Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Turecko a Bulharsko sa pustili do boja za ruský plyn – Vladimír Mikunda

Ako sa ten svet mení? Doslova pred chvíľou si oba štáty kládli také podmienky na trasu Južného, či Tureckého prúdu, že len slepý nevidel, ako Ruskú federáciu šikanujú. Lenže, po slovensky povedané, bič plieska na konci a tak dnes obom „machrom“ padol hrebienok.

 

Čo sa vlastne stalo? EÚ obom projektom uvoľnil obojok a tak Bulharsko s Tureckom začali bojovať za právo na prepravu miliárd kubíkov ruského plynu a preto opätovne oživujú tak Južný prúd, ako aj Turecký prúd, ktoré si aj sami svojou „strategickou rozhľadenosťou“ takmer pochovali.

 

Zmenil sa aj systém komentovania situácie. Hovoria o tom hlavne tí, ktorí by dnes mali mlčať a mlčí ten, ktorý sám rozhodne čo s „loptou“, ktorá je teraz na jeho ihrisku. Rusko sa teraz správa ako cudná a prosená nevesta. Nakoniec, jeho dnešnú situáciu by sme možno taktiež vedeli využiť.

 

Popri všetkom dnes ešte hlasnejšie počuť aj výsmech dnes už nebohého Černomyrdina iným machrom spred pár rokov. Ktorým otvorene povedal nech si to ukrajinské hrdzavé železo sami nechajú, že Rusi ho nepotrebujú. No a bulharské a turecké ponuky sú najlepším dôkazom, že Rusko sa naozaj zaobíde aj bez ukrajinských plynovodov.