Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Sankčný bumerang – Štefan Nižňanský

Najskôr sa Európska únia ako celok (a niektoré štáty ešte zvlášť nenávistne i nediplomaticky) ukojili na protiruských sankciách. Najskôr kvôli Krymu od 17. marca 2014, potom v roku 2016 po páde malajzijského lietadla, do tretice v roku 2020 ešte aj kvôli otrave Navaľného... A odrazu sa teraz v roku 2021 čudujú, že v boji proti  ochoreniu Covid-19  nepožiadalo Rusko Európsku liekovú agentúru o registráciu svojej vakcíny Sputnik V. A veď aj prečo? Veď Ursula von der Leyenová sa bez rozmyslu, okázalo a exhibujúc pred celosvetovým mediálnym mainstreamom, vrhla do náručia americkým gigantom BioNTech-Pfizer a Moderna. Miliardové kontrakty vzápätí podpísala tiež  s britsko-švédskou farma firmou AstraZeneca. Lebo i tá je zavesená nitkami na prstoch amerického miliardára  Billa Gatesa. Bruselskí úradníci a mediálni tajtrlíci /vrátane slovenských/ boli nadšení, napriek tomu, že v inkriminovanom období „upečenia biznisu desaťročia“ nemali tieto vakcíny ukončené klinické skúšky. Ako je možné, že tak bleskovo dostali rodný aj krstný list? To sa zrejme dozvedia až naši vnuci, keď raz bude Interpol zatýkať podozrivých v epidemickej korupčnej schéme. Nielen za hranicami Matovičových všedných dní, veď aj spolu s ministrom zdravotníctva  Krajčim (obaja OĽaNO) súhlasili s vytvorením slovenského antigénového testovacieho laboratória, čím Slovákov zmenili na pokusné biele myši. Aj cena za „leasing obyvateľstva“ jednej celej krajiny raz vypláva na hladinu ako mastné oko v guľáši... Divadelné kreácie NAKA so zatýkaním policajných špičiek, sudcov, prokurátorov a niekoľkých smeráckych politikov i podnikateľov, reforma súdnictva ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), podopretá americkým postgraduálom, nasadenie Jozefa Čentéša do konkurzu na generálneho a Daniela Lipšica medzi kandidátov na špeciálneho prokurátora, to boli majstrovské ťahy mužov v tieni na odvedenie pozornosti. O zdravie obyvateľstva išlo a ide tejto vládnej luze až v poslednom rade. Preto sa u nás vo februári 2021 nezačalo sčítanie, ale v skutočnosti ODČÍTANIE OBYVATEĽSTVA. Veď poznáte ten vtip ako smrtka zaklopala na dvere... Súčasný vládny režim v Slovenskej republike doviedol našu vlasť na vrchol celosvetovej strechy pandemickej úmrtnosti.

 

Zlyhanie a sabotáž Matovičovej vlády

V boji s koronou absolútne zlyhali všetci zodpovední vo vláde aj v parlamente.  

6 168 mŕtvych, 3 632 hospitalizovaných  s potvrdením na covid-19. Pozitívnych občanov po vyše 11 miliónoch testov je  282 864 odhalených PCR metódou, po prešpáraní nosa antigénovými tyčinkami uvádza štatistika 243 918 ľudí. Počty neustále stúpajú. Lebo kým drvivá väčšina občanov rešpektovala prísne protiústavné obmedzenia, nechala si ukradnúť slobodu, opakovane si vŕtať tyčinkou v nose každý týždeň, vláda nechala odlietať do exotiky „dovolenkovať“ plné lietadlá Slovákov. Presnejšie Matovičových voličov. Polovica z nich sa vracala nakazených. Za pendlerov označil krízový štáb iba tých pár stoviek občanov SR, ktorí sa denno-denne presúvajú z prihraničných obcí v Rakúsku, Maďarsku, v Poľku či v Českej republike, no pendlerov z Prešova, Humenného, Rimavskej Soboty, z Dolného Kubína tak neoznačila a z hry úplne vynechala. Nehovoriac o tisíckach kamiónistoch vystupujúcich a nastupujúcich na parkoviskách, na čerpadlách pohonných hmôt, pri nákladných rampách a podobne. Tých chýb a zlých rozhodnutí amatérov držiacich naše osudy vo svojich pazúroch by sme narátali desiatky až stovky. Rezort zdravotníctva pred tromi týždňami rozhodol, že liek ivermectin sa môže pol roka na Slovensku používať na COVID 19. Podľa lekára i analytika Juraja Mesíka je veľkým zlyhaním tejto vlády, že stále nie je k dispozícií pacientom, ktorí by ho chceli užiť. Bezprecedentná historická tragédia, do ktorej Matovičova vláda priviedla Slovensko a jeho občanov je výsledkom obludnej nekompetentnosti vlády a hlbokej korupcie.“ Tvrdí, že niektorí poradcovia vlády sú na výplatnej páske farma firiem, ktoré „tlačia“ neúčinný liek na koronu.

 

Táto sabotáž vlády prebudila zo zimného spánku s valentínskym ružovým snom už aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, vyzývajúca Matoviča, (ktorého ona sama menovala za premiéra), i jeho ministra Krajčiho k vyvodeniu politickej zodpovednosti. Do Grasalkovičovho paláca za ňou dokonca prišli vedci a špecialisti z krízového štábu, ktorí sa chceli akoby dištancovať od trnavského Borata. Matematik Richard Kollár povedal, že Slovensko sa ocitlo v „dátovom pekle“! Konkrétne uviedol, že nemajú žiadne pravdivé a už vôbec nie presné či relevantné dáta, aby ich mohli analyzovať a navrhovať účinné riešenia.

 

Topiaci sa aj „ruskej slamky“ chytá...

Zaujímavé, že len čo sa na druhý deň Prof. Krčméry, Jarčuška, no už aj topiaci sa premiér Igor Matovič slamky chytili a priklonili sa k objednaniu ruskej očkovacej látky, ozvali sa jastrabi, zodpovední pod Vysokými Tatrami za stráženie záujmov a rodového loga Veľkého brata v Bielom dome.  Všimli ste si aj vy zaujímavú a bleskovú koordináciu cez mastne platené Think tanky na Slovensku?  Podpredsedníčka vládnej kamarily Veronika Remišová zakričala, že je proti!  Vraj „ide o geopolitickú zbraň Moskvy“. Ľudia na Slovensku podľa jej slov „nemôžu byť pokusnými králikmi“. Áno, takto nehanebne a bezočivo sa nám tí, čo ich na jar 2020 ľahkovážne a hlúpo zvolila menšina do parlamentu a posadila do vládnych kresiel, vysmieva. Vzápätí pocítil nutkanie vyjadriť výhrady i minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS), ktorý má ešte stále puky na nohaviciach vyžehlené vo Washingtone – ak nie priamo vo Virgínii v Langley,,,  Ak sa má ruská vakcína Sputnik V dostať do členských štátov Európskej únie, musí byť schválená Európskou liekovou agentúrou. Nerozumiem, prečo Sputnik doteraz nepožiadal o schválenie. Práve toto je hlavný dôvod, že okolo Sputnika je veľa politiky a neistoty," uzavrel. Nikoho hádam neprekvapilo, že v ten istý deň bol v spravodajstve RTVS zakikiríkať kohútik – nejaký Peter Köles, ktorý je vraj riaditeľom Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku. Vznáša otázku, či je Rusko vôbec schopné dodať rýchlo potrebný počet vakcín? Božia prostota... Presnejšie liberálna sprostota! Veď niektorí z nás sme už minulý rok v lete písali a dožadovali sa aj u zodpovedných, aby sa zaujímali o lieky a vakcíny z Ruska, ktoré sú už vyvinuté dávnejšie a otestované tak, ako žiadne iné na svete.

 

Zločiny proti ľudskosti sa musia trestať!

Je úplne legitímne, že bývalý trojnásobný premiér Robert Fico a predseda strany Smer-SD zbiera aktívne podpisy na referendum za skrátenie volebného obdobia, rovnako je logická aj žiadosť lídra mimoparlamentnej strany Hlas-SD a bývalého premiéra Petra Pellegríniho adresovaná prezidentke na odvolanie Matoviča a nahradenie súčasného zločineckého a kšeftárskeho kabinetu úradníckou vládou odborníkov. Každá genocída národa, masové vraždy a zločiny proti ľudskosti sa skôr či neskôr odsúdia. Spomeniem aspoň Norimberský proces - medzinárodný vojnový tribunál prebiehajúci od 14. novembra 1945 do 1. októbra 1946, ktorého cieľom bolo potrestanie najťažších vojnových zločinov spáchaných počas druhej svetovej vojny silami nacistického Nemecka. Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu v holandskom Haagu trval dlhšie – až 24 rokov. Tribunál v roku 1993 obžaloval 161 ľudí, usvedčil a do väzenia z nich poslal 84. Kambodžský tribunál podporovaný OSN odsúdil v novembri 2018 na doživotie za genocídu a ďalšie zločiny spáchané v rokoch 1975 až 1979 okrem vodcu Červených Kmérov Pol Pota i Nuona Cheu a Khieua Samphana. Na 25-ročné väzenie odsúdil v decembri 2019 belgický súd v Bruseli aj 71-ročného rwandského predstaviteľa Fabiena Neretseho, ktorého usvedčili z toho, že sa podieľal na páchaní genocídy v Rwande v roku 1994.  Že je zle a že za svoj podiel sa budú zodpovedať aj spoluvinníci, pochopila ako prvá europoslankyňa Lucia Ďurišová- Nicholsonová (SaS), ku ktorej sa zrejme najrýchlejšie dostalo varovanie z Kanady... Hneď za ňou pochopil „koľká bije“ mimoriadne bystrý a osobnostne vyzretý primátor Hlohovca Miroslav Kollár (Za ľudí). Matovičov koráb k moci, k manipulácii, k mediálnej onánii a k zbohatnutiu je deravý ako ementál. A diery nie je možné zaplátať už ani sľubmi o úspešnom plošnom testovaní, ani rečami o dobrom úmysle „dostať sa do učebnice.“ Spotenému kuričovi Krajčimu v podpalubí sa minulo uhlie, hádže preto do pece už len nenávistné heslá. Boris Kollár (Sme rodina)  v koši pozorovateľa na najvyššom stožiari zúfalo hlási: „skalné útesy na dohľad!“... , no pre krátkozrakosť nevidí blikajúce varovné svetielko z Grasalkovičovho majáka. Jediným pokojným pasažierom v luxusnej kajute je Richard Sulík(SaS). Usmieva sa, lebo vie, kto si prozreteľne kúpil včas od keťasov záchranný čln.

 

Stávkové kancelárie už do tipovania nastavili kurzy. Hrá sa o to, kto bude ďalším „potkanom“ alebo najbystrejším chápavým kajúcnikom. Viete o tom, že najvyšší kurz je na zabávača Jozefa Pročka, na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a tiež na nového špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica... Bookmakeri to snáď len tušia, no staroveký aténsky dramatik Euripides odhalil, že: „Bohovia dávajú mnoho prekvapení: to, na čo čakáme, nepríde nikdy, zatiaľ čo osud otvorí cestu nikdy nečakanému.“