Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vyhlásenie podpredsedu NR SR Juraja Blanára

Vyjadrenie: Vyhlásenie podpredsedu Národnej rady SR Juraja Blanára - Odmietam názor pani prezidentky o zmene rozhodovania EÚ


(TASR) - EÚ by nemala rozhodovať na základe zhody všetkých štátov. To je myšlienka našej pani prezidentky, ktorá zaznela na konferencii Globsec. Ak som tomu porozumel správne, tak hlava nášho štátu hovorí, že načo by brali ostatné štáty názory napríklad Slovenska. Stačí, že sa vybrané krajiny na niečom zhodnú a ostatné len budú pritakávať a poslúchať.

Len si spomeňme na vládu Roberta Fica, ktorá odmietla povinné kvóty na prerozdeľovanie migrantov. Ak by platila myšlienka Z. Čaputovej, tak by stačilo rozhodnutie ostatných štátov a my na Slovensku by sme už mali desaťtisíce migrantov. Presne tak, ako o tom pred časom hovoril exprezident Andrej Kiska, podľa ktorého zrazu Slovensko nebolo mafiánskym štátom, ale úspešným príbehom, ktorý by mal prijímať nelegálnych migrantov.
Zásadne odmietam tento prístup pani prezidentky, aby EÚ zmenila svoje pravidlá tak, aby sa v zahraničnej politike zrušilo právo veta a aby stačilo rozhodnutie kvalifikovanej väčšiny štátov, a nie zhoda všetkých štátov. Zvrchovanosť Slovenska musí hlava štátu obhajovať a zachovávať za každú cenu! Ale to, že to nerobí, je znepokojujúce.


Juraj Blanár, podpredseda Národnej rady SR