Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

To, čo sa dnes deje okolo Roberta Kaliňáka, je už posadnutosť – Robert Fico

Bratislava 20. mája (TASR) – Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) má naďalej dôveru predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). Vyhlásil to samotný premiér v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy s tým, že nebude likvidovať ľudí len preto, že si to niekto želá. Reagoval tak na kauzy, ktoré sú so šéfom rezortu vnútra v poslednom období spájané.


"Keď budú na to dôvody, tak to jednoducho urobím. To, čo sa však dnes deje okolo Kaliňáka, je už normálna posadnutosť," skonštatoval Fico. Ľudia podľa jeho slov vedia, čo minister vnútra robí a čo sa v jeho rezorte dosiahlo. 

Premiér tvrdí, že ak Kaliňák urobí niečo, čo je absolútne nemožné akceptovať, pôjde zo svojej funkcie preč. "Nedovolím ale, aby nám niekto ukazoval stále prstom na hociktorého ministra a ja len preto, že sa na neho ukáže prstom, tak takého človeka odvolám," podotkol. Ako tvrdí, odvolať ľudí problém nemá. "Však si pozrite, koľko aj blízkych ľudí muselo odísť z môjho prostredia," poznamenal.

To, že Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol, že ministerstvo vnútra porušilo zákon pri obstarávaní klientskeho centra v Bratislave, považuje Fico zatiaľ za technický spor. "Čo bude ďalej, nemám teraz dôvod komentovať. Odmietam ale tieto nezmyslené útoky, ktoré sa na ministra valia," skonštatoval.