Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Smrteľný sľub Progresívcov... – Štefan Nižňanský

Väčšinu občanov Slovenskej republiky, ktorí sa mentálne pripravujú na jesenné - predčasné parlamentné voľby – aktuálne rozčuľuje „skokan roka“ medzi politickými stranami. Progresívne Slovensko púta pozornosť nielen tým, že mu agentúry merajú už vyše 15%. Viac preto, že svoj elektoriát loví za každú cenu i všetkými prostriedkami. Martin M. Šimečka (otec terajšieho lídra Progresívcov Michala Šimečku), nazval voličov parlamentnej opozičnej strany a najvyššími volebnými preferenciami v roku 2023 veľmi nelichotivo. V diskusii Denníka N mal viaceré vyjadrenia, ktorými hrubo urážal ľudí s inými politickými názormi. Voličov Smeru a ďalších opozičných strán napríklad nazval „sviňami vnútri ľudskej bytosti, alebo „spolupáchateľmi“. Nuž, čo čakať od potomka prekabáteného stalinistu Milana Šimečku, ktorý sa stal disidentom omylom dejín. Od chlapíka, čo sa ako mediálny žoldnier  a politický aktivista nechá kúpiť a najať na čokoľvek - v záujme „vyšších cieľov“. Raz je to likvidácia myšlienky štátnosti, inokedy Mečiara, teraz zase Fica. Samotný Martin Šimečka (65 r.) v januári 2019 v Čadci priznal, že nebyť Sorosových miliónov, mimovládnym organizáciám, by sa Mečiara v roku 1998 nepodarilo poraziť.. . Sám bývalý premiér Vladimír Mečiar 30.4.2017 v relácii Slobodného vysielača uviedol, že to bolo 20 000 000 $, ktorých časť prešla priamo aj rukami Ivety Radičovej. Ovplyvňovanie a manipulácia volieb zo zahraničia však ostala nepotrestaná. Istú facku dostal Martin M. Šimečka v Čechách, keď ho v roku 2008 vyhnali z kresla šéfredaktora časopisu Respekt. Za to, že svojim idiotským obvinením spôsobil zablokovanie českých prekladov kníh svetoznámeho a všeobecne uznávaného spisovateľa Milana Kunderu. Do roku 2016 ho ale – pre istotu - po zásahu „zhora“ - trpeli v redakcii magazínu na pozícii editora. Martin M. Šimečka, blúdi celý život a kade chodí, tára hlúposti. Známy je i jeho výrok, že: „slovenský jazyk je drevený a fialový ako jazyk obesenca“. I teraz - v lete 2023 – Šimečka prekročil  hranicu zdravého rozumu i slušnosti (do ktorej sa tak rada a často zahaľuje prezidentka Zuzana Čaputová). Zbabelo však mlčí, keďže sama sa politicky vykľula v liahni Progresívneho Slovenska a nemôže si dovoliť uberať mu počas kampane body...

 

Vo Veľkej Británii nastúpil 6.mája 2023 na trón kráľ Karol III., na Slovensku sa po septembrových voľbách chystá na intronizáciu Šimečka III. Tentoraz je to Michal, pokračovateľ rodu a súčasný kormidelník fregaty, snažiacej sa cez oceán a bruselský prístav prepašovať na Slovensko nielen tisíce imigrantov, agendu LGBTI+ komunít, vojnovú doktrínu Pentagónu, no i ďalší toxický neoliberálny kontraband. Viacerých Slovákov cez letné prázdniny rozladili chýry o tom, že Progresívci pripravujú kultúrny prevrat. Chcú z preambuly Ústavy SR odstrániť zmienku o cyrilo -metodskej tradícii, ďalej i ústavnú definíciu manželstva - ako zväzku jedného muža s jednou ženou - a ďalšie fantazmagórie z pestrého arzenálu genderovej politiky, nadraďujúcej potreby gayov, lesbičiek a transsexuálov - nad záujem väčšiny spoločnosti. Hoci Michal Šimečka vyvoláva na bilbordoch Progresívneho Slovenska ľútosť (a k serióznosti mu nepomáha ani ostaršenie neoholenou tvárou), nemožno ho podceňovať. Hoci niekto vyzerá ako komár alebo pavúčik, môže byť smrteľným nebezpečenstvom. Najmä, ak sa taká  Phoneutria (najjedovatejší pavúk na svete), môže k nám dostať hoci v škatuli s banánmi. Národné toxikologické informačné centrum (NTIC) Univerzitnej nemocnice Bratislava počas „uhorkovej sezóny“ oznámilo, že v tomto roku zaznamenalo zatiaľ šesť prípadov uhryznutia pavúkom. Z toho boli dve uhryznutia jedovatým pavúkom – pradiarkou pestrou.  Súčasne sme sa však z rozhlasových správ dopočuli, že o hlasovanie poštou požiadalo zo zahraničia viac než 72 tisíc Slovákov. Zatiaľ najviac v doterajšej histórii. Aj takých, čo tu nemajú trvalé bydlisko alebo aj onakých, ktorí  sa naspäť žiť do vlasti už nechystajú. Im stačí nanútiť nám diaľkovo Kiskovcov, Čaputové a Šimečkovcov... Preto je forma účasti na voľbách poštou, či elektronicky - rizikom a hrozbou. O vplyve zahraničia na kreovanie slovenskej vlády budeme vedieť viac až v októbri. 

 

No ničivý účinok dotyku progresívcov už v auguste pocítila Pellegríniho nová strana HLAS, ktorá dlho dominovala v prieskumoch volebných preferencii. Hneď potom, čo utečenci (zrodení v kolíske SMER-u), začali bažiť po moci a koketovať s PS,  čoraz viac si osvojovali  slovník i témy liberálov, zaznamenali v prieskumoch prepad až na 3.miesto so 16-timi percentami. Progresívne Slovensko sa chce dostať nielen do parlamentu na Oslom vŕšku v Bratislave. Spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a primátorom Matúšom Vallom sa hotujú obsadiť útokom aj Úrad vlády SR. Vzrušilo to takmer celú politickú scénu, vrátane  zombíkov, akým je napr. „modrofúz“ Mikuláš Dzurinda. Ten vysoké preferencie Šimečkovej PS okomentoval vcelku vtipne: „Progresívci sa k nim premlčali“...

 

Bývalý europoslanec a zakladateľ strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka chce nalákať voličov na heslo: Ľudia potrebujú istoty.” Ja nebudem nadávať voličom tejto strany, ako jeho neokrôchaný otec. Myslím si ale svoje... Vo svojej kázni počas jednej z augustových sv. omší kňaz Marián Kuffa svoje ovečky varoval: „odmietajme liberálov a progresívcov. Nie pre nenávisť k nim - ako takým – nie sú to naši nepriatelia. Neprijateľná je ich popletená filozofia, podporujúca škodlivú zabijácku gender ideológiu, ktorá spôsobuje genocídu nášho národa.

 

My, čo sme študovali a poznáme dejiny, všetci kultúrni ľudia milujúci literatúru aj tí, čo rozumejú  odkazu klasikov,  radšej Šimečkovi s jeho progresívcami pripomenieme posolstvo od ich zaoceánskeho vzoru. Jeden zo zakladateľov USA Benjamín Franklin: „Na svete sú len dve istoty — dane a smrť.”