Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Uhorková vojna volov - Štefan Nižňanský

Nielen úmorné horúčavy. Sem – tam i búrky a ľadovec. Letné prázdniny však prinášajú deťom oddych od školských povinností. Babkám, mamám, ženám prácu navyše so spracovaním ovocia i zeleniny. Hercom a politikom dovolenky, novinárom uhorkovú sezónu. Hlavnoprúdové médiá by mali dopriať všetkým ľuďom dobrej vôle zmiernenie infovojny a garantovať prímerie v studenej občianskej vojne. Mali by to aj hento..., keby, keby, boli by sme v nebi. Stačí preletieť po titulkoch v denníkoch alebo na vybraných webových portáloch a našinec ihneď chápe, ako poňali dnešní majitelia vydavateľských domov s ich vazalmi príslovečnú „uhorkovú sezónu“. V kurze sú podľa toho teraz nakladačky:

           

Sulík ako najstarší opozičný politik: „Odmietam naskočiť na vlnu spájania sa!

 

Pozvanie lídrov opozície na neformálny obed od Zlatice Kušnírovej neprijali všetci. Michal Truban (Progresívne Slovensko) a Alojz Hlina (KDH) odmietli, nechcú politicky zneužívať pamiatku zavraždených. Igor Matovič, Richard Sulík a Zlatica Kušnírová (matka zavraždenej Martiny – pozn. red.) boli so stretnutím spokojní.

 

● Matovič: „Čo urobil Kiska, charakterný človek nikdy neurobí“...

● „Chovali sme si na prsiach hada“ – reaguje Robert Fico na stranícke aktivity Tomáša Druckera a na adresu novej Kiskovej „posily“ pridáva, že : „Veronika Remišová ide od jedného podvodníka k druhému."

● Predseda KDH Alojz Hlina zrejme priletel z Marsu, kde nečítal žiadne slovenské mainstreamové noviny a tak počas tlačovej besedy nielen odmietol odpovedať na otázku redaktora Hlavných správ, ale celej redakcii verejne vynadal: „Prepáčte, to, čo stvára tento portál, je neskutočné. Je neskutočné, že si vytvárate vlastnú realitu!

● „Ľudia nechcú voliť mačku vo vreci,“ povedal Igor Matovičo snahách po predvolebnej spolupráci opozície, ktorá sa ale po voľbách 2020 hotuje vytvoriť vraj stabilnú vládnu koalíciu.

● Kým ešte pred rokom chodieval Richard Sulík za Andrejom Kiskom, ktorému ponúkal prvé miesto na kandidátke SaS, toto leto pre zmenu prišiel Kiska s ponukou na predvolebnú spoluprácu za Sulíkom.

● Miroslav Beblavý: „Opozícia kvôli veľkým egám premrhala šancu.“

Hrajkajú sa tiež  mimovládky aj ľudkovia v kadejakých  inštitútoch od výmyslu sveta. Výhru v siedmom ročníku ankety o anti-cenu Homofób roka Štefanovi Harabinovi priniesol výrok: "Nie je možné, aby na základných školách naše deti učili dvaja homosexuáli, čo je v rozpore s ústavou."Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ Inštitútu ľudských práv. A samozrejme s veľkou ochotou i pridanou škodoradosťou túto celosvetovo významnú udalosť priniesli všetky denníky aj televízie. Vrátane verejnoprávnej! Nikto z nich sa to ale neodvážil komentovať ani glosovať. A veru mohli, Veď minimálne rovnakým právom ako tolerovať (alebo aj mať rád...)  homosexuálov,  je právo nemať ich rád a môcť to aj slobodne vysloviť.

           

Nechceli sme v tejto „vojne volov“ zaostať ani my, záhorácki hubári. Vymysleli sme preto cenu „Redakčná žumpa roka“. A udelili sme ju hneď dvojici: riaditeľovi vydavateľstva Petit press Alexejovi Fulmekovi s jeho redaktorkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou. Za titulnú stranu penťáckeho denníka SME, ktorý v pondelok 8.júla 2019 pod dominantným titulkom „Pedofili nie sú zločinci“, obhajoval sexuálne úchylky, ktoré (našťastie ešte zatiaľ) považujú naše zákony za trestné.