Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

V Smere-SD musíme urobiť aj nejaké generačné zmeny – Robert Fico

Bratislava 17. decembra (TASR) - V Smere-SD treba urobiť aj nejaké generačné zmeny, pripúšťa jeho predseda Robert Fico. "My sme normálna demokratická strana, ktorá hovorí, ako ďalej, aby sa nám nestalo to, čo iným stranám. Chceme byť ďalej úspešná politická strana," povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Narážal na to, že Smer-SD je tu 19 rokov, pričom žiadna iná strana toľko neprežila.


"Po 19 rokoch neexistovalo ani HZDS, ani SDKÚ, nikto. Nikto nevyhral štyrikrát voľby, nezostavil trikrát vládu. Stále máme výraznú podporu verejnosti. Musíme sa rozhodnúť, či pôjdeme cestou zmierlivosti, alebo cestou tvrdšej argumentácie pri zachovaní prísnej ľavicovej a európskej orientácie strany. Aby sme zabezpečili, že tie voľby vyhráme a opäť zostavíme vládu, alebo pôjdeme ako silná strana do opozície," uviedol Fico k vnútornej diskusii v Smere-SD.

Je podľa neho normálne, že po 19 úspešných rokoch Smeru-SD sa strana nachádza na rázcestí. "Bavíme sa o tom, čo ďalej, aby tu ešte bola perspektíva," doplnil Fico. Pripúšťa, že v Smere-SD sú aj názory, že sa nepatrí hovoriť o súkromných letoch prezidenta Andreja Kisku vládnym špeciálom, alebo o lídrovi Sme rodina Borisovi Kollárovi ako o pedofilovi či podozrivom z obchodovania s drogami.

Fico sa však už odmieta nechať prefackávať. "Musíme sa ohradzovať," uviedol s tým, že sa nenechá prefackávať uznaným daňovým podvodníkom, pričom narážal na lídra OĽaNO Igora Matoviča. Fico sa zároveň opäť postavil za opozíciou kritizovaného ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Želal by si, "aby aj v iných stranách mali takých rozumných a pracovitých ľudí". Zopakoval, že ľudia ako Ľubomír Galko (SaS), ktorý odpočúval novinárov, či Matovič nemajú morálne právo kritizovať.