Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vznik nového projektu P. Pellegriniho je len hra oligarchov

(TASR) - Založenie nového politického projektu Petrom Pellegrinim je hra oligarchov, ktorí sa rozhodli len vymeniť neperspektívneho Roberta Fica (Smer-SD) za jeho mladšiu verziu. Vyhlásilo to vládne hnutie OĽaNO v reakcii na oznámenie Pellegriniho, že spolu s desiatimi poslancami Národnej rady (NR) SR odídu zo Smeru-SD a založia nový politický subjekt.

"Pellegrini bol pri všetkých škandáloch starého Smeru-SD a nikdy sa voči nim neohradil. Jamky na lícach a pekné reči nestačia na morálny profil čestného politika," tvrdí OĽaNO.

Hnutie tiež podotklo, že medzi poslancami odchádzajúcimi zo Smeru-SD sú "experti na rozkrádanie lesov, eurofondov či informatizácie". Spolupracovať s Pellegrinim je podľa OĽaNO to isté ako spolupracovať s Ficom, len v ružovom.

Mimoparlamentné KDH poznamenalo, že viacerí poslanci stojaci za novým Pellegriniho projektom boli takmer 20 rokov v Smere-SD a 12 rokov vo vládnej koalícii na rôznych pozíciách. Podľa slov podpredsedu hnutia povereného vedením KDH Pavla Zajaca aj oni umožnili oligarchom a mafiánom prepojeným na vládu, políciu, prokuratúru a súdy ovládnuť krajinu. Podľa KDH sa teraz snažia presvedčiť, že nemali nič s kauzami ako elektronické mýto, Tipos - Lemikon, Váhostav a podobne.

Ďalších desať poslancov parlamentu v stredu oznámilo, že sa pridáva k projektu Pellegriniho. Sú medzi nimi dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Pellegrini verí, že toto číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí stranu zaregistrovať. Pellegrini nedávno oznámil, že končí v Smere-SD, vzdáva sa funkcie podpredsedu a značku Smer-SD necháva "otcovi zakladateľovi", predsedovi Ficovi.