Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

VEREJNÁ TRIBÚNA: Škandál v Bundestágu, NR SR “ticho po pěšine“ – Dušan Konček

Tvrdý útok zaznamenal nemecký parlament na kancelárku Angelu Merkelovú, keď ju z klamstiev o situácii na Ukrajine obvinila viceprezidentka Ľavicovej strany Nemecka Dr. Sahra Wagenknechtová. Poslankyňa obvinila A. Merkelovú v podpore protiústavného prevratu a príchode k moci režimu oligarchov na Ukrajine. Tvrdú nošu kritiky od poslankyne sa dostalo kancelárke aj za slepú podporu Nemecka zámerom USA, ktoré podporujú rozšírenia NATO na Východ. Pani doktorka povedala: Ak problémy krízy nezaujímajú tých, ktorí túto kaša uvarili, ak bieda Európe rastie, ak sociálna nerovnosť nie je už pod kontrolou, taká Európa zahynie. A v tom je aj vaša vina pani Merkelová.

 

Na Ukrajine už Európa utrpela porážku. Krajina sa ocitla v krvavej občianskej vojne. A ako krásne zneli tie sľuby, ktoré ste pred mesiacmi dávali Ukrajine. Vtedy akože nemecká vláda podporovala tie sily, ktoré boli za demokraciu, slobodu a za Európu, proti oligarchom, biede a korupcii. Dnes vy podporujete vládu ktorej štyria ministri sú z nacionalistických strán, ktorá otvorene vystupuje proti Židom a Rusom, vládu ktorá skutočnosti tento konflikt vyvolala a dnes vedie krutú vojnu proti vlastnému národu. Vy podporujete prezidenta, ktorý svoju volebnú kampaň financoval nakradnutými miliardami a s pomocou vlastnej televízie, teda oligarchu, ktorý sa ničím nelíši od Janukovyča s jeho korupciou, gangsterskými metódami, pričom to bol predtým jeho minister.

 

VY KLAMETE, ŽE SA NEHANBÍTE

Že vám nie je hanba, keď klamete verejnosť o tom, čo v skutočnosti sa deje na Ukrajine. Vy skrývate to, že ukrajinskí oligarchovia, tak isto ako vojenskí pohlavári Talibancov Afganistane financujú svoje vlastné armády, že bez hanby okrádajú krajinu v čase keď väčšina žije biede. Dr. Sahra Wagenknechtová spomínala aj upálenie ľudí v Odese, aj sankcie, ktoré spôsobujú škody Európe, kým za „Veľkou mlákou“ si mädlia ruky. Dostalo sa pani Merkelovej naozaj dosť, aby nad tým mohla uvažovať.

Bundestag už teda otvára oči. NR SR spokojne spí spánkom prekrásnej princezničky, ktorej sa nič netýka a nad tým, že sa niečo na Ukrajine deje, slovenskí poslanci sa tvária, ako keby práve videli po prvý raz východ Slnka. A že tam zomierajú neviní ľudia, deti, matky, čudujú sa ako keby huby rástli na Vianoce. Tu zrejme platí ono známe: Keď mnoho ľudí vyzerá hlúpo, vtedy sa to pokladá za samozrejmosť.