Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Sú prázdniny, deti hrajte sa! – Dušan Konček

Aj takto by bolo možné jednou vetou komentovať to, čo nám v letných prázdninových dňoch  servíruje slovenská parlamentná opozícia. Deti sa hrajú a opoziční poslanci tiež. Márne ich  slovenský premiér upozorňuje, že tu máme polročné európske folklórne slávnosti a mali by sa správať slušne a nechodiť po ulici v kraťasoch a v tričkách. A už vôbec by nemali obšťastňovať svojou prítomnosťou  jeho bydlisko. Treba povedať jasne, sú prázdniny, deti sa hrajú a keď im padne lopta do cudzej záhrady, nemožno ju hneď prepichnúť. Sú to deti a tie sa musia hrať!

 

Onen komplex Bonaparte nepatrí celý slovenskému premiérovi, keby patril, potom by sa mohol cítiť ako Napoleon na Elbe, ale tomu tam dali pokoj. Keby som v tom komplexe býval, tak ako ostatní, požiadam o pomoc políciu.  Ako to, že to nikto z tých, čo v tomto komplexe bývajú doteraz neurobil? Lebo to nemusí skončiť iba rušením pokoja, čo ak sa medzi týmito, čo tam vyskakujú, objaví nejaký človek a zbavený zmyslov začne strieľať. A nemusí to byť terorista. Čo potom? Čo je to teda za prihlúpa demokracia, ktorá dovolí, aby vám za čokoľvek  niekto zvolal dav pred dom a vykrikoval tam nezmysly. Veď už aj pred dom primátora v Košiciach prišli, zajtra prídu pred ďalší a bude to pokračovať až do divadla absurdity. Prečo neprotestujú pred úradom vlády, alebo v prípade Košíc pred magistrátom.

 

Už aj taký Fedor Gál, ktorý nie je nijako naklonený R. Ficovi, upozornil poslancov opozície, aby radšej pracovali v parlamente a nie na ulici.  Ale ani“ starého otca“ neposlúchli. Hrajú sa ďalej. A aby predsa  len dovliekli zopár ľudí, tak volajú hercov, ktorí sú už za zenitom potencie, myslím umeleckej, aby  na chvíľku omladli, tomu sa hovorí politická Viagra. Keby som bol takým politikom ako bol bývalý primátor Londýna, povedal by som im celkom pragmaticky  jedno: Chlapci, prestaňte sa hrať, aj keď sú prázdniny, v Bruseli nerozhodli o tom, že by mal slovenský premiér odísť, tak sa choďte hrať domov a najradšej „člověče nezlob se“.