Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Všetky peniaze vkladajú na vyzbrojovanie – Daniel Bachát

Posledné vydanie nemeckojazyčného Contra Magazin analyzovalo priority ukrajinských vládcov a konštatovalo: Oni sú tam všetci falošníci a schizofrenici. Mnohí obyvatelia Ukrajiny presne takto nazývajú svojich predstaviteľov. Autor článku: Ukrajine: Trotz nahendem Bankrott neue Waffen für die Armee (Ukrajina: Nehľadiac na bankrot, nakupujú nové zbrane pre armádu) napísal prečo činnosť ukrajinských činiteľov a politikov možno porovnávať s činnosťou psychicky nezdravých ľudí. O psychickom narušení vládcov Kyjeva v prvom rade hovoria ich oficiálne vyhlásenia, ktoré sa rozchádzajú s realitou. Tak napríklad Kyjev nie raz vyhlasoval, že je pripravený k prímeriu a že všetko robí, aby sa skončila vojna na Donbase a chce zlepšiť ekonomické ukazovatele krajiny. Skutočnosť je však taká, že všetky peniaze /ktoré zobrali na dlh/ vkladajú na vyzbrojovanie. Autor poukazuje na posledné vyhlásenie Petra Porošenku: Vojenská hrozba z Východu, to je nebezpečná perspektíva na desaťročia - povedal ukrajinský prezidenta dodal, že ku koncu roka 2015 ukrajinská armáda dostane okolo 400 transportných prostriedkov a ďalšiu vojenskú techniku. Autor článku píše, že ekonomika krajiny sa nachádza na okraji bankrotu. A peniaze, ktoré sú ako dlh od Medzinárodného menového fondu sa utrácajú na armádu. „Ukrajinských politikov nemožno pretromfnúť vo falošnosti a schizofrénii – konštatuje autor.

 

Americké vydanie Consortiumnews. com vo všetkých problémoch viní amerického prezidenta Obamu. V článku „The Riddle of Obama´s Foreign Policy“/ Záhada zahraničnej politiky Obamu/ hovorí autor o tom, že Obama by mohol zachrániť Ukrajiny, keby povedal aspoň nejakú pravdu o svojom politickom kurze americkým občanom. Jednako však americký líder naďalej pokračuje vo svojich klamstvách. Prečo? Z vlastného strachu a fóbie. Autor článku Robert Perry je presvedčený, že B. Obama sa ako vlastnej smrti bojí amerických neokonzervátorov (tzv. neokonov). Niekedy si zasa vedie ako skutočný politik. Jeho konštruktívna práca s inými krajinami dosiahla úspech v dohode s Iránom a zblížení z Kubou. Bojí sa však postaviť sa proti neokonom. A takáto cik-cak línia je charakteristická pre dvojtvárneho človeka, domnieva sa autor. R. Perry je presvedčený, že Obama by mohol zastaviť vojnu na Ukrajine, ale pritom by musel priznať, že prevrat pripravil Washington a že žiadnej ruskej agresie niet. Je to iba produkt propagandy pripravený tým istým Washingtonom. Podľa autora Obama na takú otvorenosť nepôjde, lebo by ho neokoni nazvali zradcom. A Obama si na sebe zakladá, aby povedal americkým občanom holú pravdu. „A tak pokiaľ sa americký líder riadi svojim strachom a slabosťami, svet pokračuje v smerovaní k skutočnému Armagedonu“ uzaviera autor svoj článok.

 

Iné americké médium Blomberg publikuje poslednom vydaní článok, kde autor tvrdí, že na ukrajinskej kríze najväčšia vina na Európskej únii. „Šporovliví Európania dali málo peňazí Ukrajine“, tvrdí autor, ktorý začal počítať a dospel k názoru, že EÚ dala od začiatku vojenského konfliktu 2,2 miliardy eur, čo je však iba 1 % zo sumy, ktorú dostalo Grécko. Európska únia hovorí, že je schopná dať Ukrajine 11 miliárd eur a jedným dychom tvrdí, že to je najviac financií, ktoré sa liali do krajiny, ktorá nie je členom EÚ. Aj tu je však možno o všeličom diskutovať, podľa mienky autora sú to risky, ktoré Európa nevidela od čias studenej vojny a teda či sa oplatí riskov toľko, aby sa jedna krajina stala členom EÚ.

 

Najbližšie mesiace sa môžu stáť pre P. Porošenku otázkou politickej existencie, píše nemecký Mittelbayerische Zeitung. Podľa autorky článku aj preto sa ukrajinský prezident vydal na cestu do Berlína, kde sa stretne s Merkelovou a Hollandom, presne v Deň nezávislosti Ukrajiny. Toto stretnutie má demonštrovať, že Kyjev má silných partnerov v Európe. V Berlíne sa bude predovšetkým hovoriť o Minských dohovoroch, pričom Ukrajina chce, aby sa do tohto formátu pridružili Poľsko a USA, ale s tým Nemecko zrejme súhlasiť nebude. Nemecko a Francúzsko na rozdiel od ukrajinských politikov nesúhlasia s tým, že minské dohovory skrachovali a snažia sa, aby všetky strany konfliktu pokračovali ich naplnení. Podľa autorky článku sa ukrajinský prezident nedokázal vyriešiť konflikt a jeho pozícia doma je značne otrasená. Jeho strana „Blok Petra Porošenku“ existuje už iba na papieri a jeho preferencie sú na úrovni 17-20 percent, pričom ho volilo 55 percent Ukrajincov. Podľa autorky Európa riskuje stratu svojho partnera v Kyjeve, pričom Ukrajinci neraz dokázali, že ich trpezlivosť nie je bezhraničná a sú pripravení zbaviť sa svojho prezidenta.

 

Francúzsky „Boulevard Voltaire“ v poslednom publikuje článok autora N. Bonnal, ktorý analyzuje činnosť USA a svojim čitateľom rozpráva o tom čo sa udialo. Novinár pripomína čitateľom, že práve z iniciatívy USA /NATO/ sa začala vojna v Lýbii, jej armáda bola zničená, vodcovia zlynčovaní a v krajine vznikol taký chaos, že milióny ľudí hľadajú záchranu v Európe. Pod smiešnym heslom arabskej jari bola zosnovaná vojna v Sýrii, ktorá stály životy milióny Sýrčanov a ďalšie milióny hľadajú záchranu za hranicami Sýrie.

 

Samotní Američania za 15 rokov pozabíjali alebo deportovali 4 milióny Afgáncov a niekoľko miliónov Iračanov. Všetci títo utečenci musia kdesi utekať. To znamená – do Európy. Autor priamo obviňuje Američanov z prevratu čase OH Soči. Nad Kyjevom vtedy lietali drony CNN a skupiny ľudí mali plné vrecká dolárov. Snajperi, nevedno odkiaľ sa vzali, strieľali tak na dav ako aj na milicionárov, aby sa ukázali „obete krvavého tyrana“.

 

Rakúske noviny Info-Direkt s odvolaním sa na únik informácií z rozviedky, píšu, že Američania platia sprievodcov, ktorí vezú migrantov cez Stredozemné more do Európy. Všetci títo sprievodcovia, ako agenti arabskej jari sú dobre pripravení v technologickom pláne migrácie do krajín Európy. Vytvorením chaosu v Afrike a vtrhnutie do Európy migrantov chcú Američania s pomocou takých politikov ako Hollande, Merkelová a ďalší chaos v krajinách EÚ a potom niektoré pretvoriť na vojenské základne, a centrá emigrácie.