Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Slovensko a Južná Kórea majú vzťahy, ktoré môžu byť symbolom – Andrej Danko

 Bratislava 2. júla (TASR) – Slovensko a Južná Kórea majú vzťahy, ktoré môžu byť symbolom pre spájanie Európy a Ázie. V dnešnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Reagoval tak na svoju pracovnú návštevu Južnej Kórey, kde sa pred niekoľkými dňami zúčastnil stretnutia predsedov parlamentov euroázijských krajín.  


      Na stretnutí sa podľa predsedu parlamentu hovorilo o spájaní Európy a Ázie i Hodvábnej ceste. Danko sa zároveň stretol s kľúčovými investormi, s ktorými diskutoval o problémoch, ktoré majú na Slovensku, a súčasne sa s nimi rozprával aj o postavení slovenských robotníkov v ich fabrikách. "Sú tu veľké záujmy o investície do atómovej energie, do elektroniky. Spoločnosti, ktoré sú na Slovensku, sú presvedčené o vysokej kvalite pracovnej sily a vysokej serióznosti štátu," uviedol Danko. 
      Ázijské štáty majú podľa jeho slov záujem o veľké investície na Slovensku. Ako podotkol, pre našu krajinu je vytvorená dobrá pozícia na príchod nových investícií. Investori však majú napríklad výhrady k dostavbe diaľnic. "Južná Kórea je pre nás strategický partner, cítia u nás stabilitu. Na druhej strane si aj my musíme splniť veľa domácich úloh," podotkol predseda parlamentu.
      Možnosť spolupráce existuje podľa neho aj v oblasti vedy a školstva i v cestovnom ruchu. Záujem je aj o termálne pramene. "Verím, že efekt týchto stretnutí, najmä s investormi, bude pre Slovensko veľmi zaujímavý," skonštatoval Danko.