Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Robert Fico: „Súperom strany Smer – SD sú vládne strany, my nie sme súpermi Hlasu.“

Uviedol predseda strany Robert Fico, 29. apríla na Sneme okresných organizácií strán Smer – SD, bratislavských mestských častí, na ktorom sa zlúčili v jednu celomestskú okresnú organizáciu politickej strany Bratislava - mesto. Poznamenal pritom, že ak Smer – SD chce v prípade úspechu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách zostavovať vládu musí ju  vytvoriť s Hlasom – SD. „Nemáme inú alternatívu, ...spolupráca s Hlasom by mala byť základom“, konštatoval.

 

Delegátov Snemu R. Fico ubezpečil o konzistentnosti a jasnom postoji strany v zahraničnej orientácii. Európsku úniu označil za „životný priestor Slovenska“.

Neznamená to však, že sa zriekneme presadzovania našich národnoštátnych záujmov. Smer – SD odmieta zvyšovanie výdavkov na zbrojenie, bude naďalej proti posielaniu zbraní Ukrajine ako aj jej prijatiu do NATO. Nemá problém so vstupom Ukrajiny do EÚ, nesmie sa však uskutočniť falošným politickým rozhodnutím, ale riadnym splnením podmienok na vstup, ktoré sa vzťahovali aj na nás, zhrnul postoj strany jej predseda. „Robme a vyhráme voľby, ...návrat Smeru – SD do vlády bude znamenať upokojenie situácie na Slovensku,“ vyzval delegátov Snemu okresnej organizácie Bratislava – mesto R. Fico. 

 

K delegátom sa prihovorila aj poslankyňa európskeho parlamentu Monika Beňová. Ocenila postoj strany k udržaniu štátnej suverenity, prezentovaný predsedom strany na stretnutí so zahraničnými veľvyslancami pôsobiacimi na Slovensku.

 

V diskusii zaznela, zrejme, nielen podľa mňa, zaujímavá požiadavka v súvislosti s parlamentnými voľbami. Opätovne sa vrátiť k dôslednému súbežnému sčítaniu hlasov zástupcami strany vo volebných komisiách. Samozrejme, to predpokladá delegovanie zástupcov strany do všetkých okrskových komisií, čo volebný zákon umožňuje. Môže to významne pomôcť v prípade následného spochybňovania volebných výsledkov.

Vladimír Dobrovič

Robert Fico na Sneme okresných organizácií strán Smer - SD, bratislavských mestských častí, na ktorom sa zlúčili v jednu celomestskú okresnú organizáciu politickej strany Bratislava - mesto.

Robert Fico na Sneme okresných organizácií strán Smer - SD, bratislavských mestských častí, na ktorom sa zlúčili v jednu celomestskú okresnú organizáciu politickej strany Bratislava - mesto.

Účastníci Snemu.

Účastníci Snemu.