Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Trnavská SuperStar – Dušan Konček

No ja som už taký človek, každému kto ma požiadal som požičal peniaze, bez toho, aby som sa ho spýtal načo ich chce a aj bez toho, aby som od neho ja niečo žiadal. Potom som zistil, že mi z tých peňazí, ktoré som zarobil mi kvapká na karbid, tak som sa rozhodol, že všetky peniaze dám deťom, teda dal som ich manželke, všetko som dal manželke a ja som potom musel žiť z úbohého poslaneckého platu.

 

Tento úžasný príbeh sa začal rozvíjať na televíznych obrazovkách i médiách potom ako vystúpil slovenský predseda vlády najskôr nazval istého pána M. politikom/čo je v tomto prípade skôr nadávka/ a vzápätí ho nazval podvodníkom, ktorý prepral asi 122 miliónov a poskytol aj dôkazy, teda časť dôkazov. Pánovi M., ktorý je aj predsedom politickej strany spadlo do náručia také šťastie aké nečakal ani vtedy keď sa mu snívali najkrajšie sny. Samozrejme, že nelenil a okamžite reagoval a pre úplne hlúpych a menej hlúpych príslušníkov médií/ novinármi ich ťažko nazvať/ snažil sa vysvetliť pre nich aj tak nevysvetliteľné veci. To, že nič nepochopili nie je podstatné, podstatné je, že na obrazovke a médiách žiaril a voličom, ktorí sa chystajú na voľby sa predvádzal raz ako charizmatik, potom zasa ako chudák a dokonca trafil aj klinec po hlavičke „lebo mu začalo kvapkať na karbid“ / tí, čo ho poznajú túto samo kritiku ocenili/, len škoda, že to tohto príbehu nezamontoval, že začal aj piť, pre niektorých voličov by to bolo ešte zaujímavejšie

Hollywoodský scenár pokračoval, zasa v Košiciach vystúpil predseda vlády/ v nádeji, že východniari sú chytrejší/ a vzápätí nato sa nová SuperStar pán M. jala vysvetľovať, čo už raz vysvetlila, ibaže teraz odzadu. Ale teraz už začali aj pracovníci médií uvažovať reálnejšie, aby sa náhodou nekopli v očakávanej kauze roka a žiadali nejaké dôkazy.

 

Samozrejme SuperStar ich nesklamala a sľúbila, že všetko do týždňa pozháňa a potom to rozloží na jeden veľký stôl a bude to komentovať, čím vytvorí dokonalý chaos nielen v hlavách pracovníkov médií ale tuším aj kone v slovenských žrebčínoch sa splašia. Samozrejme to už bude ďalší týždeň, a SuperStar bude zapĺňať obrazovky a média a zadarmo si bude robiť predvolebnú reklamu a tým aj svojej strane. A za predpokladu, že slovenský predseda vlády má ešte niečo v talóne, tak nám SuperStar bude píliť uši až do volieb. Možno rátať s tým, že sa objaví aj tajomný pán V., ktorý kúpil aj nekúpil ten pozlátený trezor so 121 miliónmi za jeden milión a ani ten milión nezaplatil, lebo zostal zavretý v tom druhom pozlátenom trezore, keď hľadal ten milión, ktorý mal zaplatiť. A kde je teraz tento pán V. ? Lebo vraj údajne sa z trezoru dostal a niečo aj poslal. Pravdaže pán V. sa objaví a povie to, čo vie, lebo v podstate nič nevie, len to čo mu pán M. prikázal. Keby mu totiž bol všetko povedal ako dobrému kamarátovi, nikdy by nič nepodpísal.

 

Už vraj aj scenáristi v Hollywoode spozorneli a čakajú na happy-end, budúceho veľkofilmu „Ostern Capo di tutti Capi“. Podľa už amerického scenára by manželka SuperStar zrazu zmizla aj s peniazmi a deťmi presne do Las Vegas. A medzitým sa na Slovensku uskutočnia voľby, ktoré vyhrá strana pána M. ,ktorý sa sa stane predsedom vlády a podpredsedníčka strany pani J., ktorá sa nedávno vrátila z USA a raňajkovala v Bielom dome na tradičných raňajkách, kde sa stretla s Hillary Clintonovou sa stane veľvyslankyňou v USA. Začne pátranie CIA a FBI po manželke nového predsedu vlády SR a zistí sa, že odišla do Ruska. A tak všetkému na vine nebude nikto iný -ako Putin, lebo poľa amerických scenárov musí byť na vine vždy Rus.

 

Pravdaže ten slovenský real-scenár bude celkom iný a dočkáme sa možno všelijakých prekvapení, ktoré budú aj na seba nadväzovať a ktovie kde skončia. S pravdepodobnosťou, ktorá sa rovná istote možno povedať, že pán M. na Slovensku skončil. Čo chcel, to dostal.