Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Slovensko odovzdávame v lepšom stave – Robert Fico

Tretí sociálny balík bude významnou mierou stimulovať hospodársky rast a bude spojený s mladými ľuďmi. Povedal dnes v diskusnej relácii TA3 V politike premiér Robert Fico (Smer-SD). Konkrétnosti povie Smer-SD v decembri. Fico prezradil, že balíček bude obsahovať menej opatrení. "Bude podstatne užší. Nehovorím o objeme peňazí, ale o objeme opatrení, už sa rysuje," poznamenal. Balíček podľa jeho slov nepríde pred voľbami, ktoré by mali byť 5. marca. Smer-SD len oznámi, čo bude obsahovať.

 

Premiér zároveň vyhlásil, že jeho vláda odovzdá krajinu budúcemu kabinetu v lepšom ekonomickom stave, ako ju preberala od pravice v roku 2012. "Určite Slovensko odovzdáme v marci 2016 v podstatne lepšom ekonomickom, finančnom a sociálnom stave, ako to bolo v roku 2012 po vláde Ivety Radičovej," povedal.

 

Fico zopakoval, že dnes je Slovensko krajina, ktorá má verejné financie v poriadku. "Má jeden z najrýchlejších hospodárskych rastov, výrazne nám klesá nezamestnanosť. Blížime sa k 11 %, rastie zamestnanosť a pokiaľ ide o verejný dlh, klesá," uviedol. Nezamestnanosť bude podľa neho naďalej klesať. "Predpokladáme, že v roku 2017 by mala padnúť magická hranica 10 % a bude to pod 10 %," avizoval.

 

Predseda vlády v tejto súvislosti hovoril aj o automobilke Land Rover, ktorá má prísť na Slovensko. Memorandum je podľa neho podpísané, finalizuje sa "ostrá zmluva". "Myslím si, že v krátkom čase by sme mohli oznámiť veľmi dobrú správu pre Slovensko," povedal s tým, že sú tu ďalšie návrhy na veľké investície.

 

Fico pripomenul aj zvyšovanie platov zdravotníckych pracovníkov. "Robíme presne to, že čo dostali lekári, dostanú aj zdravotné sestry a zdravotnícki pracovníci s tým rozdielom, že lekári to dostali na trikrát, v prípade zdravotných sestier to pôjde naraz," povedal Fico. Vyššie platy dostali podľa Fica aj učitelia. Premiér si zároveň myslí, že by sa mal vytvárať tlak na rast miezd vo verejnom sektore pravidelne, keď na to budú zdroje.