s úradmi v Kyjeve, uviedol oficiálny predstaviteľ vyšetrovacieho výboru Vladimír Markin.

V pondelok 20. júna poskytol bývalý anesteziológ v nemocnici Jenakijevo v Doneckej oblasti rozhovor pre jednu ukrajinskú televíziu. Konkrétne prezradil - http://www.srspol.sk/clanek-ukrajinsky-lekar-sa-priznal-ze-vrazdil-domobrancov-video-v-rustine-12681.html - že počas svojho pôsobenia delil pacientov na niekoľko kategórií, jednou z nich boli aj „nepriatelia“ z radov domobrancov. Černov vyzval svojich kolegov neposkytovať patričnú pomoc raneným obyvateľom Donbasu, ktorí nepodporujú politiku Kyjeva.   

Ruskí vyšetrovatelia to ohodnotili, že nahováral lekárov nasadzovať pacientom preparáty, ktoré nie sú predurčené na liečenie, na základe čoho mali zomrieť.

„Myslím, že v tejto situácii asi nemá zmysel hovoriť o elementárnych mravných základoch a o medicíne... Podobné správanie prekračuje rámce lekárskej etiky a vzťahujú sa naň trestno-právne zákazy. A ak niečo také nechápu vo vlasti toho, dovoľte mi povedať, medika, potom nám zostáva len vyjadriť sústrasť jeho súčasníkom“, vyhlásil Markin.  

Prípad bol otvorený podľa článku „nahováranie na použitie zakázaných prostriedkov a metód vedenia vojny“. Markin tiež poznamenal, že Černov svojím konaním porušil ustanovenia Ženevskej konvencie z augusta 1949 o ochrane civilného obyvateľstva počas vojny.

Podľa ria.ru, 22. 6. 2016

 

Rusko ukázalo, kto je na Blízkom východe pán

Prezident USA Barack Obama vyslal do Stredozemného mora hneď dve lietadlové lode, čo však v tomto regióne nestačí na získanie prevahy vo vzduchu a čo názorne predvádza Rusko útokom na Al-Tanf v Sýrii, ktorý na Blízkom východe dokázal, kto je tu pánom, píše The Washington Times.

Minulý týždeň sa americký F-18 pokúšal odvrátiť ruský úder proti  sýrskym povstalcom, ktorých podporuje USA. No nedokázal to, píše The Washington Times. Ruské Su-34 zbombardovali pozície povstalcov (podľa máp, ktoré poskytli USA Rusom, najbližší povstalci sa nachádzali až 300 km odtiaľ – srspol.), po čom vyletel americký stíhač F-18.

Rské bombardéri opustili zónu, no len čo sa F-18 vydal na doplnenie paliva, vrátili sa a opäť udreli, reprodukuje washingtonský text Russia Today. Obamova administrácia vyjadrila vážne znepokojenie z tohto incidentu.

„Čo sa týka bezpečnosti, pracovníci ministerstva (obrany USA) poznamenali, že údery Rusov na Al-Tanf, ktoré sa neskončili ani po  tom, ako sa USA pokúšali informovať o nich ruské ozbrojené sily..., že ide o sily podporujúce koalíciu (USA) v boji s IŠ, vyvolávajú u USA a koaličných síl znepokojenia nad bezpečnosťou“, vyhlásil tlačový tajomník ministerstva obrany USA. 

The Washington Times sa nazdáva, že incident vyjavil niekoľko vážnych problémov. Po prvé, že americké lietadlá nedokážu dlhý čas zachovávať prevahu vo vzduchu. „Prezident Obama vyslal do Stredozemného mora dve lietadlové lode, aby tam presadili jeho názor a buchli sa po prsiach pred prezidentom Ruska Vladimírom Putinom“, píše americký list.

Lenže, uvádzajú noviny, Putin „na to odpovedal zlikvidovaním zoskupenia, ktoré podporuje Ameriku“ a okato odmietol americkú vojenskú prevahu. „Vďaka tomu sa v očiach svojho národa a obyvateľstva sveta predstavil ak naozaj silný a v peknom svetle“, poznámanáva washingtonský list.

„Niečo divné je v štáte dánskom“, cituje autor článku Williama Shakespeara (ale používa slová, že aký bodrel je dánskom kráľovstve – pozn. srspol.). nazdáva sa totiž, že Rusko týmto ukázalo svetu kto je na Blízkom východe pánom. „Ešte dobre, že do konca prezidentského obdobia Obamu ostalo len niekoľko mesiacov“, nepriamo sa Rusku vyhráža otvorenou vojenskou odvetou.

Podľa vz.ru, 22. 6. 2016

 

Zacharčenko dáva Kyjevu ultimátum o dátume volieb v Donbase

Hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko vyhlásil, že ukrajinský parlament musí prijať zákon o voľbách v Donbase do 14. 7. 2016, ktorý bude odsúhlasený s DĽR. Ak sa tak nestane, Tak vedenie DĽR prijme toto rozhodnutie samostatne. 

Zacharčenko nevylúčil, že predmetné voľby sa môžu konať ešte tohto roku. „Lenže pochybujem, že Ukrajina do 14-teho prijme s nami odsúhlasený zákon o miestnych voľbách v Donbase“, dodal.

Pripomeňme si, že konanie volieb bolo schválené politickou podskupinou v Minsku.

Podľa izvestia.ru, 21. 6. 2016

 

V. V. Pjakin: posledný finálny holokaust (video s českými titulkami)  

Podľa V. V. Pjakina židovstvo už nie je pre globálneho prediktora potrebné, teraz sa vraj orientuje na scientológov. No a posledný finálny holokaust židov sa vraj udeje kvôli tomu, aby sa zakryla v zmena v globálnom riadení. 

Ako sa to vlastne môže udiať?  

- Bude to presne tak, ako keď likvidovali Srbov v Juhoslávii. Príprava na svetový holokaust sa už deje dlho, Irán uskutočňoval rôzne antisionistické konferencie... V spoločnosti sa neustále drží na ohni antisemitizmus, v poslednom čase sa hovorí, že antisemitizmus rastie aj v tolerantných štátoch... 

Veľa sa má odohrať na Ukrajine. Žid Kolomojský pripravuje antisemitské opatrenia, žid Jaroš pripravuje antisemitské... Pri konflikte USA a Ruska sa ŠTÁT Izrael (nie niektorí izraelskí politici) stavajú za Rusko lebo vedia, že... nesmie tam dopustiť posledný finálny holokaust a musí ho tam zadusiť.  

 

A čo časy 2. sv. vojny?  

Obyčajná vec. Samotní židia majú pojem odrezávanie suchých konárov. Znamená to, že židovská kultúra sa pestuje len v židovskom prostredí. Kultúra, ktorá je ovplyvnená vydedencami, sa začína poludšťovať. No a z pohľadu globálneho prediktora je to veľmi nebezpečné.  

Okolie si začína uvedomovať, napr. že poľudštený žid trpí rovnako od židovského bankára, ako iný človek... a preto to bolo treba obrezať. No a v mene globálneho prediktora zrealizoval obrezanie suchých konárov Hitler.  

„Dnes je dotastok informácií, že židia boli v koncentračných táboroch. Ale v akých koncentračných táboroch? Jedni žili v barakoch na likvidáciu a iní v pomerne komfortnej dedinke, čakali kedy ich repatriujú, povedzme do Izraela, Do Spojených štátov alebo ešte niekam...“ hovorí V. V. Pjakin a dodáva: „Tí, ktorí boli užitoční na globálne riadenie, tých zachraňovali. A tých druhých, ktorí boli nepotrební, tých vysielali na likvidáciu“.  

Všetci vedia čosi o Varšavskom gete kde hladovali deti... Existuje však sovietsky fotograf Chaldej, ktorý fotil v tomto gete. Čo vidieť na snímkach? Dostatočne vykŕmeného muža, dostatočne vykŕmenú ženu, nijaké trpenie od hladu.  

A pritom bývali v tom istom gete. V gete, kde nefungovali zákony 3. ríše, kde o všetkom rozhodovala miestna synagoga a židovská polícia, ktorá určovala kto bude žiť a kto bude zomierať.  

Video:  https://www.youtube.com/watch?v=kL6tjr64sS4&feature=em-share_video_user youtube.com

 

8 rokov trvalo kým vyšla pravda najavo

Kto tomu neverí, nech si pozrie vtedajšie spravodajstvo všetkých našich televízií a rozhlasov o agresii Gruzínska proti Južnému Osetsku, nech si pozrie zúrivo osočujúce články mienkotvorných médií... (a porovná to s tým, čo sme písali my). Božie mlyny dnes totiž domleli posledné klamstvá západných natovských mediálno-propagátorských posluhovačov o tom, že pravdu malo Gruzínsko. 

Nie, nemalo a priznáva to práve bývalá predsedníčka gruzínskeho parlamentu Nino Burdžanadze, ktorá nielen obvinila bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho z rozpútania vojny v Južnom Osetsku (8. 8. 2008), ale aj z bombardovania jeho hlavného mesta Cchinvalu zakázanou muníciou.

V priamom prenose televízie Pirveli Burdžanadze vyhlásila, že „vojnu začal Saakašvili, nebojac sa to povedať“.

K takému záveru, podľa nej, dospela komisia EÚ vedená švajčiarskou diplomatkou Heidi Tagliavini, ktorá študovala okolnosti tohto konfliktu.

„Saakašvili vydal rozkaz na obnovenie ústavného poriadku. Bombardoval spiace mesto zakázanou muníciou, používajúc kazetové bomby. Toto uznali tak v Európe, ako aj v štátnom departmente USA, toto skrátka gruzínske televízie už nepreonačia. Saakašvili spáchal zločin. Zatiahol štát do vopred prehratej vojny“.

Burdžanadze poznamenala, že o kazetových bombách nehovorila do tých čias, kým nasadenie zakázaných zbraní nepriznali medzinárodné štruktúry.

Podľa jej slov na obnovenie vzťahov s Abcházmi a Osetínami treba prestať klamať a vyhýbať sa priznávaniu zodpovednosti Saakašviliho za vojnu.

„Hovoriac pravdu Abcházom a Osetínom ukazujeme nielen to, že potrestáme lídra štátu, ktorý nasadil silu proti vlastnému obyvateľstvu, ale aj to, že takíto sa k moci v Gruzínsku už nikdy nedostanú. Inak dôveru neobnovíme“, povedala bývalá predsedníčka gruzínskeho parlamentu a dnešná líderka opozičného „Demokratického hnutia“.

Na otázku novinára, či takýmito vyjadreniami neleje vodu na mlyn Ruska, povedala, že „realizácii ruských záujmov napomáhal práve Saakašvili, nakoľko pre Rusko bolo výhodné práve to, čo sa stalo, a Rusko teda mohlo nasadiť vojská v cchinvalskom rajóne a v Abcházsku“.

„Ak by sa Saakašvili správal normálne, tejto vojny by nebolo“, poznamenala.

Nino Burdžanadze sa zdôverila, že dúfa vo víťazstvo v októbrových parlamentných voľbách, aby mohla napraviť vzťahy s Ruskom a obnoviť dôveru s Abcházmi a Osetínmi“.

 „Pre Gruzínsko už nebezpečenstvo z Ruska nebude hroziť. Čo sa týka Západu, s ním budú nadviazané pragmatické vzťahy a nie vzťahy, založené na lži“, sľúbila Burdžanadze a vysvetlila, že táto „lož“ pozostáva zo šírenia klamstva o sľúbenom prijatí do NATO a EÚ gruzínskymi úradmi. 

V. Mikunda s využitím vz.ru, 18. 6. 2016

 

Ukrajinu počas „ilovajského kotla“ zachránili Minské dohody

Počas „ilovajského kotla“, keď domobranci obsadili tylo ukrajinských síl, Ukrajinu zachránili len Minské dohody, vyhlásil generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko.

„Mnohí kritizujú minské dohody. Teraz už môžem povedať, že v momente, ako regulárne ruské vojská zašli do tyla našich vojsk v Ilovajsku, medzi Ilovajskom a Kyjevom bol jeden prápor. Jeden!“, uvádza jeho slová UNIAN.

Lucenko nazval minské dohody veľmi neideálnymi, no poznamenal, že „vtedy to bol zázrak pre nás všetkých – pre Porošenka, Merkelovú i Holandeho“. A dodal, že Ukrajina má teraz armádu a že „ruské vojská tak jednoducho neprejdú“.  

Experti hodnotia, že práve Ilovajský kotol sa stal rozhodujúcim faktorom, ktorý kardinálne zmenil vojensko-strategickú situáciu a zahraničnú politiku Ukrajiny, prinútiac ukrajinského prezidenta podpísať prvé Minské dohody.  

V apríli predseda Štátnej Dumy RF S. Naryškin vyhlásil, že ak by Rusko naozaj bojovalo proti štátu s porovnateľným potenciálom, ako má Ukrajina, tak že daný konflikt by sa skončil maximálne do štyroch dní. 

Podľa vz.ru, 17. 6. 2016

 

Fantastický rast exportu ruských poľnohospodárov

Rusko v roku 2016 predvádza „fantastický rast“ exportu poľnohospodárstva – vo fyzických objemoch o 30,5 %, vyhlásil prvý námestník ministra hospodárskeho rozvoja Alexej Lichačov.

„Produkcia poľnohospodárstva predvádza fantastické výsledky: za 4 mesiace máme päťnásobný prírastok exportu v tom najprísnejšom dolárovom prepočte a rast o 30,5 % vo fyzických objemoch poľnohospodárskej produkcie do cudziny“, uvádza jeho slová TASS.

Medzitým podľa správ ministerstva poľnohospodárstva USA, uverejneného 10. júna, Rusko sa stalo svetovým lídrom v predaji pšenice do zahraničia. Jeho export sa odhaduje vo výške 24,5 milióna ton pšenice, Kanady – 22,5 milióna ton, USA – 21,09 milióna ton.  Celkový export obilnín od 1. 7. 2015 po 8. 6. 2016 vyrástol o 12,3 % do 33,04 milióna ton, vyplýva z údajov ruského ministerstva poľnohospodárstva (to je akoby každý Rus vyvážal po 200 kg obilnín ročne – pozn. red. srspol.)

V Rusku sa v roku 2015 urodilo (bolo zožatých) 104,3 milióna ton obilnín, čo bolo o 1 % menej ako v roku 2014. Navyše nič z toho nie je geneticky modifikované.

Podľa vz.ru, 16. 6. 2016

 

Sofia si začína uvedomovať riziko svojej bezpečnosti

Bulharský premiér Bojko Borisov dnes (16. 6.) vyhlásil, že jeho štát sa nepripojí  k plánu NATO na posilnenie prítomnosti NATO v Čiernom mori pretože nechce vojnu v regióne, uvádza agentúra Reuters.

 „Vždy som hovoril, že by som v Čiernom mori rád videl rybárske lode, jachty, veľké lode s turistami a nie bojovú arénu“, povedal Borisov. 

Podľa ria.ru, 16. 6. 2016

 

Otázka - Odpoveď V. V. Pjakina zo dňa 6. 6. 2016 (video s českými titulkami)

Vojny sa začínajú keď sú na ne pripravené riadiace systémy. V roku 2014 pripravené boli, dnes už nie sú. Za dva roky od 2014 po 2016 sa NATO veľmi silno opotrebovalo. Bolo nútené svoje zdroje vynakladať na riešenie rôznych úloh a spotrebúvať ich. Aj o tom hovorí V. V. Pjakin v jednej svojej odpovedi na otázky divákov.

Prvá téma – čo všetko sa skrýva za uznanie genocídy Arménov Nemeckom. A vôbec, prečo sa Európa vracia do minulosti, ktorá vraj nikoho príliš nezaujíma.

V. Pjakin hovorí, že je to až príliš podstatné, pričom vraj nie v takom smere, ako to vysvetľujú ruskí analytici.

Všetko je to príprava na budúcnosť.

A prečo sa tu hovorí o genocíde Arménov keď kresťanov v Turecku vyhubili takmer raz toľko (1,3 milióna Grékov, 800 tisíc Asýrčanov, okolo 200 tisíc ruských Molokanov...)? A ak sa na to pozrieme z pohľadu percenta národa, tak najviac utrpeli Asýrčania! Toto je skutočná a konkrétna genocída.

Prečo sa teda už dlhý čas stavia otázka o genocíde Arménov? Lebo sa realizuje dlhodobá globálna politika, ktorú Pjakin nazýva, že Arméni sú židia č. 2.

Prečo sú destabilizované štáty, kde sa konajú veľké športové podujatia – Francúzsko, Brazília...?

Prebieha destabilizácia a športové podujatia sú len príjemným bonusom ich pôvodcov.

O Brazílii sme už hovorili, tam je problémom BRIČS.  A tak, ako u nich, rovnako aj vo Francúzsku sa rieši otázka stability USA do budúcnosti.  Ide o pokus štátnej elity USA destabilizovať svet, aby si USA zachovali pozíciu svetového policajta.

Teraz napríklad destabilizujú Venezuelu. Venezuela priamo hovorí, že očakáva ozbrojenú expanziu USA. To však neznamená, že tam vojde armáda USA. Môže ísť aj o financovanie Spojenými štátmi nejakého suseda, nejakej skupiny...

K Francúzsku. Ak chcete roztrhnúť reťaz, vyberiete si najslabšie ohnivo. No a tým je dnes Francúzsko. A Pjakin vysvetľuje ďalej...

Francúzsko čakajú také problémy s utečencami, aké si svet ani nevie predstaviť.

Vyhlásenie senátora Franca Klinceviča o príprave globálneho úderu NATO na Rusko.

Súčasné cvičenia NATO sú len otvoreným strašením Ruska a Rusov.

Pri Klincevičovi si treba uvedomiť, že hovorí o reáliách 2. sv. vojny. Lenže také vojny sú už dnes nemožné!

A čo je dnes možné? Predsa tá vojna, ktorá už prebieha. Vojna proti Rusku na 6. priorite (otvorený boj) mohla s veľkou pravdepodobnosťou začať v roku 2014 počas zostrelenia malajzijského Boeingu. Toto boli „Gliwice“ 3. svetovej vojny!!!

Vojny sa začínajú keď sú na ne pripravené riadiace systémy. V roku 2014 pripravené boli, dnes už nie sú. Za dva roky od 2014 po 2016 sa NATO veľmi silno opotrebovalo. Bolo nútené svoje zdroje vynakladať na riešenie rôznych úloh a spotrebúvať ich.

Ako mala tá vojna prebiehať? Mala byť založená na globálnom všezničujúcom atómovom útoku proti Rusku s následnou policajnou misiou. Kvôli nej však vôbec nebolo potrebné koncentrovať na nejakom jednom mieste vojská, odkiaľ by tankové kolóny vyrazili vpred na obsadzovanie územia. Toto platilo len pre 20. storočie.   

Dnes sú potrebné mobilné jednotky, ktoré budú obsadzovať kľúčové body. Povedané inak, kým sa tam na svojom tanku dokobrcáš, všetko už bude rozhodnuté.

(Toto za čias socializmu nebolo možné! Pretože ozbrojené ľudové milície sa nachádzali všade a všade sa vedeli okamžite postaviť na odpor – pozn. red.)

Kde teda musia byť dnes rozmiestnené vojská? Okolo letísk... A čím nás dnes strašia? Pozemnými cvičeniami.

No vojna proti Rusku sa môže začať len pri masovej zrade ruských elít. Vojna sa začne len vtedy keď si USA budú stopercentne isté, že ruské elity Rusko zradia. (No a to, že pri tom aj sami zdochnú, to už víťazov zaujímať nebude.)

Čiže koncentrácia vojsk NATO v Pobaltsku napovedá, že nie sú pripravení a nechápu, alebo že chápu, že nie sú pripravení, lebo taká zrada na vyriešenie ich vojenských úloh sa nekoná. 

No a keďže toto všetko oni vedia, prečo to teda robia? Pretože scenár štátneho prevratu v Rusku a odstránenie Putina nikto nezrušil.

Chodorkovský už vyhlásil, že sa začala aktívna fáza uskutočnenia štátneho prevratu... A ruské elity, ktoré sú na zradu pripravené hovoria – no dajte signál! No a cvičenia sú oným signálom, aby ruské elity mohli začať hovoriť – oj, ako sa len bojíme...

Útok v Kazachstane na vojenský útvar a dva sklady zbraní...

Toto má priamu súvislosti k Francúzsku a Rusku. 21. 5. Sa tam mal konať majdan s určitými následkami... Lenže kazachstanské úrady predtým zaútočili a zatkli organizátorov a odobrali im zbrane, peniaze, reklamné tlačivá..., no všetkých zatknúť nedokázali. Niektoré bunky ostali neporušené.

No čo s bojovníkmi, ktorí to prežili? Pre globalistov sú i tak spotrebným materiálom a tak ich vrhli na realizáciu pôvodných cieľov. A pri tom padnú.

Ich smrť bude využitá na formovanie Nebeskej stotiny, a poslúžia na propagandu, ako bojovníci, ktorí už nedokázali znieť totalitu... Čiže aby sa stali vzorom zmyslu boja, museli zdochnúť.

A prečo je tu súvislosť k Rusku? Lebo majdan v Kazachstane značne oslabuje pozíciu riadenia Ruska.  A ak by to bolo skombinované so štátnym prevratom v Rusku? A ak k tomu pridať aj štátny prevrat v Bielorusku, čo Lukašenko stále nevie pochopiť...?

A ako to súvisí s Francúzskom? Na to je už odpoveď vo videu.

Video:  https://www.youtube.com/watch?v=PR8FW3X0j-U&feature=em-share_video_user

youtube.com

 

Granit – unikátny zabijak lietadlových lodí

Je to najmohutnejšia nadzvuková protilodná raketa ruského námorníctva (podľa klasifikácie NATO SS-N-19 Shipwreck). Zabijakom lietadlových lodí ju nazvali kvôli jej rýchlosti, sile a nepredvídateľnosti. Raketa je vo výzbroji atómových ponorkových krížnikov 1144 „Orlan“ a útočných ponoriek projektu 949 „Antej“.

Granit je prvou raketou, ktorá je vybavená umelým intelektom, ktorý si od ľudského faktora žiada len nájsť cieľ a potom „vystreliť a zabudnúť“. Všetko ostatné už robí raketa sama, vrátane nájdenia si najhodnotnejší cieľ v skupine lodí. Súčasné prostriedky PVO Granit odhaliť nedokážu.

Hlavná taktická prednosť Granitov je ich paľba salvou. Jednotlivé rakety si už potom vyberú cieľ tak podľa dôležitosti, zvolia si aj spôsob útoku a plán jeho uskutočnenia. Útok dvomi raketami na jeden cieľ je vylúčený.

Na vyhnutie sa prípadným chybám sú do „hláv“ granitov uložené „portréty“ všetkých tried súčasných lodí. Nielen mechanické (rozmery a tvary...), ale aj elektromagnetických... silových polí... Granit si teda vie sám určiť či má pred sebou konvoj, zoskupenie lietadlovej alebo výsadkovej lode... Granit má v sebe zabudovaný aj systém na prekonávanie rôznych druhov rádioelektronického boja. 

Granit bol doteraz hlavným tromfom ruského vojenského námorníctva. Západné rozviedky o jeho existencii síce vedeli, no predstaviť si ho, ako vyzerá, nedokázali. Po prvýkrát sa s ním mohli oboznámiť v roku 2001 po vyzdvihnutí ponorky Kursk zo dna Barencovho mora. Práve vtedy sa medzi zábery reportáže zo Severného loďstva dostali aj momenty odpaľovacích zariadení (24 ks) Granitov.   

Dnes sa už uvažuje, že namiesto 24 „starých“ Granitov budú mať ponorky Orlan a Antej po 72 nových nadzvukových krídlatých rakiet „Óniks“, ktoré sú ich novou generáciou. Prvá ponorka, ktorá ich bude mať sa nazýva „Admirál Nachimov“, ktorý už čaká na prezbrojenie v Severodvinsku. Druhá ponorka projektu 949 zase čaká na prezbrojenie na Ďalekom východe.

Podľa izvestia.ru, 2. 6. 2016

 

Ruské S-400 a S-500 sa stanú „neviditeľnými“

Ruské ministerstvo obrany sa chystá vybaviť protilietadlové raketové komplexy S-400 a S-500 „neviditeľnými kontajnermi“, ktoré ich ochránia od odhalenia vzdušným prieskumom protivníka.

Ministerstvo obrany sa ývojom tohto nového zariadenia zaoberá už niekoľko rokov. V súčasnosti sa časť kontajnerov produkuje sériovo, ostatné musia prejsť skúškami.

I keď, na prvý pohľad, sa „neviditeľné kontajnery“ nijako od obyčajných mobilných nelíšia, obsahujú špeciálny povrch a aj výbavu, brániacu šíreniu elektromagnetických vĺn. V niektorých takýchto kontajneroch sa budú okrem techniky nachádzať aj vojaci.

Podľa nemenovaného predstaviteľa ministerstva obrany v prvom poradí budú „neviditeľnými kontajnermi“ zabezpečené spojovacie systémy, rádiolokačné stanice, komplexy REB (rádio-elektronického boja) a veliteľské stanoviská.

Podľa ria.ru, 14. 6. 2016

 

Neurážajte ruský generálny štáb

Rusko je vraj schopné za menej ako 60 hodín rozdrviť natovské vojská a obsadiť pobaltské krajiny, vyhlásil zástupca šéfa Pentagonu pre otázky RF, Ukrajiny a Eurázie Michael Carpenter.  Rusko by vraj „pri takom pokuse malo výhodu v čase i vzdialenostiach“.

„Kto, že to dodáva Pentagonu takéto výpočty? Ukazuje sa, že je to RAND – americké strategické študijné centrum, ktoré sa zaoberá otázkami národnej bezpečnosti USA, kde pracuje veľa profesionálnych rozviedčikov“, upresňuje Komsomoľská pravda.  

„Zdalo by sa, že sú to seriózni chlapíci, a pritom sa zaoberajú takými táraninami. Načo nám liezť do Pobaltska? Kvôli akému strategickému cieľu? Na šproty, nebodaj? Alebo aby sme im nanovo, ako v sovietskych časoch, postavili tam fabriky, ktoré si potom sami zničili a pozatvárali kvôli vstupu do EÚ a NATO? No, ak by sme, aspoň teoreticky, pripustili, že niečo také (ako vpád – pozn. red.) by sa mohlo udiať, tak títo provokatéri-analytici z RAND nás svojimi prepočtami dokonca urážajú. Na splnenie takej úlohy stačí aj jedna hodina“, povedali listu v ruskom generálnom štábe. 

Podľa topwar.ru, 12. 6. 2016