Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

V parlamente dnes nastal chaos a anarchia, zhodujú sa Danko, Bugár, Glváč

Bratislava 7. júla (TASR) - Bordel, chaos, anarchia, arogancia. Takto hodnotia dnešné dianie v parlamente predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a jeho podpredsedovia Béla Bugár (Most-Híd) a Martin Glváč (Smer-SD).

 

Danko trvá na tom, že jediný poverený a splnomocnený viesť schôdzu bol dnes podpredseda snemovne Andrej Hrnčiar (#Sieť), a nie podpredsedníčka Lucia Nicholsonová (SaS). Odmieta špekulácie o tom, že na poverovacom dokumente nie je jeho vlastný podpis. Nicholsonová podľa neho konala svojvoľne. "Pani podpredsedníčka nemôže disponovať sms o tom, že má riadiť schôdzu," povedal s tým, že poveril Hrnčiara.

 

Danko si chce vypočuť Hrnčiara aj Nicholsonovú, pozrieť záznam z rokovania pléna a trvá na prijatí nového rokovacieho poriadku. "Budem navrhovať nový rokovací poriadok a čo najskôr zvolám poslanecké grémium," vyhlásil dnes na brífingu na bratislavskom letisku po návrate zo služobnej cesty v Štrasburgu.

 

"Za 26 rokov som sa nestretol s takou aroganciou," doplnil Bugár. Schôdza o návrhu na odvolanie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) podľa neho nebola otvorená, hoci sa Nicholsonová o to pokúšala. "Parlament nebol uznášaniaschopný," zdôraznil Bugár. To, či je snemovňa uznášaniaschopná, sa podľa neho zisťuje hlasovacím zariadením, a nie pohľadom či prezenčnou listinou.

 

Glváč upozornil, že v parlamente akoby sa pokúšala opozícia o puč. Pýta sa, čo by bolo, keby vládu zostavila SaS a ľudia okolo nej. Nevie si predstaviť, čo by robili. Glváč je za prijatie tvrdého rokovacieho poriadku, ktorý by platil pre všetkých.