Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Tresty športovcom za podplácanie – Vladimír Mezencev

Od odhalenia aféry s dojednávaním výsledkov futbalových stretnutí, do ktorej sa zapojili aj niektorí slovenskí poprední hráči, už ubehol určitý čas. Pre mnohých fanúšikov bol to vtedy poriadny šok, ale celý systém dojednávania a teda aj podplácania mal svoje domovské postavenie až v ďalekej východnej Ázii. Čo však povedať na prípad podplácania medzi mladými hokejistami Košíc a Michaloviec v juniorskej extralige? Jednoducho Košičania mali dostať finančnú odmenu za to, že "pustia" zápas súperovi zo Zemplína.

Našťastie, tréner HC Košice počas sledovania úvodnej tretiny stretnutia prišiel na to, že niektorí jeho zverenci nehrajú tak, ako môžu a vedia a z jeho iniciatívy klub podal trestné oznámenie. Pokusom o toto podplácanie sa zaoberal Špecializovaný trestný súd /ŠTS/ v B. Bystrici a po odvolaní tria potrestaných hráčov dokonca aj Najvyšší súd SR! Ten v minulých dňoch potvrdil rozsudok ŠTS - J.V. odsúdil na dva roky väzenia s podmienečným odkladom trestu na tri roky, ďalších dvoch na trest odňatia slobody na šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok.

HC Košice sa zachoval skutočne príkladne, v niektorých iných kluboch by sa asi snažili celú záležitosť "zamiesť pod koberec". Nikoho zo zainteresovaných trénerov a funkcionárov nemôže tešiť, že vôbec k takémuto pokusu došlo. Potvrdené tresty sú už určite mementom, že takéto nielen nešportové, ale doslova kriminálne praktiky, sa na našich štadiónoch dlho nezopakujú...