Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:
  • bloky ľadu na výstavbu Kolosea
    bloky ľadu na výstavbu Kolosea

Tatry Ice Master 2016 – 90 ton ľadu!

Nerozmýšľajte, ale rozhodnite sa pre Hrebienok už dnes! Aj takto by mohla vyzerať expresná pozvánka na mimoriadne atraktívnu súťaž tvorcov ľadových sôch, ktorá bude vládnuť Hrebienku nad Starým Smokovcom počas celého posledného januárového víkendu. Už v piatok 29. januára, hneď po slávnostnom otvorení súťažnej ľadovej show sa „ľadoborci“ pustia do kreatívnej realizácie prvej témy, ktorou je fauna sveta, zvaného Zem. Zbíjačky, píly, dláta a kladivá bude počuť na široko-ďaleko, aby výtvory umelcov z 12 krajín sveta získali svoj život pri farebnom podsvietení elektrickými žiarovkami.

 

Sobota bude patriť druhej téme, ktorá svojim názvom parafrázuje kedysi známu francúzsku hudobnú komédiu s Gilgertom Bécaudom v hlavnej úlohe. Takže História krajiny, odkiaľ prichádzam. Večer možno uvidíme ľadovú šikmú vežu v Pizze, sochu slobody z new-yorského prístavu, ale čím nás ohúri tím ľadoborcov zo Singapúru, to sa zatiaľ nedá ani tušiť.  Pretože medzi tuctom súťažných tímov budú aj umelci z pre nás exotických krajín, ako je spomínaný Singapúr, Turecko či Irak, ale to už nepatrí medzi veľké prekvapenia, veď vlani tu boli ich kolegovia z Thajska.

 

Vráťme sa však k programu. Tretí, záverečný deň, bude patriť voľnej tvorbe a vtedy sa asi dočkáme najväčších „trhákov“. Mimochodom, z ľadu bude aj ďalší „inventár“, ktorý neodmysliteľne patrí k takému podujatiu: ľadové bary a pulty, kreslá a sedačky (to všetko pre dospelých) či šmýkačky a ďalšie „zabaviská“ pre potechu detských duší (okrem lyžovania, sánkovania a veselého vystrájania na snehu).

 

Aby sme nezabudli, na Hrebienku bude aj kultúra. V piatkový podvečer prispejú k dobrej nálade Fragile/Braňo Kostka, v sobotu Nebeská muzika z Terchovej a ľadovo-ohňová show. Počas záverečného dňa festivalu budú zohrievať náladu skupiny Boy Band a Polemic.

 

Takže dovidenia počas blížiaceho sa víkendu na Hrebienku. V prípade, že vám vaše plány zhatia mimoriadne udalosti ako choroba, návšteva svokry či iné živelné pohromy, budete mať čas na reparát dovtedy, kým teplé slniečko alebo dážď sochy poriadne neohlodajú. Dobrá rada nad zlato: vyberte k ľadovej kráse tak, aby ste ich videli aj za súmraku či po zotmení. Vtedy sú nádherne farebné. Hrebienok čaká na vás aj na sochárov ľadoborcov, materiál v podobe 90 ton priezračného ľadu je už tam!  

Pojazdná reklama na festival ľadového umenia

Pojazdná reklama na festival ľadového umenia

Smer nádherný ľadový dóm

Smer nádherný ľadový dóm

obslužné pulty iba pripravujú...

obslužné pulty iba pripravujú...

...ale kreslo pre hosťa už umelec dokončil

...ale kreslo pre hosťa už umelec dokončil