Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Spoza buka – Dušan Konček

Je jasné, že Sme a jeho redaktori na Chelemendika nemajú a tak si našli akéhosi Jána Maceka, ktorý sa pustil do Chelemendika, ktorý si položil otázku, či ide nebodaj o vyškoleného agenta KGB. Ján Macek ani nevie, že sa to dnes volá FBS. Zamýšľať sa nad takouto otázkou je scestné, lebo potom by sme museli okamžite reagovať na niektorých redaktorov Sme, či náhodou nie sú zo CIA. Občas si naozaj prečítam Chelemendika, už aj preto, lebo o Slovákoch povedal toľko pravdy, akú si nedáme do kredenca. V tom ho snáď tromfol len Vlado Mináč. My, Slováci sme na pravdu veľmi hákliví, pre pravdu zanevrieme aj na brata... Treba povedať, že Chelemendik je naozaj skvostný publicista, píše mu to dobre. A to, že má svoju stránku na tom nie je nič mimoriadne, ma ju aj známy kritik Patrick Buchanan či Paul Craig Roberts, známi to kritici Obamu a jeho politiky. Ale v USA ich nikto neobviňuje, že sú agenti FBS. A tiež píšu skvele. Na rozdiel od takých „vzdelancov“ ako sú v Sme, vrátane Jána Maceka. A to, že kandiduje Chelemendik do európskeho parlamentu nie je nič mimoriadne, treba si pozrieť kandidátov Jobbiku, tam je neúrekom preonačených slovenských mien. Janičiarov. Neviem, kto je Ján Macek, či to náhodou nie je nová „Pipíšková“, ale Bilderberg nie je žiaden blud, pretože má oficiálnu stránku, oficiálne stretnutia, tak ako Googleberg, ktorý je vykonávateľom príkazov Bilderbergu. Toto nazývať demagógiou a konšpiráciou je „vzdelanie ala Nanga Parbat“. A to, že sa tam objavujú informácie z Russia Today, Ján Macek by mal vedieť, že táto celosvetová televízia úspešne ničí CNN a BBS, pretože prináša informácie, ktoré boli pre tieto televízie tabu, teda cenzurované. A tvrdiť, že Marine Le Pen je akási politická figúrka je naozaj absurdum. Mal by sa Jan Macek vybrať do Francúzska a presvedčiť sa na vlastné oči a uši, čo je pre Francúzov dnes táto poriadna a slušná žena, ktorú netreba spájať s jej otcom, pretože ide o podstatný rozdiel. Tomuto autorovi „bublifucku“ sa však podarila náramne zaujímavá vec. To si žiada doslovnú citáciu.

 

„Premnožení občania, bez schopnosti porovnávať informácie a o nich rozmýšľať, nie sú v čase hojnosti a mieru nijako nebezpeční. Horšie je ak príde turbulentná doba. Ako napríklad dnešná situácia na Ukrajine. Vtedy sa nekritickí občania reagujúci skratkovite na emociálne citlivé informácie, stávajú pre ostatnú spoločnosť a samých seba nebezpeční. Sú ľahko manipulovateľní, lebo si zvykli používať len amygdalu. O vypätých okamžikoch rýchlo podľahnú propagande a stávajú sa prostriedkom a nástrojom politických a mocenských cieľov inteligentných ale bohužiaľ amorálnych jedincov, či vlád“

 

Možno treba na úvod vysvetliť, že amygdala /správne amygdaloideum/ je párová mozgová štruktúra obratlovcov /teda aj človeka/. Ján Macek akosi zabudol, že turbulentná doba bola aj počas krízy v Lýbii, Iraku, či Afganistane. Po čase sme sa dozvedeli, že všetko bolo akosi inak ako to prezentovali podobní nositelia amygdaly ako Ján Macek, pretože medzi amygdalou a schizofréniou existuje vedecky dokázané prepojenie. Ale v spomínaných krízach sme všetci podľahli schizofrenickej propagande, ktorá sa prezentovala tam, kde svoju prezentuje Ján Macek. Inak, keby si hore uvedený citát dali SME ako logo, aspoň by sme vedeli na čom sme. Nakoniec si dáva Ján Macek aj otázku, či všetky tie webové stránky, ktoré uvádza v zozname a je ich požehnane, nefinancuje náhodou ruská tajná služba. Poznáme predsa aj iné tajné služby nielen ruskú. A keby si zistil ich počty na Slovensku, tak by mu musela tuhnúť krv v žilách.

 

    Nakoniec len taký malý detail, ak je Chelemendik v službách FBS, tak možno konštatovať, že je naozaj šikovný. Ale takú otvorenosť si asi agent ťažko môže dovoliť, mal by si totiž Ján Macek prečítať aj to, čo publikuje Chelemendik v ruských médiách. A citujú ho aj zahraničné.