Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Smer-SD: Prezidentka odvolala Šimka, lebo začal vidieť, aké zverstvá pácha NAKA

(TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová odvolala Ivana Šimka z funkcie ministra vnútra, pretože začal vidieť zverstvá, ktoré pácha Národná kriminálna agentúra (NAKA), a hovoriť o nich. Uviedol to líder strany Smer-SD Robert Fico s tým, že prezidentka ich dlhodobo kryje. Tento krok má podľa strany viesť k dokončeniu úlohy zničiť opozíciu a zmanipulovať voľby vyfabulovanými trestnými stíhaniami.


Fico podotkol, že premiér Ľudovít Ódor nepovedal ani jednu vetu, prečo má Šimko skončiť vo funkcii, a dôvody len naznačoval. Jediný dôvod takého kroku je preto podľa neho to, že Šimko "pchal nos tam, kde nemal". Tvrdí, že Čaputová od začiatku súhlasí s likvidáciou opozície prostredníctvom trestného práva.

Bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar a exminister vnútra Robert Kaliňák sa zhodli, že vyjadrenia Šimka, ktoré mali byť dôvodom jeho odchodu, boli v súlade so zákonom. Obetovanie ministra, ktorý nemal v minulosti žiadne porušenia zákona, je podľa Gašpara znakom, že sa niečo chystá. Tvrdia, že chcú využiť Policajný zbor na manipuláciu predčasných volieb prostredníctvom vyfabulovaných trestných stíhaní.

Prezidentka odobrala Ivanovi Šimkovi poverenie viesť Ministerstvo vnútra SR. Dočasným riadením rezortu poverila premiéra Ľudovíta Ódora. Návrh na odobratie poverenia odôvodnil premiér naštrbenou dôverou medzi Šimkom a vedením polície, ktorú sa podľa jeho slov nepodarilo obnoviť.