Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vysoké Tatry opäť zdobí ľadová nádhera – Milan Országh

Známy slovenský výtvarník, pôsobiaci v závere ostatných rokov ako architekt ľadových stavieb  na tatranskom Hrebienku, Adam Bakoš, pripravil so svojim kolektívom na tomto mieste opäť Tatranský ľadový dóm, tentoraz s motívmi rímskej baziliky sv. Petra. Tony umelého ľadu, spracované umeleckou formou sú dnes k dispozícii verejnosti a lákavé najmä s blížiacimi sa vianočnými  a novoročnými sviatkami, ľadové stĺpy tejto kompozície sú doplnené prvkami tatranskej fauny, čo poteší najmä detských návštevníkov. V obrovskej, poriadne vychladenej kupole s priemerom 25 metrov, je nová ľadová stavba prístupná denne od 9.00 do 16.30 hodiny.

 

Ľadový chrám ozdobil svojimi výtvormi z liateho farebného skla aj známy dizajnér  umelecký sklár grécko – slovenského pôvodu, 33 ročný Achilleas Sdoukos, žijúci a tvoriaci v Bratislave, ktorý v ostatnom čase „robí aj do dámskej módy“.

 

Pravidelným kultúrnym doplnkom tvrdých mrazivých podmienok v kupole sú krátke hudobné koncerty, ten naj sa uskutoční v nedeľu 30. decembra od 15.30 hodiny. Formácia Music Theatre Orchestra sa predstaví ukážkami z rockovej opery Matej Korvín uhorský kráľ. Vstup do Tatranského ľadového dómu je voľný.

 

Len čo poriadne pominie sviatočné obdobie a rozbehnú sa fašiangy, na Hrebienku bude opäť nával. To už tam bude prebiehať ďalšia zimná atrakcia, v poradí siedma medzinárodná súťaž v stavaní ľadových sôch Tatry Ice Masters 2019, ktorá už má nielen svojich stálych aktérov, ale aj divákov.         

Pohľad na tohtoročný ľadový dóm

Pohľad na tohtoročný ľadový dóm

Detailný pohľad na dielo A. Sdoukosa

Detailný pohľad na dielo A. Sdoukosa

Z ľadového maca budú mať radosť najmä deti

Z ľadového maca budú mať radosť najmä deti