Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

SATIRA Dušana Končeka

Peter Schutz, redaktor SME: „Mnohí mi neveria, že píšem to, čo si myslím“

Fritz Freitag: „Ja pánovi Schutzovi verím, že píše to, čo si myslí, lebo to pokladám za klasický príklad diagnózy, keď myslenie bolí...“

 

František Šebej: „Ak by sme sa mali zomknúť okolo hodnôt SNP, zomkli by sme sa proti Rusku a neliezli by sme Putinovmu režimu do zadku.“

Fritz Freitag: Patriot USA, ktorý, chcel bojovať ako Majdanovec, ale nebojoval ani v Iraku, ako patriot USA, ani v Afganistane. Pravda je síce hranatá, ale lož je iba samé slovo. Čuduj sa svete a toto je predseda Zahraničného výboru NS SR. Niekedy na určenie charakteru človeka stačí aj jedna veta, z ktorej „inteligencia“ trčí ako slama z čižmy.

 

Mikuláš Dzurinda o sankciách: Sú logickým vyústením vývoja

Fritz Freitag: Vo významnom článku „Lživá cesta Západu“ vo veľmi vážených a vplyvných nemeckých finančných novinách „Handelsblatt“ ich vydavateľ Gabor Steingard aj na túto tému, napísal: „U Európy s jej politikou deskalácie absentuje realistický cieľ“.

 

Robert Fico: „Ja tomu hovorím, že nezmyselné sankcie. Ja mám morálne právo to hovoriť, pretože ja som proti sankciám bol“.

Fritz Freitag: V tých istých novinách a v tom istom článku Gabor Steingard píše: „Myslieť si, že ekonomickým nátlakom a politickou izoláciou možno dostať Rusko na kolená je nedomyslené riešenie. My sa nemôžeme pozerať na Rusko očami amerického čajového večierka /Tea Party/“

 

Mikuláš Dzurinda: Fico nám škodí, nadŕža Rusku a do Ukrajiny kope.

Fritz Freitag: Pán Dzurinda, vykopnite plynový šporák von oknom a kúpte si varič. To bude kop „ala Panenka“.

Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP: Nebudem pozývať na oslavy SNP fašistu.

 

Fritz Freitag: Kiežby tomu tak bolo. A kto vlastne organizuje oslavy, lebo odchádzajúci prezident pozval V. Putina, súčasný prezident zrejme zasa iných hostí napríklad z Uzbekistanu, Azerbajdžanu, Kirgizska, Turkménska, Estónska, Litvy, Lotyšska atď. Aj obyvatelia týchto republík bojovali proti fašizmu v tom čase a niektorí aj v SNP.

 

Slovenská tlač: Už štyri mesiace publikuje o postupe ukrajinskej armády.

Fritz Freitag: Podľa týchto „postupov“ by už mala by niekde pod Moskvou, ale tam nie je. A nie je ani v Donecku.

 

Európa: dôsledky ruských sankcií

Fritz Freitag: V Poľsku sa rozbehla akcia „Na zlosť Putina, jedz svoje jablká“. Možno čakať od Holanďanov, že prídu s akciou „Voňaj svoje tulipány“ (alebo Fajčí len svoju trávu). U Ukrajincov je to jasné, povedal to už Gogoľ: Pobozkaj svoju sviňu. Sankcie sa ešte nedotkli alkoholu. Keď sa dotknú, na Slovensku bude heslo: Pite len svoju borovičku.

 

M. Dzurinda: Pozvanie Putina na Slovensko môže Kiska (odkedy ho nevolá prezidentom - pozn. autora) zrušiť.

Fritz Freitag: M. Dzurinda už v čase svojho „dzurindistanu“ zrušil Slovensko, prečo teda nie aj Putina, či dokonca SNP?

 

Minister zahraničných vecí Estónska Urmas Paet na tému sankcií: V súčasnosti len USA a EÚ môže trestať zlých chlapcov, Rusko také právo nemá.

Fritz Freitag: Ten slovenskému Šebejovi ako keby z oka vypadol.

 

 

Ľadové vylomeniny 

Celebrity si nechajú vyliať na hlavu vedro ľadovej vody a to sa volá celosvetová akcia na podporu boja s amyotrofickou laterálnou sklerózou. Na podporu pacientov s touto chorobou si nechala poliať hlavu aj naša tenistka Cibulková, ktorá vyzvala aj slovenského prezidenta a tak to pokračuje ďalej. Pripomína mi to niečom hnutie Femen, keď sa proti niečomu objavujú devy“ hore bez“. Nie celkom možno chápať tieto vedrá ľadovej vody. Keby sa napríklad slečna Cibulková rozhodla venovať boju proti tejto chorobe ušetrené financie na daniach tým, že žije v Monaku a nie na Slovensku, potom by si mohla vyliať na hlavu aj cisternu vody a tak by som ju chválil ako odvážnu devu. Rovnako ako môj obľúbenec Peter Sagan. Ani prezidentovi SR by možno pár stoviek eur nechýbalo, keby ich venoval boju proti tejto chorobe a potom by sa mohol obliať hoci aj medom. Rovnako ako všetci ostatní. Potom by to bolo možné chápať naozaj ako skutočne efektívnu akciu na podporu boja proti onej chorobe. Poliať sa nechal aj G.Busch ml., bývalý americký prezident, tu však možno konštatovať, že keby tak bol urobil pred vtrhnutím do Iraku, k tomu utrpeniu v tejto krajine by nemuselo dôjsť. Možno by si mal súčasnosti vyliať na hlavu vedro vody ukrajinský prezident Porošenko a celá nelegálna vláda. Možno by to bolo efektívne. Inak bez finančnej podpory celá táto akcia vyzerá ako jedna veľká vylomenina, hojne propagovaná len preto, že v čase uhorkovej sezóny pre média zapĺňajú celebrity novinové stránky. A tým sa ani u nich amyotrofická laterálna skleróza nestratí a ani nevylieči...