Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ZO ZAHRANIČIA pripravil Vladimír Mikunda

Oddnes platia proti Rusku ukrajinské sankcie

Dňa 10. 1. nadobudli účinnosť odvetné sankcie Ukrajiny voči ruským tovarom a produktom. Oficiálny text sa nachádza na webovej stránke ukrajinskej vlády.

Zákaz začal platiť na dovoz hovädziny, bravčoviny, hydiny i na ryby. Ďalej na alkoholické nápoje, čaj, cukrovinky, čokoládu, rozpustnú kávu, makaróny a sušienky, pivo, šťavy, obilniny, zamiaky, cigarety a na potravu pre psov. Na konci zoznamu je výbava pre električkové železničné trate a dieselovo-elektrické lokomotívy. 

Účinnosť výnosu končí 5. 8. 2016 alebo dňom zrušenia zákazu exportu poľnohospodárskych produktov a surovín ukrajinskej produkcie na územie RF, hovorí sa v dokumente.

Podľa kp.ru, 10. 1. 2016

 

Minister spravodlivosti PR: V EÚ konajú metódami 2. sv. vojny

Poľský minister spravodlivosti Zbygnev Zebro reagoval na kritiku činiteľov EÚ vo vzťahu k zavedeným úpravám zákona o médiách. Minister vraj napísal list eurokomisárovi Guntherovi Oettingerovi, v ktorom úniu obvinil z používania metód „obdobia Druhej svetovej vojny“.

Oettinger totiž nedávno v súvislosti s prijatým mediálnym zákonom vyhlásil, že Poľsko treba nasadiť pod dohľad Európskej komisie, nakoľko zavádzané zmeny vraj posilňujú kontrolu nad tlačou v krajine. Podľa Zebra však tieto úpravy majú, naopak, „vrátiť poľským médiám objektivitu a nezávislosť“. Poznamenal, že slová eurokomisára o „dohľade“ nad Poľskom „vyvolávajú u Poliakov najhoršie asociácie“.

„Som vnuk poľského dôstojníka, ktorý počas Druhej svetovej vojny bojoval v radoch Zemskej armády proti „nemeckému dohľadu“, cituje ministrove slová Radio Polska.

Podľa ria.ru, 10. 1. 2016

 

Ako to bolo s Kaddáfiho zlatom?

Odpoveď poskytuje aj korešpondencia vtedajšej štátnej tajomníčky a súčasnej prezidentskej kandidátky USA Hillary Clintonovej, z ktorej vyplýva, že dôvodmi vpádu do Líbye boli zásoby ropy a zlato tejto africkej krajiny, ktoré ohrozili americký dolár v regióne.

V súlade s dokumentmi líbyjské zásoby zlata boli také veľké (143 ton – v roku 2011 to predstavovalo 7 mld. USD), že sa mohli stať základom vytvorenia panafrickej meny, ktorá by dokázala konkurovať doláru v regióne.

Ďalším dôvodom boli obrovské zásoby ropy Líbye a posilňovanie francúzskej prítomnosti v severnej Afrike.  

Podľa vz.ru, 9. 1. 2016

 

A majú to, čo nechceli...!!!

Iróniou je, že to boli práve nemecké aktivistky, ktoré ich už na jeseň tak nadšene vítali v Bavorsku a inde. Súdny človek si už vtedy hovoril, milé voľnomyšlienkársky založené Nemky – neviete, čo robíte! Vari neviete, že okrem „pravoverných moslimiek“ je každá iná žena „k dispozícii“? Že je možné sa jej dotýkať, znásilniť ju, zbiť, ale aj zabiť?

Tragikomickosť celej situácie už len dokresľuje odporúčanie primátorky, ktorá radila nemeckým ženám chodiť po skupinkách a vyhýbať sa cudzincom. Zabudla ešte dodať: a šatku na hlavu! Tak, ako to robia britské ženy keď prechádzajú cez moslimskú štvrť.

Ešte však nie je všetkým dňom koniec. Milé Nemky, ak to vaša Angela nezastaví (ak ešte v§bec môže a chce), na rad prídu diskotéky, karnevaly, pláže atď, atď., či akákoľvek seriózna aktivita žien.

Takže Nemky, zvykajte si. Meňte šatník a hlavne zvyky. Žena je v moslimskej kultúre len o čosi viac ako ťava či oslík!

A nemeckí muži? Držte huby, tak ako Švédi – vraj potomkovia Vikingov(!?) – ktorí si už zvykli, že im znásilňujú ich blond ženy!

Je toho plný internet

 

Čo je najcennejším zdrojom v kapitalizme? HLUPÁCI!!!

Čo je najcennejším zdrojom v podmienkach „trhacej“ ekonomiky? Ropa, pôda, pracovná sila, kapitál...  

Najcennejším zdrojom je – HLUPÁK!!! Keďže sa však hlupákov v prírode rodí poskromne, len nepatrný zlomok percenta, treba ich začať vyrábať vo veľkom. Dnes nám táto výroba začína fungovať už v materských škôlkach.  

Video: http://www.eurasia24.cz/nazory/351-nejcennejsi-zdroj-v-kapitalismu

Podľa eurasia24.cz, (Valentin Katasonov)

 

Poslanec Dumy: Čoskoro sa cena ropy vráti k 100 – 110 USD

Nízke ceny za ropu sa udržia presne toľko, koľko sa dokážu udržať USA, ktoré začali „studenú vojnu“ proti Rusku, povedal člen výboru Dumy pre energetiku Ivan Gračev. Poslanec pritom očakáva, že zreálnenie cien nastane v blízkej budúcnosti.

„Myslím, že budú aj 100, aj 110 a viac v dostatočne blízkej perspektíve. Momentálna cena je spojená s tým, že začali proti nám „studenú vojnu“, umelo spustili cenu ropy“, povedal.

„Ak uznáme, že normálna cena je 80 USD a uvedomíme si, že teraz predávame po 30, tak Amerika denne stráca približne pol miliardy USD. Toto dlho nevydrží“, vyhlásil poslanec do rozhlasového éteru.

Podľa ria.ru, 7. 1. 2016

 

Alabama žaluje vládu USA

Úrady amerického štátu Alabama podali na súd žalobu na federálnu vládu USA v spojitosti s plánmi rozmiestnenia utečencov.

„Vládne agentúry sú obviňované z toho, že neposkytli štátu Alabama dostatočnú informáciu o utečencoch, ktorí boli alebo budú rozmiestnení na jej území“, hovorí sa vo vyhlásení na oficiálnej stránke guvernéra Alabamy Roberta Bentleyho. Alabama sa vo svojom podaní odvoláva na zákon z roku 1980 o utečencoch.

Guvernér Alabamy ešte v polovici novembra vyhlásil, že kvôli teroristickým aktom v Paríži odmietne prijímať utečencov zo Sýrie. Poznamenal, že nedopustí, aby pre obyvateľov Alabami vznikla „dokonca najmenšia hrozba útoku“. 

Prijímanie sýrskych utečencov po teroristickom akte v Paríži odmietli už guvernéri vyše polovičky amerických štátov. No v Bielom dome a v štátnom departmente napriek tomu vyhlásili, že nakoľko program príjmu utečencov realizujú federálne úrady, tak guvernéri nemajú právomoci brániť im v tom. Jedinou možnosťou ako to ovplyvniť by malo byť prijatie špeciálneho zákona, proti čomu sa už Biely dom vyjadril.

Podľa ria.ru, 7. 1. 2016

 

Intercept: Saudská Arábia sa bojí, že jej šiiti odoberú všetku ropu

Základom diplomatickej krízy na Blízkom východe, ktorá nastúpila po poprave šiitskeho duchovného Nimra an-Nimra v Saudskej Arábii, je boj o kontrolu ropných zdrojov, nazdáva sa analytik portálu The Intercept Jon Schwarz.

Takmer všetko nerastné palivo v Perzskom zálive leží pod územiami obývanými šiitmi. Platí to aj pre sunitskú Saudskú Arábiu, v ktorej sa veľké náleziská nachádzajú vo východnej provincii, väčšinu obyvateľstva ktorej tvoria šiiti“, píše Schwarz uvádzajúci ako argument mapu regiónu, ktorú vytvorila americká Univerzita M. R. Izadiho

Jedna z najväčších obáv saudskej kráľovskej rodiny vyplýva z toho, že jedného dňa sa tunajší šiiti oddelia, zoberú si svoju ropu a spoja sa so šiitmi Iránu, nazdáva sa analytik. Tento ich strach narástol po tom, ako bol zvrhnutý režim Saddáma Husajna, založený na sunitskej menšine a k moci sa dostala šiitska väčšina podporovaná Iránom.

„Motív popravy Nimra an-Nimra sa dá čiastočne vysvetliť zúfalým úsilím Saudov vykoreniť akýkoľvek príznak nezávislého myslenia medzi tamojšími šiitmi“, nazdáva sa Schwarz. Z rovnakého dôvodu Saudská Arábia pomohla sunitskej monarchii Bahrajnu potlačiť nepokoje väčšinového šiitskeho obyvateľstva počas „arabskej jari“ 2011. 

I keď islam Saudskej Arábie predvádzal, podľa Schwarza, nenávisť k šiitom už dlho pred nájdením ropy, dnešné problémy by neboli až také ostré, ak by sa v prvom rade netýkali čierneho zlata.

Podľa ria.ru, 7. 1. 2016

 

Ruská rozviedka privádza ukrajinských „kolegov“ do paranoje

Ukrajinskí rozviedčíci odhalili na streche jednej zo škôl Donbasu, v časti dočasne okupovanej kyjevskou chuntou, „zombyrovacie zariadenie ruských špeciálnych služieb“, vyhlásil moderátor ukrajinskej televízie Anton Mironovič.

Prezradil, že toto zariadenie umožnilo žiakom tejto školy (a aj miestnym obyvateľom a tu dislokovaným ukrajinským vojakom) bezplatný prístup k internetu a navyše blokovalo ukrajinské stránky a sprístupňovalo len internetové pramene Ruska, LĽR a DĽR, uvádza Ruposters.

Podľa evrazia.org, 5. 1. 2015

 

Trump: USA priniesli na Blízky východ chaos a vojnu

Svet by bol omnoho bezpečnejší ak by USA realizovali omnoho vyváženejšiu zahraničnú líniu, vyhlásil prezidentský kandidát, republikán Donald Trump. Následkom americkej agresie vo vzťahu k Iraku v roku 2003 je podľa neho objavenie sa Islamského štátu (DAIŠ).

„Ak by sme nikdy nič nevystrájali na Blízkom východe, tak teraz by bol svet omnoho bezpečnejší. Napríklad, zbavili sme sa Saddáma Husajna. Nehovorím, že on bol dobrý. On bol zlý. Ale to, čo máme dnes je omnoho horšie. Toto všetko priviedlo k vzniku teroristického zoskupenia DAIŠ, k utečencom, k masovému zabíjaniu ľudí a k ničeniu“, cituje Trumpa portál „Ruský mir Evrazii“.

Pripomeňme si, že Trum nedávno zvalil vinu za vznik teroristického zoskupenia DAIŠ na Baracka Obamu a Hillary Clintonovú.

Podľa evrazia.org, 5. 1. 2015

 

Pre Európu sa asi navždy zatvorí ďalšia časť ruského trhu

Tentoraz ide o mliekarenskú produkciu. Dieru na ruskom trhu totiž od 20. januára idú obsadiť štyri iránske mliekarenské firmy.

Čo to znamená vidieť aj z ekonomických čísel. Doposiaľ mal iránsky mliekarenský dovoz do Ruska hodnotu 670 miliónov USD, po 20. januári už prevýši miliardu USD.

Samovrahovia v EÚ však na svojich hlúpych sankciách stále trvajú!!!

Podľa ria.ru, 5. 1. 2016

 

George Lucas pochválil sovietsku cenzúru

Tvorca ságy Hviezdne vojny George Lucas pre The Wall Street Journal vyhlásil, že sovietski režiséri mali viac slobody ako on.  

„Vo svete, v ktorom žijeme, v systéme, ktorý sme si pre seba vytvorili, a to je veľký priemysel, sa nesmú strácať peniaze. Zmyslom teda je nakrúcať určité filmy. Preto som hovoril tým, ktorí sa ma ešte za čias ZSSR pýtali: „Nebodaj nie ste rád, že žijete v Amerike?“. Ja som im odpovedal, že poznám veľa sovietskych režisérov, ktorí majú omnoho viac slobody, ako mám ja. Všetko čo musia robiť je opatrne kritizovať vládu. Inak môžu robiť všetko čo len chcú“, vysvetlil Lucas.

Podľa lenta.ru, 5. 1. 2015

 

Putin nariadil vypracovať komplex opatrení na obnovu všeobecnej vzdelanosti

Prezident RF nariadil vláde RF vypracovať komplex opatrení, smerujúcich na obnovu obsahu všeobecného vzdelania s akceptáciou súčasných poznatkov vedy a technológií. Termín splnenia úlohy – 1. august 2016, priamu zodpovednosť za ňu má predseda vlády D. Medvedev.

Prezident tiež nariadil:

- Zdokonaliť štátnu reguláciu vzdelávania na základe jeho komplexného zhodnotenia na korekciu ďalšieho rozvoja do 1. 6. 2016.

- Vypracovať a realizovať komplex opatrení, nasmerovaných na výchovu žiakov, založenú na ich profesionálnej orientácii, a na rozšírení ich spoločensko-prospešnej činnosti.

Podľa ria.ru, 5. 1. 2016

 

Spustošený Mariupol čaká na osloboditeľov

Ukrajinskými teroristami okupované dedinky na pobreží Azovského mora poblíž Mariupola sú kompletne roykradnuté a spustošené. Miestni ovyvatelia tam xistujú na hranici prežitia... Tak znie svedectvo doneckej umelkyne a novinárky Jevgeniji Martynovej.

Penzióny v kúpeľných osadách sú vraj premenené na ruiny. Domy miestnych obyvateľov sú roykradnuté, ľudi sú dovedení do úplneho zúfalstva. No mesto sa napriek tomu nepokorilo a nevzdalo, bez ohľadu na zverstvá okupantov, píše Martynova. Civilisti čakajú na armádu &novoruska ako na svojich osloboditeľov. "Ich spaľovali, strieľali, gniavili tankami, lámali, vysmievali sa... Je to smelé, nepokorené mesto, v ktorom sú na jedného civilistu traja katani. Sú to NAŠI ľudia!", cituje umelkyňu Politnavigator.

Podľa evrazia.org, 5. 1. 2016

 

V USA je ustanovená totalitná diktatúra LGBT (lesbičiek, gayov, bisexuálov...)

V New Yorku tzv. komisia pre ľudské práva schválila zákon, v súlade s ktorým môže byť ktorýkoľvek človek, ktorý sa zneľúbi predstaviteľom netradičnej orientácie, pokutovaný sumou až do 250 tisíc USD.

„V súlade s novými pravidlami človeka nebude možné nazývať ženou, ak sa on sám bude považovať za muža, čiže voči každému sa Američania musia správať tak, ako si to sám uprednostňuje“, píše Komsomolská pravda.

Sodomiti, v porovnaní s občanmi normálnej orientácie, získavajú novým zákonom prioritné práva. Napríklad, ktorýkoľvek zvrhlík, ktorý sa považuje za ženu, môže bez akýchkoľvek dôkazov o svojej pohlavnej príslušnosti vojsť do ženských toaliet, ba dokonca i v tom prípade, že evidentne vyzerá ako muž, poznamenáva ruský list.

Pripomeňme si, že v júni 2015 Najvyšší súd USA oficiálne uzákonil manželstvá párov rovnakej orientácie na celom území USA.

Podľa evrazia.org, 4. 1. 2015

 

Bloomberg: Rusko obnovilo produkciu bravčoviny

Podľa Ministerstva poľnohospodárstva USA, Rusko v ostatných štyroch rokoch zvýšilo vlastnú produkciu bravčoviny o 26 %, čím znížilo jej import o 80 %, čo na druhej strane spôsobilo pokles cien tejto komodity v USA, SRN...

Tento razantný prírastok v produkcii bravčoviny zmenil Rusko z jej veľkého importéra na perspektívu exportéra. Agentúra Bloomberg uvádza, že kedysi väčším importérom bravčoviny bolo len Japonsko.

Produkcia bravčoviny neustále rastie a tento rok to môže činiť o 5,7 % na hodnotu 2,78 milióna ton.

Podľa ria.ru, 4. 1. 2016

 

Proti IŠ v Sýrii ide bojovať 5000 čínskych specnazovcov

Sýrske úrady dovolili Číne priviesť do krajiny na boj s Islamským štátom 5000 specnazovcov. Napísala to agentúra Novorossija s odvolávkou sa na The European Union Times.

V správe sa hovorí, e Čína je znepokojená z teroristickej aktivity v blízkovýchodnom regióne a je rozhodnutá poskytnúť materiálnu i vojenskú pomoc sýrskej vláde v jej boji s IŠ. Peking teda presunie do Sýrie útvar elitného specnazu. 

Podľa evrazia.org, 3. 12. 2016

 

V čínskej armáde vytvorili 3 nové druhy vojsk

Ide o rezort armádneho velenia, o raketové vojská a o vojská strategickej podpory, uvádza RIA Novosti a dodáva, že vo štvrtok 31. 12. 2015 im boli odovzdané bojové zástavy. 

Tento krok je strategickým opatrením na sformovanie moderného systému pri akceptácii čínskych osobitostí, povedal čínsky predseda Si Tin Pching, podľa ktorého sa „tento krok stane zlomovým momentom pri modernizácii čínskeho vojenského systému“. 

Podľa topwar.ru, 3. 1. 2016

 

MZV SR: migračná kríza odhalila slabosť EÚ

Minister zahraničia SR Miroslav Lajčák vyhlásil, že EÚ sa pri vzniku migračnej krízy neukázala ako silný líder.

„Na začiatku krízy nebolo cítiť, že sme schopní mať jednotnú politiku, ktorá môže byť prijatá a všetkými spoločne realizovaná. Namiesto toho sa odhalili pokusy jednotlivých štátov alebo skupín štátov hľadať čiastkové riešenie, no riešením môže byť len silná a jednotná Európska únia“, cituje hlavu slovenského rezortu zahraničia RIA Novosti.

V tom sa podľa neho prejavil i odlišný stav európskych štátov, niektoré z nich sú súčasťou eurozóny, niektoré šengenského priestoru a niektoré majú výnimky z radu pravidiel EÚ.

Hlava slovenskej diplomacie sa nazdáva, že štáty Vyšegradskej štvorky v EÚ mnohých svojím správaním počas migračnej krízy prekvapili.

„Ukázalo sa, že ide o niečo nové, pretože do istej doby sme sa správali disciplinovane a nespôsobovali žiadne problémy. Ani jednu krízu, s ktorými EÚ bojuje v ostatných 6 – 7 rokoch, nespôsobili nové štáty EÚ. No a partneri, zdá sa, si zvykli, že my vždy súhlasíme a akceptujeme navrhované riešenia“, zdôraznil Lajčák.

Lenže tentoraz hlas štátov V4 zaznel v súvislosti s migračnými problémami zvučnejšie, na čo niektorí západní partneri zareagovali úplne nemiestne, vyhlásil slovenský minister. A pripomenul, že z radu západných hlavných miest zazneli dokonca návrhy obmedziť krajinám V4 dostup k finančným fondom EÚ.

„Podobné sa nedá uskutočniť, pretože eurofondy a kvóty (na prijímanie utečencov) nemajú žiadnu spojitosť. Nakoniec, zvíťazil európsky duch. Čiže, chápanie toho, že iný názor neznamená polemiku, je len dôvodom na vypočutie si jeden druhého“, povedal Lajčák.

Zdôraznil, že Európskou komisiou navrhnutý systém o povinných kvótach bolo administratívne rozhodnutie šité horúcou ihlou bez reálnej predbežnej diskusie, navyše posilnené prinúteným hlasovaním na princípe väčšiny počas zasadnutí ministrov zahraničia EÚ. Logicky to vyvolalo vlnu nespokojnosti zo strany odporcov kvót.

„Pre mňa z toho všetkého vyplýva jediný záver – európske problémy treba riešiť, tak ako predtm, európskym spôsobom – cez solídnu diskusiu a na základe všeobecnej dohody“, zdôraznil Lajčák.

Podľa evrazia.org, 2. 1. 2016

 

Atlantico: v roku 2015 EÚ rozdrvila vlastné princípy demokracie

Vlády členských štátov EÚ narazili na migračnú krízu, na problém s Tureckom a na vnútorné protirečenia, pošliapali vlastné princípy demokracie, slobody a subsidiarity, ktoré sú založené v základných dokumentoch EÚ, píše francúzsky list. 

„Bez ohľadu na (Lisabonskú) zmluvu, v roku 2015 EÚ prijíma rozhodnutia v absolútne neprehľadnej situácii a mlčí pri otvorenom porušení medzinárodnej zmluvy jedným z členských štátov“, hovorí sa v článku.

A okrem toho, pokračuje autor článku, „Francúzsko nepovažujúc za nutné opýtať sa občanov a samosprávnych činiteľov na ich názor, pretlačilo cez parlament zákon o zrušení deviatich regiónov, čo je porušením podpísanej charty“.

V článku sa kritizuje aj rozhodnutie úradov EÚ o riešení migračnej krízy, nakoľko vlády európskych štátov dávajú prednosť násilnému umiestňovaniu presídlencov, čo z nich v podstate robí „bezduchú záťaž“.

Atlantico tiež píše, že úrady EÚ poskytujú finančnú pomoc Turecku, ktoré „potiera princípy právneho štátu, umožňujúc pašerákom získavať výhodu z ťažkostí ľudí, ktorí sa zachraňujú od občianskych vojen“. Turecké úrady sa tak de facto stávajú spolupáchateľom zločineckých organizácií, pretože im umožňujú fungovať v podstate uprostred bieleho dňa“, poznamenáva list.

V závere autor článku poukazuje na porušovanie princípu subsidiarity, ktorý má súvis s piatym článkom zmluvy o EÚ: „Princíp prideľovania kompetencií vymedzujú hranice kompetencií EÚ. Princípy subsidiarity a proporcionality ovládajú realizáciu danej kompetencie“.

„Na konci roku 2015 sme videli projekt, ktorý nielen, že nedodržuje princíp subsidiarity, ale aj vychádza za rámce federálnej logiky. Lenže systémové rozhodnutia o rozširovaní EÚ, eurozóny a šengenského priestoru sa prijímali bez ohľadu na to, či vstupujúce štáty sú schopné úplne splniť všetky na ne kladené požiadavky. V tom je jedna z príčin krízy euro“, píše Atlantico.  

Podľa ria.ru, 2. 1. 2016

 

V. V. Piakin Ako hodnotiť rok 2015?

V. V. Piakin tvrdí, že práve skončený rok 2015 má veľa spoločného s rokom 1943, keď bola vo februári vybojovaná bitka pri Stalingrade. „Rok 2015 sa začal Minskom 2, čo bol náš Stalingrad!“, upresňoval...

„Červená armáda mohla zničiť Wehrmacht už v roku 1941, alebo aj v roku 1942, 43... No neurobila to. Prečo?“, stavia si rečnícku otázku V. V. Piakin. A hneď na ňu aj odpovedá: „Pretože v rokoch 1941, 42... ešte stále neboli v Červenej armáde do konca zlikvidované základy vojensko-fašistického sprisahania“. Navyše, generáli vo veľa prípadoch ešte stále rozmýšľali, ako zradiť záujmy štátu, aby získali teplučké miesta v budúcom protektoráte pod okupáciou fašistického Nemecka.

Čitateľom, ktorí sa zaujímajú o dejiny východného frontu odporúčame sústrediť sa na myšlienky, ktoré V. V. Piakin vyslovuje v súvislosti s bojmi pri Charkove v roku 1942 a aj na Kurskom oblúku 1943 (cca 5. - 12. minúta videa).

V roku 2015 – konkrétne operácia ruských vzdušných a kozmických síl v Sýrii – sa stala analógiou Kurska. Úspešné zavŕšenie tejto operácie znamená, že zradcovská časť ruskej elity sa už nemá komu vzdať pretože proces ruského víťazstva je u nezvratný a Spojené štáty budú tak, či onak dorazené. Vystáva teda už len jedna otázka – ako tieto ruské klanovo-korporatívne zoskupenia zaradia svoje záujmy do budúcnosti Ruska?

V. V. Piakin tiež v inej téme neskrývane otvorene hovorí o akých 600 zbombardovaných sýrskych civilistoch ruským letectvom to išla reč (Amnesty International uvádzala 200)? Dnes sa už vie, že to boli poľní velitelia, zahraniční žoldnieri... Ďalej poukazuje na to – ako a v čom sa stenografický záznam tak veľmi líši od toho, o čom hovorí video o bombardovaní???

V tejto súvislosti je po prvýkrát verejne vyslovená otázka: Čím sa líši letectvo koalície vedenej USA od ruského letectva? A odpoveď? Tým najpodstatnejším - ako USA a ako Rusi informujú o zásahoch!!! (Neraz sme už poukazovali na to, že Američania si na dokazovanie svojej bojovej profesionality „požičiavajú“ zábery z ruského bombardovania – pozn. red.)

Toto má veľa spoločného aj so Slovenskom

Veľmi tvrdo sa V. V. Piakin vyjadril o reforme školského systému, pretože dnes sa v Rusku (na Altaji) stavia aj otázka – načo sú ruskému Ivanovi vedomosti??? A uviedol príklady, ako sa v dnešnom Rusku zabíja vzdelanosť.

V 90-rokoch sa v Rusku objavila „generácia stratených detí“. Dnes z nich vyrástla „generácia stratených rodičov“. To sú tí, ktorí sedia na sociálnych sieťach, ktorí „lepšie ako učiteľ“ vedia, ako treba učiť, ako vzdelávať... To sú tí, ktorí tvrdia, že učiteľ ich musí počúvať...

A kde je potom štátny program? Kde sú štátne vzdelávacie štandardy...?

V 50-tej minúte sa rozhovor dostal na tému už dávno zostreleného juhokórejského Boeingu KAL 007. Ide o prípad, dokazujúci, že lož má krátke nohy a že po čase odtajnené archívy ukázali všetky okolnosti zostrelenia... A že vina neleží na ZSSR, ale na...?

Video: https://www.youtube.com/watch?v=n-LqRL23vCw&feature=em-share_video_user

 

Ministerstvo financií vyhlásilo defolt Ukrajiny

Ministerstvo financií RF vystúpilo s vyhlásením, podľa ktorého Ukrajina umožnila defolt voči svojím obligáciám.

Dňa 1. januára 2016 Ministerstvo financií RF vyhlasuje, že Ukrajina nezaplatila Rusku celkovo 3,075 mld. USD, ako vyrovnanie sa za Ruskom kúpené obligácie. Tým pádom sa Ukrajina dostala do stavu defoltu voči týmto obligáciám, uvádza agentúra Rosbalt správu ministerstva financií.

Ruské ministerstvo sa v súlade s dokumentami o emisii zároveň obrátilo na spoločnosť The Law Debenture Corporation plc, ktorá je hlavným veriteľom a spustilo procedúru predchádzajúcu začiatok súdneho riešenia tohto prípadu. Podanie bolo doručené na anglický súd.

Podľa evrazia.org, 1. 1. 2016

 

Za prvú atómovú elektráreň zaplatí Egypt Rusku 28 mld. USD

Rusko a Egypt plánujú v prvom štvrťroku 2015 podpísať kontrakt na 26 miliardový atómový biznis. Kontrakt na výstavbu prvej egyptskej atómovej elektrárne by mal byť podpísaný v prvom štvrťroku 2016, povedal zdroj v ruskom Atomstrojexporte.

Rusi na to vraj Egyptu poskytnú úver vo výške 25 mld. USD, dohodu o ňom obe krajiny podpísali už 19. novembra.

Riaditeľ Rosatomu Sergej Kirijenko situáciu okomentoval tak, že prvá ruská atómová elektráreň pre Egypt zviaže obe krajiny na 100 rokov.

Egyptská elektráreň bude postavená za 12 rokov a bude pozostávať zo štyroch blokov, každý s výkonom 1200 MW.

Ruský Rosatom má kontrakty na 10 rokov s celkovým objemom 110 mld. USD. Zdroj vo firme však prezradil ambíciu doplniť ich v priebehu dvoch rokov o ďalších 50 miliárd USD.

Podľa vz.ru, 28. 12. 2015

 

Nemecký generál: Rusku sa podarilo zmeniť armádu na súčasnú

Rusko veľa investovalo do rozvoja ozbrojených síl a to mu prináša svoje plody, vyhlásil nemecký generál Hans-Lothar Domröse. „Konštatujeme, že z momentu, ako sa Putin druhý krát stal prezidentom, Rusko tak veľa investovalo, že ruské ozbrojené sily sú dnes súčasnými, pružnými a bojaschopnými, vrátane toho, že sú silné aj kvantitatívne“, uvádza TASS vyhlásenie generála urobené pre agentúru DPA.

Už 18. 10. 2015 časopis The Diplomat oznámil, že analytici Európskej rady pre medzinárodné otázky (ECFR) pripravili správu, z ktorej vyplýva, že možnosti ruskej armády od začiatku reforiem ozbrojených síl boli západnými analytikmi nedocenené.

Podľa vz.ru, 30. 12. 2015

 

Ruskí „Terminátori“ budú nezraniteľní od rakiet

Vrtuľníky Mi-8AMTŠ „Terminátor“, ktoré prišli do výzbroje Východného vojenského okruhu RF začali vybavovať individuálnym komplexom REB (Rádioelektronického boja), ktorý ich zmení na nezraniteľné od rakiet, povedal novinárom v pondelok náčelník tlačovej služby VVO Alexander Gordejev. 

„Letecký komplex „Vitebsk“ je predurčený na individuálnu ochranu vrtuľníka od protilietadlových rakiet a radarov. Ochrana sa uskutočňuje prostredníctvom optického a rádiového rušenia. Zároveň je helikoptéra chránená aj od rakiet s tepelným samonavádzaním. Systém totiž vytvorí okolo helikoptéry „elektronickú bublinu“ a oslepuje rakety laserovým žiaričom“, povedal Gordejev.

Poznamenal, že už dnes sa pracuje na vybavení novými komplexmi aj helikoptér na základni v Zabajkalsku. V roku 2016 bude mať tento systém vo výbave niekoľko eskadier po celom VVO.

Podľa ria.ru, 28. 12. 2015

 

Legojda: „Zvíťaziť nad nábožensky motivovaným človekom, ak sám nie si motivovaný“, sa nedá“

Súčasné konflikty sveta treba charakterizovať nie ako zrážku islamu s kresťanstvom, ale ako zrážku „agresívne sekulárneho“ a „náboženského“ sveta, vyhlásil pre RIA Novosti šéf synodálneho oddelenia pre vzťahy cirkvi so spoločnosťou a médiami Ruskej pravoslávnej cirkvi (RPC) Vladimír Legojda.

Podľa agentúry EC Erontex, za prvých desať mesiacov roka prišlo do Európy okolo 1,2 milióna migrantov.

Legojda vyhlásil, že Európania sa stretli „s ľuďmi, nachádzajúcimi sa podľa ich názoru na podstatne nižšom stupni civilizačného rozvoja“. A že v podobnej zrážke „vždy víťazia, tí, ktorí sa nachádzajú o stupeň nižšie. Tak tomu bolo od čias barbarov, ktorí dobyli Rím“. No a v takýchto prípadoch nefungujú žiadne všeľudské – čiže európske hodnoty. Hranice tu prechádzajú nie na zlomoch medzi náboženstvami, ale na hraniciach medzi agresívne sekulárnym a náboženským svetom. „A ak je svet náboženského – svetom fanatizmu, tak tieto zlomy môžu byť veľmi tragické“, spresnil Legojda.

Protijedom na túto skutočnosť sa môže vraj stať len „uvedomenie si úlohy náboženstva v dejinách“. „Svet, ktorý my nazývame kresťanským, sa sám už niekoľko desaťročí za taký nepriznáva“ a hoci „nikto neodmieta, že kultúra Európy je kresťanská, súčasní ľudia, ich energetika, ak sa to tak dá povedať, sú zbavení kresťanskej náplne“.  Zmienka o kresťanských koreňoch sa dokonca nedostala ani do Európskej ústavy.

„Všetky hry v logike sekulárneho právneho vedomia nakoniec privedú k tomu, že zajtra ktosi príde a povie“ kríž na chráme uráža moje ateistické – alebo nejaké iné – pocity, poďme ho odstrániť“, poznamenal Legojda a dodal, že kresťanské „chrámy už dnes pustnú: v lepšom prípade sa v nich organizujú koncerty, v horšom pijatiky“.

Podľa jeho slov „reč dnes nie je o zrážke neislamského sveta s kresťanským, národov s náboženským potenciálom, s tými, ktorým zmizol“. Pričom „zvíťaziť nad nábožensky motivovaným človekom, ak sám nie si motivovaný“, sa nedá“, presvedčený je šéf oddelenia RPC.

Zároveň volá po rozlíšení „náboženstva a náboženskej motivácie“, nakoľko „úprimne veriaci ľudia – moslim i kresťan – sa skôr dohodnú ako veriaci a neveriaci“, no keď sa teroristi nazývajú moslimami, tak „naozaj sú nábožensky motivovaní“, lenže tu ide o nábožensky motivovaných fanatikov, ktorí ignorujú základy vlastného náboženstva“. 

Jediným východiskom pre kresťanov je preto spomenúť si, že sú „Kristovi bojovníci“. „Nie v tom zmysle, že sa majú pripraviť na bojové zrážky. Ale v tom, že ak nebudú pripravení položiť život za našu vieru, tak jednoducho môžeme opustiť historickú scénu“, zdôraznil Legojda.

Podľa ria.ru, 29. 12. 2015

 

Rusko už vyrába toľko helikoptér ako ZSSR

V tomto roku Rusko vyrobilo vyše 300 helikoptér, čím sa kvantitatívne dostalo na úroveň ZSSR, oznámil šéf "Rostech-u" Sergej Čemezov. 

Stalo sa to aj vďaka tomu, že helikoptéra Mi-8 a ak budeme hovoriť o jej vojenskej verzii Mi-171, sa stala najpopulárnejším a najrozšírenejším modelom. Používa sa prakticky po celom svete od latinskej Ameriky po Afriku, povedal.

Druhým dôvodom je, že ruské motorárne už v plnej miere nahradili ukrajinské.

Podľa gazeta.ru, 26. 12. 2015

 

V. V. Piakin z 21. 12. 2015: Na čo bolo Spojeným štátom dobré zostreliť ruský bombardér nad Sýriou? (video s českými titulkami)

Aj na to dáva odpoveď relácia V. V. Piakina, konkrétne od svojej cca 10. minúty. „Ja môžem povedať, že (Su-24) zostrelili Američania, no oficiálna pozícia zostane jasná – boli to Turci“, hovorí V. Piakin a v relácii aj jednoznačne vysvetľuje prečo je to tak.   

A na čo to bolo Američanom dobré? Jednoduchá odpoveď. Ak ropa prúdi na medzinárodný trh, tak ju niekto kupuje! No a kupci tiež nie sú debilní, vedia, že je to kradnutá ropa.

No a teraz prichádzame k tomu, že prezident USA nedávno podpísal povolenie na export ropy!!! 40 rokov nič nevyvážali, potom bridlicový boom, ktorý teraz plače, lebo je jasné, že ropy tam niet a že ani samotné USA žiadnu ropu nemajú. No zrazu idú ropu dodávať.

Odkiaľ ju budú mať? No a toto tajomstvo je ľahko odhaliteľné. Ropou, ktorá prúdi cez Turecko, nedisponuje ono, ale Spojené štáty. Znamená to, e celý mýtus o bridlicovej rope bol potrebný len na jedno – aby sa v očiach davu dala legalizovať ropa, ukradnutá z Iraku a Sýrie.

Čo s tým USA dosahujú?

Sľubujú isté výhody pri zaistení energetickej bezpečnosti, vďaka dodávkam za zníženú cenu tým politickým činiteľom a režimom, ktorí sa držia smerovania americkej politiky.

Všetkým sa teda bude tvrdiť, že ide o bridlicovú ropu, ale v skutočnosti...

A teraz si predstavte situáciu, že vznikne situácia keď USA nebudú spôsobilé dodávať túto ropu podľa už podpísaných kontraktov?

Znamená to len jedno – že ich partneri začnú mať najskôr ekonomické a vzápätí aj politické problémy! A nakoniec si všetci položia otázku – kto je taký silný, že si dovolil USA povedať slovo NIE??? A napriek tomu zostal nepotrestaný???

Na základe tohto všetkého sú volania po pozemnej operácii... A preto sa tiež ozývajú otázky na nemecký Bundeswehr. A čože to tam idete robiť??? Povedať pravdu, že tam idú v mene záujmov USA, ktoré už sami nemajú dostatok síl, na to im nestačí odvaha.

 

Ciele pozemnej operácie:

1.     aby tam stále horela vojna a aby sa nezastavil prúd utečencov do Európy.

2.     Aby všetok tamojší ropný priemysel vzala tzv. koalícia pod svoju kontrolu.

 

No a teraz sa hovorí o 11 000 cisternových autách v Iraku. V Sýrii bolo zničených 1500 a hneď sa hovorilo o nenapraviteľnej škode.

Vie sa, že iracká armáda by si s tými 11 tisícmi cisterien poradila, no aby sa iracká armáda „nepomýlila“, tak USA ju „omylom náhodou“ zbombardovali.

Tým, že Putin vyhlásil toto číslo znamená aj oznámenie konca slov a začiatku činov. A jednať v tomto prípade znamená štátny krach USA!

Obrovská zaujímavosť: Ako vypiekli s Nulandovou v Moskve. Najskôr sa ona stavala do pozície kto som „ja“ a tak jej to teda ukázali kým ona naozaj je. Pričom okamžite ju vychovali samotní Američania.

 

No a záverom je tlačová konferencia, na ktorej Putin všetkým vyslal signál. Štátnej i globálnej elite USA i globálnemu prediktorovi... Piakin hovorí, že ešte nenastal čas všetky jeho vyjadrenia ozmyslovať.

 

Na otváranie čiernej skrinky zostreleného Su-24 bolo poslaných 14 pozvánok. No len tri štáty vyslali svojich špecialistov – USA, V. Británia a Čína. Prečo? A o tom hovorí V. V. Piakin.

Dôležité oznámenie:

Mnohí politologickí jelimánkovia strašia 3. sv. vojnou. „Oni nie sú schopní vidieť, že práve teraz sa situácia uvoľňuje“, hovorí a ďalej toto svoje tvrdenie zdôvodňuje Piakin.

 

Návrat k zostreleniu malajzijského Boeingu nad východnou Ukrajinou:

Piakin poukazuje na piruetu akú začínajú robiť Holanďania okolo záverov vyšetrovania a všetko začínajú valiť na súčasné vedenie Ukrajiny...

Video: https://www.youtube.com/watch?v=CGhov7_nHUs&feature=em-share_video_user

 

Odporúčanie ruského ministra - neprijímajte na vysokú školu trojkárov, sú rozumovo zaostalí

Minister vzdelávania a vedy RF Dmitrij Livanov na zasadnutí rady ruského zväzu rektorov neodporúčal prijímať na štúdium trojkárov.

"Dostupnosť vysokoškolského vzdelania sa nezniuje. Do prvých ročníkov v percentuálnom vyjadrení prijímame rovnaký počet poslucháčov, ako po iné roky. Čo však neznamená, že netreba spevňovať požiadavky na kvalitu prípravy abiturientov", cituje ministra agentúra Rosbalt. 

Odporúčanie vzdať sa prijímať trojkárov Livanov zdôvodnil tým, že oni "spravidla nie sú schopní osvojovať si program vysokoškolského vzdelania". 

Podľa evrazia.org, 25. 12. 2015

 

Donald Trump sa ospravedlnil Srbom

Donald Trump sa v programe Larryho Kinga ospravedlnil Srbom za všetko zlo, ktoré im spôsobili USA.

Clintonovci zorganizovali chaos na Balkáne a v Kosove. Pozrite sa čo sme spôsobili Srbsku bombardovaním z bezpečnej výšky. A pritom tí istí Srbovia zachraňovali amerických pilotov cez druhú svetovú vojnu.

Veľká chyba, že sme bombardovali národ, ktorý bol naším spojencom v dvoch svetových vojnách. Clintonovci to považujú za úspech a pre mňa je to hanba.

Ospravedlňujem sa pred Srbmi za všetky chyby americkej politiky a predovšetkým za chyby Clintonovcov. V boji s islamským terorizmom potrebujeme spojencov so skúsenosťami v boji proti tomuto zlu, a v Európe sú to Rusi a Srbi.

Ak sa ja ppostavím na čelo Ameriky, bude to znamenať zmenu zahraničnopolitického smerovania, ktoré bolo doposiaľ častokrát chybné, vyhlásil Trump. 

Podľa topwar.ru, 24. 12. 2015

 

Vedci ukazujú ako naozaj vyzeral Ježiš Kristus (8 obrázkov)

Zobrazenie Mesiáša, na ktoré sme si zvykli, má len málo spoločného s jeho reálnym výzorom. K takémuto záveru dospeli súdni experti z V. Británie, ktorí na to využili poznatky súčasnej vedy.

Európska tradícia zobrazuje Ježiša Krista ako muža bielej pleti s pravidelnými a prísnymi črtami tváre, s dlhými gaštanovými vlasmi, mäkkými leknami mu padajúcimi na plecia. Takto ho zobrazil aj Leonardo da Vinci.  

Medik na dôchodku Richard Nieves sa rozhodol vytvoriť pravý výzor Ježiša, využijúc na to dobre mu známe súdno-expertné metódy. No a s ich pomocou dostal pomerne nezvyčajný vzhľad Božieho syna. Ako muža širokej tváre so svetlohnedými očami, hustou bradou a s krátkymi zvlnenými vlasmi a s pomerne tmavou pokožkou.

Doktor Nieves a jeho partia vytvárali tento model pri analýze troch lebiek, ktoré patrili obyvateľom Galilei toho obdobia, keď sa diali udalosti opisované v Novom zákone. Skenujúc ich metódami počítačovej tomografie, vytvorili priemernú 3D-rekonštrukciu, ktorá sa stala základom lebky. Potom odskúšanou metódou vymodelovali nos, ústa i očné viečka, získajúc tak dôveryhodné zobrazenie ľudskej tváre.  

Na základe štúdia osobitostí lebky, samozrejme, sa nedá presne určiť farba očí a vlasov. A tak ich určovali na základe portrétov, ktoré sa zachovali v starobylých historických prameňoch, teda v časoch keď Biblia ešte nebola skompilovaná. Vo výsledku bolo stanovené, že Ježiš bol tmavooký a tmavovlasý. Tým odborníkov dospel tiež k záveru, že Spasiteľ nosil krátke vlasy a bradu.     

Podľa profesora antropológie Ellisona Halloweena z kalifornskej univerzity v Santa Cruz, toto zobrazenie vyjadruje maximálne možnú úroveň dôveryhodnosti. Samotný R. Nieves zdôrazňuje, že pravdepodobne mu vyšiel portrét dospelého človeka, ktorý žil v tom čase a na tom mieste, ako aj Ježiš Kristus. No experti tvrdia, že jeho vyobrazenie je pravdepodobné a omnoho presnejšie, ako výzor Krista na maľbách veľkých majstrov.

Vedci tiež tvrdia, že výška Ježiša Krista bola pravdepodobne (ako u väčšiny jeho rodákov tých čias) približne 150 cm a hmotnosť okolo 50 kg. Spasiteľove telo muselo byť pri tom tmavé s vyvinutým svalstvom, nakoľko do veku 30 rokov pracoval fyzicky a pod slnkom.

Obrázky: http://fishki.net/1778073-uchenye-pokazali-kak-na-samom-dele-vygljadel-iisus-hristos.html?from=smi2

 

Cenzúra v internete. Teraz už oficiálne

Technická rada internetu (Internet Engineering Task Force, IETF) je organizáciou, ktorá sa zaoberá rozvojom protokolov siete – schválila nový kód „HTTP 451“. Kód znamená, že stránka je zablokovaná lebo jej obsah sa nesmie publikovať v súlade so zákonmi štátu.  

Ako vo svojom blogu napísal predseda technickej rady Mark Nottingham, „cenzúra sa stala viditeľnejšou a v sieti rozšírenejšou“. Organizácia začala od majiteľov stránok dostávať oznamy o tom, že by chceli mať nástroj, ktorý by jej to umožnil zdôrazniť. „Ešte dôležitejšie sú slová od členov spoločnosti, že by chceli mať možnosť odhaľovať príklady cenzúry v automatickom režime“, napísal M. Nottingham.  

Viac:   http://izvestia.ru/news/600149#ixzz3v3f2l7Q9

Podľa izvestia.ru, 22. 12. 2015

 

Rusi varovali Američanov a ich spojencov

Velenie letectva medzinárodnej koalície, vedenej USA, bolo podľa libanonského Al-Diyar upozornené, aby sa ich sily nepribližovali k lietadlu sýrskeho prezidenta Bašara Asada, ktorý v doprovode štyroch ruských stíhačov poletí na rozhovory do Teheránu cez vzdušný priestor Iraku.

Sýrsky prezident sa na túto cestu vraj môže vydať koncom decembra alebo začiatkom januára. 

Podľa vz.ru, 20. 12. 2015

 

Poľsko- „bratislavský“ prevrat

V noci na piatok 18. 12. sa v Poľsku udialo niečo ako vnútronatovský prevrat. Poľské zdroje informujú, že vojaci ministerstva obrany Poľska s poľskou kontrarozviedkou obsadili budovu, ktorá patrila expertnému ústrediu vojenskej kontrarozviedky NATO. Ministerstvo vraj takto „kontrolovalo zmenu vedenia centra“.

TASS informuje, že silovým zásahom bol na post výkonného predstaviteľa ústredia ustanovený predstaviteľ ministerstva obrany Bartolomej Misevic.

Poľský minister zahraničia Witold Wascikowski sa k tomu vyjadril, že bývalí pracovníci centra „stratili prístup k radu utajených materiálov“. A že vznikla potreba zameniť bývalých za nových.

Zosadený z postu Krzystof Dusza hovorí o trestnom konaní ministerstva obrany špeciálnych služieb štátu. Vojenskí policajti, podľa neho, vpadli do budovy, ktorá patrí NATO, a začali v nej vylamovať dvere. Poľsko podľa neho vraj nemá žiadne právo meniť vedenie centra bez konzultácií s Bruselom.

V tejto súvislosti treba uviesť, že ústredie kontrarozviedky NATO, ktoré sa nachádza v Poľsku, je regionálnym ústredím aliancie a teda nie je len pre samotné Poľsko, ale aj pre Slovensko. Vo Varšave vyhlásili, že oficiálna Bratislava už bola o tejto záležitosti informovaná.

Podľa topwar.ru, 18. 12. 2015

 

Putin: Západ nechce vydržiavať Ukrajinu

Západné štáty nie sú ochotné vydržiavať Ukrajinu. Lenže finančnú záťaž, zväčšujúcu sa kvôli kyjevským dlhom, by radi presunuli na Rusko. V dokumentárnom filme „Svetový poriadok“ (voľný preklad) to povedal prezident RF V. Putin.

„Vydržiavať Ukrajinu nikto nechce, - povedal ruský štátnik. – No čo, miliardu, dve dajú, sľúbia nejaké záruky. No pri tom chcú finančnú záťaž preložiť na Rusko: ani úvery nechcú vracať, hoci im bol navrhnutý veľmi dobrý a poľa mňa komfortný spôsob riešenia tohto dlhu“.

Putin pripomenul, že na samite v Antálii navrhol reštrukturalizovať dlh Ukrajiny rozložiac ho na tri roky, lenže s podmienkou, ak sa za to zaručia USA alebo EÚ. Ibaže západné štáty nechceli poskytovať záruky. 

„Nechcú si dokonca ani riziko podeliť, - povedal Putin. – Znamená to: neveria úverovej spôsobilosti Ukrajiny a stabilizácie jej hospodárstva. To je veľmi zlý signál“.

Podľa regnum.ru 20. 12. 2015

 

Nestanú sa Ukrajinci šejkami

Slobodná tlač píše o bohatstve v útrobách Krymu. Po prvé, tzv. Džankojské nálezisko ropy má vraj zásoby ako Saudská Arábia. Po druhé, ruskí geológovia tu vraj našli také bohaté náleziská zlata, ktoré sa podľa predbežných odhadov cenia na 60 - 70 % doposiaľ ťaženého po celom svete.

Obe tieto novinky majú spoločný menovateľ - je to príbeh o Rusoch, ktorí nie tak dávno anektovali polostrov a teraz dopĺňajú rozpočet petrodolármi a pivnice centrálnej banky zlatými tehličkami.

Viac:  http://topwar.ru/88043-ne-byvat-ukraincam-sheyhami.html 

Podľa topwar.ru, 18. 12. 2015

 

V. V. Piakin zo 14. 12. 2015: Prečo bolo málo tých, ktorí pochopili, čo Obama povedal v San Bernardine? (video s českými titulkami)

Návšteva Joe Bidena v Kyjeve a jeho vystúpenie vo Verchovnoj rade bola oznámením celému svetu, že USA prestávajú štrukturálne riadiť procesy na Ukrajine.

Biden dobre vie, že realizácia Minských dohôd je odsúdením predstaviteľov súčasného kyjevského režimu na lavicu obžalovaných.

Pre nedočkavých vysvetlenie – procesy sa začnú odpájať postupne. „Teraz už kyjevskú bandu nezachráni NIČ“, hovorí Piakin.  

 

Janukovič vyhlásil pripravenosť vrátiť sa do veľkej politiky. No vráti sa?

Toto vyhlásenie je výsledkom Bidenovej návštevy v Kyjeve. Padne kyjevská banda a čo bude potom? Veď Janukovič je doposiaľ legitímnym prezidentom Ukrajiny. Jeho príchod teda znamená návrat do stavu, keď existovala všetkými stranami uznávaná legitímna moc a na tomto základne bude prestavaná ukrajinská štátnosť tak, aby nanovo bola prijatá obyvateľstvom a vznikol tam nový zákonný štátny poriadok.

Pre USA a celý Západ to znamená civilizované rozdelenie Ukrajiny na Novorusko, Malorusko, Halič a takto sa zachová aj banderovská liaheň. „No a pre nás to znamená, túto liaheň zlikvidovať“, hovorí Piakin. Čiže ďalej pôjde o to - kto z koho!

Situácia je tu blízka predvojnovej ČSR keď sa Beneš vrátil po odstránení fašistickej okupácie „a ďalej už ČSR bola sovietskou, no legitimitu vlády už nikto nespochybňoval“.

 

Prečo sa teraz ohľadne MMF vytvorila situácia: Idiot je MMF ak bude požičiavať a idiot je aj ten, kto bude MMF dlhy vracať. Precedensom je vzťah MMF a Ukrajiny. MMF teraz oficiálne vyhlásil: My sme podvodníci!“ „Budeme pracovať tak, ako sa nám zachce.“

 

Čo je za atentátom na veliteľa kozáckeho pluku Pavla Drjomova? Piakin sa na to pozerá z viacerých uhlov, porovnáva to so situáciou v Rusku okolo Trockého, Frunzeho... a vyslovuje závažnú vetu: „Smrť sa stala nevyhnutnou, hneď ako pricestoval Biden na Ukrajinu a vystúpil vo Verchovnoj rade so stanoviskom o federalizácii Ukrajiny. Po tomto sa otázka, ako dlho bude ešte žiť Drjomov, stala... proste hypotetickou.“

Čo má spoločné Biden s Drjomovom? Kde je podstata veci? No a tu Piakin pripomína vyjadrenie Drjomova z roku 2014, že má nejaký USB kľúč, na ktorom je niečo, čo dokáže vyhodiť do povetria celú politickú situáciu nielen v DĽR a v LĽR, ale aj v Rusku.

Pritom si treba uvedomiť, že v Rusku sa hovorí, že tam ide jedno sprisahanie na zvrhnutie Putina za druhým...

Čo teda Biden vyhlásil? Že na Ukrajine sa končí vojna a začína sa výstavba štátu. Čiže skončili sa časy keď sa dali loviť ryby v mútnej vode. A teda, že už sa ani do Ruska nebude dať táto vojna preniesť.

Čiže pre tých, ktorí dali Drjomovovi tento USB kľúč, sa Drjomov zrazu stal nebezpečným. Príliš veľa vedel.

 

Otázka konfliktu – vojny Turecka a Iraku. Erdogana opäť nachytali na hruškách, keď opäť nepochopil „ukrajinský scenár“ a opätovne skočil na rovnaké hrable.

 

Ak by nebolo Medvedeva, celá arabská jar by bola skončila v Tunise. Arabská jar bola priamou zradou ruských záujmov. „Putin vtedy správne povedal, toto je krížová výprava, ktorá vyvolá veľkú vlnu.“

Medvedev: „Aká krížová výprava? Ja som prezident, pokojne Líbyu bombardujte“, vyhlásil Piakin akoby citujúc vtedajšieho prezidenta RF.

Lenže Medvedev si chcel veľmi vyslúžiť Spojeným štátom... Jeho podpora bezletovej zóny znamenala, že lietať nebudú Líbyjčania, ale len NATO. Všetkým bolo jasné pod čo sa podpisuje.

Ak by nebolo Medvedeva, celá arabská jar by skapala v Tunise, narazila by na Líbyu. Práve preto bolo treba Líbyu podporiť.

Čiže ak by nebolo riadenia p-rezidenta Medvedeva, nebolo by ani Sýrie, hovorí Piakin.

 

Ako sa správa Obama a ako sa správal Gorbačov?

Gorbačov tiež nekričal, že ideme budovať kapitalizmus. Naopak, kričal, že treba viac socializmu, že treba viac moci Sovietskemu zväzu, že treba rozširovať hranice socialistickej zóny...

A tak sa netreba čudovať, že Obama nekričí – je to koniec, na Mesiaci sme nepristáli, Svetové obchodné centrum sme si vyhodili do povetria sami... ale kričí o výlučnosti... Ameriky!

„Stádo vedie na bitúnok cap provokatér“, hovorí Piakin o správaní sa Obamu a o jeho historickej úlohe, ktorú plní. „Stojí na čele a riadi. On vie kam ide a kam to stádo vedie. Ale stádo, ktoré ide za ním, to nevie.“

„Túto rolu plnil Gorbačov a teraz ju plní Obama.“

 

No a na záver je super hodnotenie Obamovho vystúpenia v San Bernardine. To si však vypočujte (resp. prečítajte) sami.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Foyk-y9EEe8&feature=em-share_video_user

 

O 10 rokov sa ruské námorníctvo stane loďstvom 21. storočia

Vojenské námorníctvo RF sa podľa časopisu National Interest momentálne nachádza v štádiu obnovy a o 10 – 15 rokov sa premení na nové loďstvo 21. storočia. Časopis toto tvrdenie opiera o údaje námornej rozviedky USA.

Rusi okrem výstavby úplne nových plavidiel zdokonaľujú najvychytenejšie exempláre techniky sovietskych čias. „Rusko dosahuje veľké úspechy pri vytváraní loďstva 21. storočia“, ktoré je spôsobilé postaviť mnohoúrovňovú národnú obranu, značné presuny vojsk a techniky... „V niektorých aspektoch bude (ruské vojenské námorníctvo) väčšou hrozbou ako sovietske“, hovorí sa v správe. Konkrétne správa hovorí napr. o novom atómovom torpédoborci Líder, o úplne novej ponorke...

Podľa vz.ru, 18. 12. 2015

 

BR OSN prijala rezolúciu o boji s teroristickými skupinami

Bezpečnostná rada OSN jednohlasne prijala Ruskom pripravenú rezolúciu o posilnení boja s financovaním teroristických skupín. Voči tým, ktorí budú materiálovo a technicky podporovať IŠ a ďalšie teroristické skupiny, sa budú zavádzať sankcie.

Návrh rezolúcie sa odvoláva na hlavu VII Stanov OSN, čo znamená priznanie hrozby medzinárodnému mieru a bezpečnosti. Preto sú dokumentom určené opatrenia povinné.

Členským štátom sa teda predpisuje „okamžite zmraziť prostriedky a iné finančné aktíva alebo ekonomické zdroje týchto osôb, skupín, firiem a organizácií“, ktoré budú vnesené do sankčného zoznamu BR OSN.

Týmto osobám a štruktúram musí byť zakázaný vjazd alebo tranzit po území štátov. Členské štáty sú tiež povinné zabrániť priamym alebo nepriamym dodávkam a odovzdávaniu zbraní pre tieto osoby.

Daný zoznam bol pomenovaný na „zoznam Islamského štátu Iraku a Levante a Al-Kaidy“. BR OSN teda Islamský štát už nepovažuje za súčasť Al-Kaidy, IŠ je charakterizovaná ako samostatná teroristická hrozba.

Spoluautormi tejto rezolúcie Ruska bolo ďalších 70 štátov.

Podľa ria.ru, 17. 12. 2015

 

India si kúpi 5 komplexov S-400

India za ne podľa dohody zaplatí 400 miliárd rupií (cca 6 mld. USD). Okrem samotných komplexov do ceny spadá aj 6 tisíc rakiet.

Oficiálne vyhlásenie o tomto obchode môže byť uskutočnené počas návštevy indického premiéra Narendru Modiho v Rusku, ktoré je naplánované na 23. – 24. 12. 2015, oznámila stránka „Russkaja planeta“.

Podľa kp.ru, 17. 12. 2015

 

Na Ukrajine zakázali komunistickú stranu

V stredu 16. 12. 2015 okružný administratívny súd Kyjeva zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny na základe podania ministerstva spravodlivosti.

Podanie bolo súdu doručené 8. 7. 2014.

Podľa evrazia.org, 17. 12. 2015