Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Smutný osud slovenského cyklistického velodrómu

Súčasná situácia okolo prešovského cyklistického velodrómu, jediného na Slovensku, by určite nepotešila najmä reprezentačnú generáciu „Tkáčovcov“, ktorí vybojovali pre Slovensko bezpočet medailí a medzinárodných titulov. Cyklistike oddaní Prešovčania, medzi ktorými sú aj autori myšlienky a realizátori výstavby tohto diela, ktorí po slovenskom spoločenskom marazme 90-tych rokov pozdvihli cyklistický šport v tomto meste z prachu opäť na dôstojnú úroveň, stoja pred súčasnou situáciou okolo jedinečnej svätyne slovenskej cyklistiky opäť bezradne a znechutene. Brána štadióna, ktorý budovali, zveľaďovali a využívali, je pre nich nedobytne zatvorená. A oni by tak radi pomohli nielen prešovskej, ale slovenskej cyklistike opäť k bývalej sláve. Žiaľ, slovenský šport je na dne celý, nielen cyklistika.

 

O týchto doslova neuveriteľných problémoch vám prinesieme reportáž v nasledujúcom vydaní. Aj o tom, ako sa pred bránami zatvoreného cyklistického štadióna odohrá v sobotu 16. mája jedno z masových cyklistických podujatí. Pretože ľudia oddaní cyklistike vedia urobiť aj neuveriteľné veci...  

V 20. tohtoročnom týždni by sa mal v Prešove riešiť na mestskej úrovni aj ďalší športový problém – rekonštrukcia futbalového štadióna 1. FC Tatrana Prešov. Prešovčania veria, že zvíťazí zdravý rozum a mesto od štátu ponúknutú šancu prijme, i keď do akcie bude musieť vložiť aj svoje peniaze. Ale, čomu možno dnes veriť?