Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Zelení mužíci – Rudolf Slezák

Hollywood je štvrť mesta Los Angeles, v štáte Kalifornia. Pod týmto čarovným slovíčkom, si veľa ľudí predstavuje všetok americký filmový a televízny priemysel. Nie je to síce celkom pravda, no doteraz, sa ešte nenašiel nikto, v tejto bohatej a veľkej krajine, kto by ponúkol svetu, také obrovské množstvo trhákov, na ktoré filmoví diváci nedočkavo čakajú. Občas sú aj sklamaní, no kinografia, je ešte stále výnosným kšeftom. Z neoverených zdrojov, som sa  dozvedel, že v krátkom čase, sa začne natáčať v Hollywode akčný film - Zelení mužíci. Jeho tvorcovia si od tohto  filmu veľa sľubujú, pretože aj situácia vo svete, je neustále akčná. Nebude preto núdza o výbuchy, násilie, oheň, krv, snajperov, zápalných fľašiach, dlažobných kostkách, únosoch a mučení ľudí. Dokonca tu budú aj zábery, za živa upaľovaných nešťastníkov, ako v stredoveku. No a do tohto pekelného prostredia, plného ozbrojencov, obrnených vozidiel, vojenských helikoptér... chcú filmári poslať trojicu bohatierov a jednu nežnú blondínu, v hviezdnom obsadení, aby urobili v tejto krajine poriadok.

Zdroj nechce byť menovaný, no boli vraj oslovené filmové hviezdy takého kalibru, aký nemá vo svete páru. Filmári vraj nebudú šetriť a začali sa spomínať mena ako Arnold Schwarzeneger, Steven Segal, Sylvester Stalonne, Madona...Títo hrdinovia filmového plátna, už veľa krát presvedčili divákov, o svojej odvahe, statočnosti a neobyčajných schopnostiach, vo veľkých bitkách v pralesoch  Vietnamu, piesočnatých oblastiach Afganistanu, v brlohoch veľkomiest, ktorých sa zmocnili Gangy číňanov, mexikánov, Japoncov...Ak sa tam objavili títo  muži, nemali zloduchovia šancu na prežitie. Celé légie Vietkongu, Talibancov, mudžahudínov rozprášili, zničili alebo ich vzali do zajatia. Dokonca aj Putin vraj nevychádzal radšej z Kremľa, keď prišla zaspievať a pohroziť mu päsťou do jeho krajiny, kráľovná popu Madona. Teraz jej vraj bola ponúknutá postava blonďatej gulometčíčky. To by tak bolo, aby si táto bojová skupinka, nedokázala poradiť, s nejakou bandou zelených mužíkov, ktorí sa zrazu objavili nevedno odkiaľ.

 

Nechcem dopredu prezrádzať celý dej tohto akčného filmu, ktorý ešte len bude natočený, o jednej nemenovanej krajine,  ktorej celistvosť, i jej vládu, ohrozovala banda zelených zloduchov. Ako vždy v podobných filmoch, zvíťazí dobro nad zlom. Na záver, po všetkých prestrelkách a bojových scénach, aké vidíme iba v akčných filmoch, sa v uliciach mesta vynoria zo svojich rozstrieľaných príbytkov, tisíce šťastných obyvateľov a budú kvetmi zasypávať vojenský džíp, na ktorom by sa mali viesť ich osloboditelia. Všetci sa budú na seba usmievať a budú šťastní. Na blatníku vozidla bude sedieť nežná blondína, so svojim guľometom.

 

Niekde som čítal, že v Amerike, sa síce podobné akčné filmy natáčajú, no nikto ich tam už nepozerá. Ľudia tam  majú plné zuby filmovej tvorby podobného druhu. S ich predajom však problém nemajú. Slovenská televízia napr. už nakúpila a nakupuje, aj väčšie sprostosti.