Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ZAUJALO NÁS pripravil Dušan Konček

Ako dlho trvali posledné dni Ríma?

 

Žijeme v čudnom svete. Kúsok na východ od nás za tichého súhlasu, ba dokonca  s podporou európskych politických a mediálnych „elít“, vraždí regulárna armáda svoje vlastné obyvateľstvo. O niečo ďalej na juhovýchod sa na náš údiv, ale s finančnou podporou  spriateleného  a „somárskymi“ potentátmi pomazaného „mierotvorcu“ Husseina Obamu rodí islamský chalifát, ako vystrihnutý z  najnepredstaviteľnejších stredovekých hrôz. A v našich médiách sa už týždeň rieši  ako hlavná téma, či pre Óde na radosť treba sedieť, stáť či sa otočiť k orchestru.

 Keby to nebolo k plaču, bola by to dokonalá žbrnda. V štáte, ktorý nie je štátom, v parlamente, ktorý nie je parlamentom, pri hymne, ktorá nie je hymnou, niektorí zákonodarcovia, ktorí zákonodarcami nie sú, demonštrujú svoju nechuť práve k týmto potemkinovským európskym kulisám. A novodobí európski boľševici, rozumej zástancovia jediného momentálne správneho názoru na európsky a svetový všehomír, sa nad tým naopak pohoršujú. To ale nie je jediný rozpor našej európskej súčasnosti.

Zatiaľ čo parlament, ktorý nie je parlamentom sa na trase Brusel-Štrasburg sťahuje tam a naspäť ako bordel na kolieska, štát, ktorý nie je štátom pomaly, ale isto priťahuje šrauby. Takže už máme aj normy na splachovanie záchodov.

Ten štát, ktorý nie je štátom, však nemá len parlament, ktorý nie je parlamentom, hymnu, ktorá nie je hymnou, ale má aj prezidenta, ktorý vlastne prezidentom nie je a vládu, ktorá nie je vládou, ale o to viac moci vo svojich rukách sústreďuje . To však nebráni tomu, aby v čele tej nikým nevolenej vlády/nevlády, ktorá si okrem exekutívnej moci uzurpuje aj moc legislatívnu, stál predseda vlády, ktorý vlastne predsedom vlády nie je a aby mala ministra zahraničia, presnejšie ešte ministerku, ktorá rovnako žiadnou ministerkou zahraničných veci nie je. Ale to samozrejme všetci vedia, lebo na všetkých jednaniach trčí táto zástupkyňa tej mocnej inštitúcie, ako kôl v plote.

 Celý tento „ vládny“ zbor potom slúži ako   skladište  opotrebovaných národných politikov/ to samozrejme len v tom „ lepšom“ prípade, v tom „ horšom“ ide o bezfarebné, presnejšie možno šedivé úradnícke myši bez chuti a zápachu/, pričom ako nevyhnutná podmienka pre účasť  sa u mnohých javí príslušnosť ku komunistickej strane, v mnohých prípadoch ešte vylepšená o absolutórium komunistických zahraničnopolitických inštitúcií.

 Nič z hore uvedeného však nebráni tomu, aby tento na výsosť byrokratických systém, ktorý svojimi papiermi, odporučeniami a nariadeniami hrozí zasypať sám seba, prehlásil sa za jediný možný a na svoju obranu a zotrvanie na večné  veky vytvoril a financoval propagandistickú mašinériu, ktorá má európske obyvateľstvo udržať v presvedčení, že nahý cisár je oblečený do krásnych nových šiat.

 A tak tí, čo Európe vládnu „zugrund“ sú takzvaní pro európski, alebo euro optimisti, zatiaľ čo všetci ostatní, ktorí si zachovali aspoň  odrobinky zdravého rozumu, sú šmahom ruky označení za európskych škodcov. Otázku, čo je na tom  pro európske, viesť Európu k nevídanému úpadku si  v zglajchšaltovanom hlavnom mediálnom prúde nikto nekladie.

 Jediný európsky národ však tvoria iba stovky euro politikov a desaťtisíce euro úradníkov, ktorí si sami pre seba- ale z našich peňazí- vytvorili svoj vlastný platový, daňový a sociálny systém, skutočný európsky raj, ktorý je tým hlavným motivujúcim prvkom, aby tento neživotný systém, s nadštandardným nasadením udržali pri živote. No a aby im išla robota od ruky, občas im do toho hrá Beethoven.

 

Takže, takto si my v Európe žijeme.

Akože to dlho trval zánik Rímskej ríše?

Autor: Petr Štěpánek, publicista a hudobník

Zdroj: Parlamentní listy.cz

Preklad: Dušan Konček 

 

Vysiela rádio Jerevan

Moderátor Našud Kečnok

 

Aladár Nemoga z Revúcej: Z novín som sa dozvedel, že najbezbožnejší sú na Slovensku Gemerčania, je to pravda?

- Je, kedysi kolíska slovenskej vzdelanosti a krásne dedinky ľahli popolom, caruje tu Sodoma a Gomora, Gemerčania už nikomu neveria.

 

Pavol Kašša, z Poltára: Poslanec Sulík by chcel zrušiť cirkevné a iné sviatky, naozaj je ich veľa?

-Iba 15. Pánovi Sulíkovi vadí hlavne Cyril aj Metód. Je to totiž liberál. Možno chce zrušiť aj Vianoce. Obchodné reťazce ho za to nepochvália. A čo tak zrušiť 17. november?

 

Vladimír Tancoš z Košíc: Za Schustera kládli na Hlavnej kocky, teraz ju idú asfaltovať?

- Na kockách sa rýchlo zoderú topánky, za Schustera to malo teda význam. Terajší primátor sa volá Raši a ten kocky ruší. Keď bude primátor Bauer tak tam budú panelové dielce.

Milan Kocka z Hriňovej: Dokážeme zabrániť vývozu vody zo Slovenska?

- Zatiaľ áno, neskoršie nie. Ale mali by sme radšej vyvážať ríbezľové víno, od toho hlava nebolí.

 

Marian Hladký z Bratislavy: Čo sa to vlastne deje na Ukrajine ?

- Podľa európskych a amerických politikov nič. Iba tam zomierajú ľudia, civilisti, deti a ženy.

 

Cyril Slamka zo Žiliny: Poľský minister zahraničných vecí sa nepekne vyjadril o Poliakoch, ktorí ... Američanom?

-Je to bývalý vojak z Afganistanu a britský občan. On napríklad povedal aj to, že Obama má poľský pôvod, lebo jeho pradedo zjedol poľského misionára....

 

Rubeľ, juan a euro proti doláru: Traja na jedného

Pred niekoľkými dňami sa stalo známe, že Gazprom predložil zahraničným partnerom, aby sa transakcie viedli rubľoch. Bielorusko a Kazachstan už s tým súhlasili. Spoločnosť LUKoil si zasa myslí, že je možné obchodovať s eurom namiesto dolára, hoci je to zložité. Plynový kontrakt a zblíženie Ruska a Číny v rámci ktorého sa predpokladá zmena juana na ruble, tiež podrýva dolár ako svetovú valutu. A na Západe sa šíria reči o tom, že treba vytvoriť novú svetovú valutu. Podľa expertov West Shore Group zblíženie Ruska a Číny bude dosť negatívne vplývať na dolár ako svetovú valutu, v tom prípade ak bude z tých transakcií dolár vylúčený. Experti z West Shore Group hovoria, že keď sa na to pozrieme z finančnej stránky, neznamená to koniec dolára ako svetovej valuty. Ale dodávajú, že v kontexte iných udalostí, ktoré sú vo svete, rozčarovanie Saudskej Arábie z politiky USA voči Iránu až do nenásytného apetítu Číny po zlate, môže spôsobiť odklon od dolára. Ako povedal riaditeľ „Gazprom nafta“, podpísali nové kontrakty s partnermi, ktoré sa účtujú v eurách. Takmer 95 percent klientov Gaprom nafta s tým súhlasilo. A kde je tých 5 percent? To sú ázijské krajiny, ktoré sú ochotné prejsť na platbu v juanoch. Podobne je to s LUKoilom ale aj so spoločnosťou ROSnafta. Podľa mienky poradcu Putina, pána Glazjeva, jediný spôsob prinútiť USA, aby nevyvolali novú studenú vojnu je narušiť hegemóniu dolára. Poradca Putina navrhuje vytvoriť anti dolárovú koalíciu s tými krajinami, ktoré chcú prestať účtovať v dolároch- Členovia takejto koalície musia prestať aj s dolárovými transakciami čo sa týka ich valutových rezerv. Experti hovoria, že vojna na Ukrajine môže prejsť do boja za nezávislosť Európy oči USA a postupne aj boj proti doláru.

 

Koncom júna sa stretli Šanghaji predstavitelia Centrálnej banky Ruska a Národnej banky Číny. Hovorilo sa o zámene dolára v transakciách juanom a rubľom a rovnako sa dohodli na vytvorení rajtingovej agentúry ako konkurencie Moody´s, či Fitch. Dolár naozaj začína „horieť“, Európa má už tiež dosť amerických finančných hier, ktoré potom dopadnú na európsku ekonomiku obyčajne negatívne a menovanie Jean Claude Junkera do čela Európskej komisie môže priniesť obchodovanie medzi európskymi krajinami eurách a nie v dolároch. Svet sa naozaj začína meniť.