Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Vládna koalícia blokuje schôdzu o R. Mikulcovi, pretože sa bojí

(TASR) - Vládna koalícia opätovne blokuje rokovanie o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), pretože má strach. Myslí si to šéf Smeru-SD Robert Fico. Dodal, že každý deň vychádzajú na povrch nové skutočnosti o Mikulcovi. Na štvrtkovej tlačovej konferencii kritizoval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) za to, že postupuje v rozpore s Ústavou SR. Fico hovorí, že opoziční poslanci majú právo na konanie schôdze.

Fico zopakoval, že na čele rezortu vnútra je človek, ktorý klame. Avizoval ďalšie podávanie návrhov na iniciovanie mimoriadnych schôdzí, napríklad o zdražovaní chleba či konsolidácii verejných financií. Dodal, že chcú pracovať aj na uskutočnení referenda, do parlamentu predložili návrh novely Ústavy SR, ktorá reaguje na nález Ústavného súdu SR vo veci "zmareného" referenda o predčasných voľbách. "Ak nebude návrh schválený v prvom čítaní, predkladáme prezidentke SR referendové otázky a ideme do petičnej akcie. Budete vidieť, že tých 350.000 podpisov sa vyzbiera ešte rýchlejšie, ako to bolo v prvom prípade," informoval Fico.

Mimoriadnu schôdzu o odvolávaní Mikulca presunuli pre neuznášaniaschopnosť poslancov. Rokovanie sa pokúsia otvoriť v piatok (10. 9.) o 9.00 h. Okrem poslancov Smeru-SD sa pod návrh podpísali nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu a aj Martin Čepček, ktorý nedávno odišiel z klubu OĽANO.

Koalícia už avizovala, že návrh na odvolanie Mikulca chce presunúť na riadnu schôdzu, ktorá sa začína 16. septembra. Opozícia Mikulcovi pri pokusoch o jeho odvolanie vyčíta situáciu v rezorte a polícii, podozrenia z poberania úplatkov i zasahovanie do vyšetrovania káuz, napríklad pri obvinení exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.