Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Sčítanie idiotov? – Štefan Nižňanský

Pri tejto vláde už nič neprekvapí. Nemyslím len na to, že po prvý raz v histórii Slovenskej republiky bude Štatistický úrad SR zratúvať obyvateľov, domy aj byty od 15. februára do 31. marca 2021 elektronicky. Ďalšou novinkou je, že si budeme môcť uviesť až dve národnosti. Matovič by mohol aj tri: slovenskú, trnafskú a nemal by zabudnúť, že potom ako mu Macron podržal dáždnik nad ošmýkaným účesom, stal sa tiež Paríserom... Ktovie, možno mu hlasovací koaličný automat v skrátenom legislatívnom konaní schváli (popri vyšparovaní nosov) ďalšiu papalášsku výnimku. Liberáli s takýmito malichernosťami nemajú problém. Mainstream zatiaľ na informačnej diaľnici nespomenul, či okrem skutočnej národnosti, budeme si môcť do sčítacieho formulára vpísať aj pocitovú. Tak ako dnes ráno. Teplomer ukazoval – 13 stupňov. Pocitovo som to ale ja hodnotil na mínus 16. Horkokrvný sused Dušan vyšiel na zasneženú ulicu v rozhalenke a tvrdil, že podľa neho je okolo nuly. A Ľudom Slovenským novovymenovaný hlavný hygienik Ibrahim Maiga mal pocit, že je sibírskych až:  – 30 stupňov. Koľko teda bolo?

 

Netrápte sa priatelia! Štatistici si s tým poradia a riadne nám to zrátajú. Presne tak, ako Matovičova lumpen vláda s počtom kovidových pacientov v Kežmarskej nemocnici, keď tvrdila, že ich je tam hospitalizovaných 95.  Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku k 11. februáru ale uvádza len jedenásť hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Samospráve tak neostáva iné, ako hľadať, pátrať, cuckať si z prsta, aby Krajči s Matovičom nemuseli prefarbovať okresy na covidovej mape... A možno sú všetky obavy zbytočné, veď od parlamentných volieb už nie sú pre súčasnú verchušku čísla podstatné. Lebo nesedia. „Ústavná väčšina“ trnavského Borata  dostala od voličov 45,25% no predseda parlamentu Boris Kollár usadil jej poslancov do 95 poslaneckých lavíc. To je demokracia. K najťažšiemu  spôsobu vládnutia úplne prirodzene preto patrí aj dnešná skutočnosť, že hoci má vládna koalícia po roku svojho bačovania už iba 32,3% preferencií, počet kresiel v parlamente na Oslom vŕšku si zabetónovala. Stačí, ak budú „na konci dňa sedieť dáta“! „Podle nosa poznáš kosa“, vraví české príslovie  – podľa klamstiev, kecov a výhovoriek poznáme voličov zmeny... Či na nás hovoria z obrazoviek, z rádioprijímačov alebo spod rúšok v radoch na „dobrovoľné“ testovanie.  Je jasné, že u Rómov sa v aktuálnom sčítaní obyvateľstva 2021 hrá najmä s „maďarskou kartou“... Veď prečo inak by sa s radostným výkrikom ponáhľal do éteru splnomocnenec vlády pre národnostné menšiny László Bukovszky? Aj dôvod, prečo sa do tejto debaty zapojili iba poslanec György Gyimesi (OĽaNO) a bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd). O peniaze ide len v prvom rade... A o demontáž štátu sa šprintuje spolu s tým. Prekvapí niekoho, ak sa pri zverejnení výsledkov v lete dozvieme, že z počtu 5,5 milióna občanov Slovenska tu žije 2 milióny Maďarov? Pocitovo, najmä spoza Dunaja. Preto maďarská vláda odložila sčítanie až na rok 2022. Každý je tým, na koho sa cíti! V sčítacích formulároch sú tentoraz uvedené národnosti: slovenská, rusínska, česká, rómska, ukrajinská, maďarská, poľská. Buďme radi, že liberálni sčítací komisári tentoraz úplne zabudli na Čechoslovakistov,  Amerikánov aj Eurohujerov, ktorí by hranice našej malej republiky medzi najzápadnejšou Záhorskou Vsou na rieke Morave, najjužnejšími Patincami pri Dunaji, najsevernejšou Modralovou na Orave a Kremencom na východe, roztrhli ako puberťáci  prezervatív po naliati 12-tich litrov vody... Je pravda, že pri testovaní musí kondóm vydržať nafúknutie minimálne 22 litrov vzduchu, no naše malé Slovensko takú výdrž nemá. Či už ide o testovanie migrantmi alebo idiotmi. A tešme sa, radujme sa, že vyšli v ústrety len národnostným menšinám! Viete si predstaviť ten chaos, keby si všetci chlapi u nás mohli vybrať a zapísať, či  sú ženatí, slobodní a navyše by mohli zaznačiť, že sú ženatí ale cítia sa slobodní ako tí „vtáci nedozierní“...

 

V nasledujúcom sčítaní 2031 si kaviareň isto presadí, že sa budeme môcť cítiť na 2 až 3 pohlavia, že výsledkom sčítania bude počet obyvateľov pod Tatrami rovnaký ako v Nemecku, Francúzsku alebo v Španielsku. Aby nám Ursula von der Leyenová (alebo iná koza) rezervovala dostatočné množstvo testov a vakcín, na ktorých bude môcť zarobiť trnavská firmička, Igorkova Paulínka, Krčméryho syn, Jarčuškova rodina alebo aj Sulíkovi kamaráti.   

 

Veľa kriku pre nič! - mávne skepticky rukou Francek, ktorý sa vybral pešo zo slávnej  ospievanej krčmy v Stupave do neďalekej televíznej Pumpy pri Lozorne.. Chce si zložiť rúško a do kamier i mikrofónov RTVS nahlas povedať (aby to počula aj prezidentka Zuzana Čaputová), že lacnejšie, presnejšie a dôležitejšie by bolo jednoducho zrátať idiotov. Podobne, ako keď si Sulíkovci (SaS) v parlamente v roku 2010 ukazovali v mobiloch odfotené hlasovacie lístky pred tajnou voľbou generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Svetoznámy český podnikateľ Tomáš Baťa tvrdil, že: „Každá ľudská činnosť sa nakoniec musí nejako prejaviť v číslach.