Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Smer-SD posilnil svoje postavenie, pravica utrpela debakel – Robert Fico

Bratislava 16. novembra (TASR) - Strana Smer-SD si v sobotňajších (15.11.) komunálnych posilnila svoje postavenie, kým pravica utrpela debakel. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico. "Pred komunálnymi voľbami sme si v Smere-SD postavili cieľ posilniť postavenie strany v komunálnych štruktúrach. Môžem s veľkou spokojnosťou konštatovať, že tento cieľ sme naplnili," zdôraznil.

 

Fico pre porovnanie uviedol čísla. "V roku 2010 mal Smer-SD 599 starostov a primátorov, teraz 847. V koalícii sme mali pred štyrmi rokmi 327 zvolených primátorov a starostov, teraz 261. Dohromady všetkých starostov a primátorov v roku 2010 sme mali 926, teraz 1108," informoval. Podľa Fica sa strana posilnila aj na úrovni komunálnych poslancov. "Len za stranu Smer-SD máme 5123 poslancov a v koalícii 487. Dokopy je to o 1000 viac ako v roku 2010," poznamenal. Robert Fico poďakoval voličom za účasť vo voľbách. "Je tu veľký záujem o dianie v mestách a obciach. Blahoželám všetkým zvoleným primátorom, starostom a poslancom bez ohľadu na politickú príslušnosť. Voľby ukázali, že si vieme veci spravovať demokraticky," myslí si.

 

Na margo pravice povedal, že kým Smer-SD z hľadiska starostov a primátorov dosiahol volebný zisk viac ako 29 percent, najbližšie je pravicové KDH so ziskom 4,19 percenta. Poukázal napr. aj na výsledok v bratislavskom Starom Meste. "Je to bašta pravice, ale vyhral nezávislý kandidát s našou podporou. Nezávislým je aj nový primátor Ivo Nesrovnal. Je to môj spolužiak, aby ste vedeli," povedal s úsmevom. Podľa jeho slov aj napriek tomu, že opozícia najmä v Košiciach organizovala protesty, utrpela riadny debakel. "Richard Raši (Smer-SD) porazil Rudolfa Bauera (kandidát pravicových strán) na hlavu. Získal o 11.500 hlasov viac ako kandidát pravice," uviedol. Na margo výsledku nezávislých kandidátov, ktorí obsadili najviac kresiel starostov a primátorov, Fico povedal, že ho to neprekvapuje. "Voľby sú iné v komunále a v prípade veľkej politiky. Tu nestačí mať za menom politickú stranu, je dôležité, či je človek vo svojom okolí známy a dôveryhodný," dodal.

R. Raši viťazom v Košiciach

R. Raši viťazom v Košiciach

a Igor Choma v Žiline

a Igor Choma v Žiline