Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Smer-SD je stabilná strana, nepotrebuje vnútorné revolúcie – Robert Fico

Bratislava 19. novembra (TASR) - Smer-SD je stabilná strana a nepotrebuje vnútorné revolúcie. Povedal to predseda Smeru-SD a vlády SR Robert Fico v dnešnom rozhovore pre denník Pravda. Reagoval tak na otázky ohľadom personálnych zmien, ktoré sa chystajú na decembrovom straníckom sneme.

 

"Máme šesť podpredsedov, budú nejaké zmeny. Dokonca si myslím, že budú na úrovni krajských predsedov. Ale nebude to absolútne žiadna revolúcia. Smer je stabilná strana a takéto vnútorné revolúcie vôbec nepotrebuje," odpovedal na otázky, či Pavol Paška bude pokračovať ako podpredseda Smeru-SD. Dušan Čaplovič už oznámil, že sa o post podpredsedu nebude uchádzať, chce nechať priestor mladším. Fico o personálnych zmenách veľmi hovoriť nechce, tvrdí, že ho nevyrušujú. "Nechcem, aby nám obsah snemu prekryli nejaké prekáračky o osobách. Vyriešime to na sneme jedným hlasovaním a bude pokoj," poznamenal.

 

Smer-SD podľa Fica predstaví na sneme prvky silného sociálneho štátu a bude veľmi konkrétny, pokiaľ ide o rok 2017. "Minimálne budeme navrhovať, aby sa zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov rozšíril o ďalších päť až desať okresov, ktoré by dostali podporu prostredníctvom akčných plánov a konkrétnych financií," uviedol Fico s tým, že sa bude hovoriť aj o zdravotníctve a sociálnej oblasti. Snem má byť podľa neho dôkazom toho, že na Slovensku pôsobí silná strana orientovaná od stredu doľava. "A chceme ponúknuť voličom dobrý program," vyhlásil. Fico zároveň v rozhovore kriticky poukázal, že je tu "dobreže nie za hrdinu" považovaný človek, ktorý mal kontakt s mafiou. Fica tiež mrzí, že nikto nerieši fašistické prejavy niektorých strán, a že tu je strana, ktorá má štyroch členov a "s peniazmi narába krížom-krážom".