Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

ROZHĽADŇA /aj volebná/ Dušana Končeka

Veľa minerálnej vody aj škodí

Český prezident Miloš Zeman počas návštevy Karlovarska, kde sú ojedinelé minerálne pramene, zabŕdol do slovenských volieb a tiež nazval Kotlebovu stranu  fašistickou  v nádeji, že ho tento žaluje. Toho sa zrejme nedočká, lebo českých kecalov  na rozdiel od slovenských, majú na Slovensku radi, hlavne pri pive je s takýmto českých stvorením nesmierna zábava. A hovoríme tomu , nie zlaté české ručičky, ale zlatá česká pusinka. Ak chcel český prezident  Zeman svojmu žiakovi Ficovi pomôcť, tak sa sekol. Asi vypil nadmieru minerálnej vody a tým porušil aj lekárske predpisy a nielen  gentlemanské predpisy v politike.  Ale  tým sa nezmenil  pozitívny vzťah k tomuto českému bavičovi publika na Slovensku, čiže žiadna žaloba mu  zo Slovenska nehrozí, má ich dosť doma, napríklad o jeho výroku o novinárovi Peroutkovi, kde sa musí jeho vnučke po rozhodnutí súdu, ospravedlniť. Ale premeškal  jedno, zo Slovenska mu mohli poslať  dôkaz o jeho pravde /ide o tvrdenie, že Peroutka napísal článok do českej Přítomnosti s titulkom, že A. Hitler je gentleman/ bez nároku na vypísanú odmenu Pražského hradu. Minerálne pramene na každého pôsobia inak a potom aj to inak je ešte inak.

 

Turecký bazár v Bruseli

Tak to spokojne vyzerá po  summite v Bruseli. Hlavy štátov na niečo zabudli,  na nič sa neopýtali organizátorov tohto svetového premiestňovania národov. Iba naivný človek si môže myslieť, že táto akcia vznikla spontánne. Turecko teraz vyžmýka peniaze z EÚ, za stratené miliardy, ktoré stratilo na pašovaní ropy z IGIL a ktoré zastavili ruské bombardéry. Teraz Turecko dostane miliardy eur legálne o EÚ, ktorá je ochotná platiť za  všetko, len aby sa zbavila divokých migrantov. A to ešte Turci od EÚ vyžmýkali bezvízový režim o ktorý sa snažia už roky a nedostali ho preto, lebo masovo porušovali ľudské práva. A zrazu, čuduj sa svete,  keď Turci robia genocídu Kurdov vo svojej krajine, kde sú tisícky mŕtvych a ranených, keď  likvidujú slobodu slova a noviny, keď ignorujú rozhodnutia Najvyššieho súdu, keď turecké delostrelectvo v čase prímeria ostreľuje územie Sýrie, Európska únia zatvára oči a bozkáva sa s Erdoganom. Už treba len zvolať – nech žijú európske hodnoty !

Za toto bude EÚ potrestaná neskoršie, v rámci bezvízového režimu prídu do Európy islamskí teroristi, ktorí dnes žijú v Turecku a utiekli zo Sýrie. Zo summitov  znie, že teraz do Európy prídu namiesto divochov vysoko profesionálni odborníci. Lenže títo „špecialisti“ nebudú lekári, inžinieri, fyzici či chemici, ale veľmi dobre trénovaní zabijaci všetkého druhu, ktorí majú za ušami nejeden rok vojny, kde masovo strieľali deti, ženy, starcov.

Turecký bazár v Bruseli je teda len začiatok. Začiatok konca.

 

Mlčanie ruskej tlače

Kým sa rôzne európske noviny venujú slovenským parlamentným voľbám v duchu, ktorý reprezentujú ich sponzori, rovnako to je tomu aj v susednom Česku. Mlčia len ruské média, ktoré iba informujú, že na Slovensku prebehli parlamentné voľby. Žiadne  bohorovné názory, žiadne zasahovanie do slovenskej politickej scény, nijaké nadávky na toho, či onoho politika. Jednoducho slušnosť ale určite to budú komentovať až vtedy, keď vznikne vláda, alebo nevznikne. Tento postoj naozaj treba oceniť, nie žeby ich to nezaujímalo, alebo možno netrápilo, čo sa na Slovensku deje, ale  bránia sa vyslovovať také, či onaké súdy, ako to robia európske, či české média, dokonca aj Maďari sú veľmi strohí a netancujú čardáš, nakoniec ani nemajú dôvod. To je jednoducho  aj rešpektovanie politiky Róberta Fica a jeho postoje, aj keď nie všetky možno kvitujú s nadšením. Tak by to malo byť aj v Európe, lebo bratom Čechom to môžeme aj odpustiť, predsa len sme si naďalej blízki, dobre sa poznáme a občas dokážu v Prahe, čo sa týka Slovenska trafiť klinec po hlavičke.

 

Berényi  je  frajer

Predseda SMK Jószef Berényi je skutočne chlap ako sa patrí. Jeho strana sa nedostala do parlamentu a tak jednoducho z funkcie odstúpil.  Predseda KDH J. Figeľ také niečo nedokázal a aj to o čomsi svedčí.  Keby sme  však   pokračovali ďalej, tak by mali odstúpiť  aj Béla Bugár,  Radoslav Procházka, pretože obidvaja snívali o dvojcifernom percente a dokonca Procházka aj po premiérovi. Z toho vyplýva jedno, chcú byť vo vláde, takej či onakej, čiže ide skôr o osobné ambície, ako o voličov. A tak z tejto plejády  vyšiel nakoniec ako správny chlap a čestný politik akurát predseda SMK. Na rozdiel od iných, ktorí hádžu do verejnosti gestá a politickú stoličku majú prilepenú k zadku.