VEREJNÁ TRIBÚNA: Američania sa snažili, no Putina odpočúvať nedokázali – Vladimír Mikunda

V novinách sa píše, že Američania odpočúvali hlavy 35 štátov, vrátane svojich spojencov. Webová stránka topwar.ru uvádza, že sa pokúšali aj ruského prezidenta V. Putina, no nepodarilo sa im to. Prečo asi? Ak sa začítate do múdrostí niektorých našich novinárov, tak sa dozviete, že odpočúvaní nemali zabezpečené telefóny. „Hádžu“ pojmami o „zabezpečení“, no pritom vôbec nevedia čo je to bezpečnosť a ani ako sa dosahuje?

Dnes je už všeobecne známe, že odpočúvaní potentáti používali obyčajné telefóny, alebo systémy, vyrobené podľa licencií spoločností z USA a Japonska. Topwar.ru uvádza, že výrobcovia USA veľmi ľahko zradia svojich klientov a že platí to aj na výrobcov z iných krajín. A že ak chcete príklad, máme ho rovno pred očami. „Spoločnosť Siemens a rad ďalších spoločností dodávali komunikačné zariadenia Socialistickej federatívnej republike Juhoslávia. Vznikali pri tom situácie, že juhoslovanskí dôstojníci a generáli až s pýchou hovorievali o týchto dodávkach od najlepších západných spoločností. Nehovoriac, že na ruské spojovacie prostriedky pozerali pohŕdavo. No keď vznikla potreba aby juhoslovanská armáda bránila svoju krajinu, všetky komunikačné zariadenia boli „sa vypli“, spojenie medzi vojskami sa stratilo. Západné technológie zradili juhoslovanskú armádu a to za juhoslovanské peniaze. Toto si treba neustále pamätať!“, - uvádza topwar.ru.

Rusi nikdy príliš neverili v komerčnú čestnosť Západu, a po histórii so stratou spojenia v juhoslovanskej armáde sa to stalo už jednoznačným – nikomu sa nesmie veriť. Pamätníci si spomenú, že v jednej zo svojich besied v istom rádiu jedna moderátorka s penou na ústach preklínala Putina za to, že na zabezpečenie spojenia a na podporu tajných šifrových kanálov s ním na každú cestu letí špeciálne lietadlo, ktoré vždy lieta v priestore kde Putin rokuje. Čiže kvôli retranslácii signálu tam jeho lietadlo neustále „visí“ vo vzduchu. Poviete si, že zbytočne? Povedzme, že „ja“ s vami budem súhlasiť, no garantujem, že tí, čo boli doteraz odpočúvaní, sa na to už pozerajú inak. Čas totiž jednoznačne ukázal, že pravdu mal a má Putin. A nie jeho oponenti. História súčasných odpočúvaní je veľmi jednoduchá. USA len využili to, čo sa im technologicky ponúkalo. Prijatím signálu družicou (nebuďme naivní, týka sa to aj „slovenského“ signálu) sa signál stáva dostupným na záznam z každého bodu Zeme. Vrátane záznamu, odpočúvania... A práve v tom je špecifikum ruského systému. Ten signál „neposiela“ na obežnú dráhu družíc, a teda ani na západné družice. Signál je šírený prostredníctvom „podorbitálnych“ koridorov. Čiže prostredníctvom lietadiel, lodí, vo výnimočných prípadoch aj cez ruské družice. K tomuto všetkému si treba primyslieť osobitný šifrovací režim. USA sa vždy pokúšali odpočúvať ruského prezidenta. A preto všade kde „visí“ ruské spojovacie lietadlo, vedľa neho „visí“ aj lietadlo rádiolokačného prieskumu USA.

x x x

Čo sa týka reálnych pokusov odpočúvať telefón ruského prezidenta, toto je osobitný prípad. Všetci si azda spomenú, že V. Putin veľakrát hovoril, že nemá mobilný telefón. Špecialisti zo špeciálnych služieb v to neveria, myslia si, že Putin “mobil“ má, no tej je registrovaný na nejakého Ivana Ivanoviča Ivanova. A že práve na odhaľovanie takýchto prípadov sa začali projekty s určovaním abonentov podľa hlasu. Aj preto sa špeciálnymi službami USA zaznamenávajú všetky verejné vystúpenia V. Putina.

x x x

Téme sa nevyhli ani špekulácie. Podľa niektorých “Putinov rozvod“ bol tiež istou špeciálnou operáciou KGB, pretože Ľudmila Putinová vždy chcela mať pri sebe telefón. Čo je neprípustné pretože podľa neho sa dá určiť aj to, kde sa nachádza jej manžel. Rozvod nebol aktom nejakej nervozity. Vôbec nie. Vďaka nemu sa Putinovi darí zametať stopy, v čom je naozaj veľký majster. Putin je veľmi opatrný a, na rozdiel od Jeľcina, ktorý ich stále porušoval, vždy dodržiava inštrukcie.
podľa topwar.ru z 28. októbra 2013