Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Slovenskú verejnosť netreba strašiť – Robert Fico

Slovensko ako ostrov stability, rešpektovaný hráč a demokratická krajina s vidinou najvyššieho hospodárskeho rastu. Takto opísal na prelome rokov situáciu Slovenska predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico v relácii RTVS O 5 minút 12. Na druhej strane líder Mostu-Híd Béla Bugár vidí rok premárnených príležitostí – lepšie hospodáriť, neschopnosť vlády konsolidovať a znižovať nezamestnanosť.
„Máme jeden z najnižších dlhov, budú rásť reálne mzdy, zvýšili sme minimálnu mzdu, budeme riešiť aj problémy zdravotných sestier. Výhodou je, že sa nám podarilo vyberať dane,“ argumentoval Fico s tým, že netreba slovenskú verejnosť strašiť. Fico zároveň deklaroval, že vláda sa myšlienky jednej zdravotnej poisťovne nevzdáva. „Plán platí, pracuje sa na ňom. Sú veci, ktoré idú pomalšie, iné idú rýchlejšie. Nepovažujem za správne, ak ľudia musia zo zákona posielať peniaze do zdravotných poisťovní a tie si z nich vyberú zisk,“ zopakoval hlavný argument. Dôvod zdržania vidí v prípade legislatívy a otázky jej ústavnosti.
„Gorila je kauza druhej Dzurindovej vlády. Ja nedovolím zatieniť podstatu Gorily, kde išlo o privatizáciu a úplatky,“ zdôraznil. „Orgány činné v trestnom konaní pracujú. Nedával by som teraz viac informácií.“ Zároveň uviedol, že vypovedal vo viacerých prípadoch, ktoré boli spomenuté v Gorile, ale nie v súvislosti s vyšetrovaním tejto kauzy. Podobne bol vypovedať aj líder Mostu-Híd Béla Bugár. „V súvislosti s Gorilou nie, ale v súvislosti s kauzami, ktoré môžu mať niečo spoločné s Gorilou, áno,“ oznámil.