Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

SaS: Tisíc fanúšikov na štadióne znamená zruinovanie športu na Slovensku

(TASR) - Strana SaS kritizuje prísnosť opatrení, ktoré naďalej platia v športových arénach. Obmedzenia považujú za nelogické a zároveň devastujúce pre slovenský šport.

"Hoci bude celé Slovensko zelené, zmeny pre šport sa neudejú žiadne. Povoliť len maximálne tisíc fanúšikov na športové podujatie, znamená postupné zruinovanie športu na Slovensku," uvádzajú liberáli, poukazujúci aj na to, že obmedzenia znamenajú pre kluby výrazné finančné straty.

Zároveň sa pýtajú, ako je možné, že na futbalovom štadióne, ktorý má kapacitu vyše 20.000 miest, môže sedieť maximálne tisíc ľudí bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú očkovaní. Pripomínajú taktiež, že sa rátalo so zvýšením počtu fanúšikov, ktorí podstúpili vakcináciu. "Je za hranicou zdravého rozumu, ak hľadáme neustále výhovorky a nie spravodlivé riešenia," povedal v tejto súvislosti podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport a poslanec NR SR za SaS Radovan Sloboda.

 

Poznámka redakcie: Na finále ME vo futbale bolo na štadióne 60.000 divákov ... netreba ďalší komentár k našim „protipandemickým športovým opatreniam“