Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Tromfom bratislavských ME sú diváci, ďalšie možno v roku 2020 – Martin Letenay

Bratislava 31. januára (TASR) - Ešte pred záverečnou gala exhibíciou bratislavských 79. majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní zbilancoval v nedeľu predseda organizačného výboru (OV) Martin Letenay celý šampionát. Keďže Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) vystavila organizátorom výborné hodnotenie, bilancovalo sa na stretnutí s médiami v pozitívnom duchu.

 

Spätná väzba organizátorom od ISU, samotných krasokorčuliarov i návštevníkov vystavila OV vysvedčenie na jednotku. Výborná návštevnosť a úspešné organizačné zvládnutie náročnej logistiky šampionátu preto logicky priniesli aj otázku, či si Bratislava trúfne aj na usporiadanie svetového šampionátu. "Na otázku, či tu budú aj majstrovstvá sveta, záväzne ešte odpovedať neviem. Môžem povedať, že tá možnosť je otvorená. Včera (sobota-pozn.) sme mali poslednú formálnu schôdzku s funkcionármi ISU, ktorí nám poďakovali a pochválili nás. Povedali nám, že sme všetko zvládli na jednotku, a že to zanesú aj do oficiálnych reportov pre ISU. Tie bude výrazne ovplyvňovať ich rozhodovanie o akýchkoľvek našich prihláškach na ďalšie takéto veľké podujatie ISU. Jednoducho povedané, ak budeme mať záujem organizovať ďalšie veľké podujatie, ako napríklad majstrovstvá Európy či sveta, ISU nám dala zelenú," skonštatoval Letenay, podľa ktorého by sa tak najskôr mohlo stať už o päť rokov: "Otázna je reálnosť času. Treba nechať nejaký čas na zmenu cyklu, pretože nie sme jediný záujemca, aj ostatné krajiny a kontinenty budú mať samozrejme záujem. Keďže v roku 2019 sú na tomto štadióne opäť hokejové MS, veľmi pracovne môžeme uvažovať o rok dva potom, čiže na roky 2020 či 2021 nad majstrovstvami sveta. Svet bude naša ambícia, keďže rozdiel medzi ME a MS v zásade nie je veľký a celá infraštruktúra a organizácia sú podobné. Svet je možno o nejakých 20 až 25 percent väčšia operácia. Teraz sme ukázali, že to vieme zorganizovať, pri všetkej skromnosti, dobre. Spätná väzba bola mimoriadne pozitívna."

 

 Jednoznačným tromfom šampionátu na ZŠ Ondreja Nepelu boli fantastickí diváci. "Veľmi pozitívne boli samozrejme reakcie na bratislavské a slovenské publikum, všetci hovorili, že to naposledy zažili v Kanade. Málokde na svete je takéto žičlivé publikum, ktoré nefandí iba svojim, ale krasokorčuľovaniu ako takému. Toto je dôležitá informácia pre ISU, že vidí, že je tu krasokorčuľovanie ako produkt, ktorý je predateľný, diváci o neho majú záujem a funguje aj športová stránka a televízny prenos. Ak všetky tieto tri veci fungujú, tak všetci sú spokojní a myslím si, že naše možnosti sú otvorené," povedal muž zodpovedný za hladký organizačný priebeh najvýznamnejšieho športového podujatia na Slovensku v roku 2016.