Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Rekonštrukcia vlády je čistý výmysel – Robert Fico

Bratislava 21. mája (TASR) – Medializované informácie o možných výmenách niektorých členov kabinetu označil premiér Robert Fico (Smer-SD) za čistý výmysel. "Stojím si za všetkými svojimi ministrami, pokiaľ by som mal akúkoľvek výhradu voči nim, tak to budem riešiť," deklaroval na dnešnej tlačovej konferencii po skončení rokovania vlády.

 

      Nevylúčil však, že v druhom polčase vládnutia môže prísť k  situácii, keď nejaký minister zlyhá. V tom prípade sa k tomu postaví tak, ako to bolo za jeho predchádzajúceho vládnutia, keď odvolal niekoľkých šéfov rezortov. "Ale v tomto okamihu majú členovia vlády moju plnú podporu. Nie je žiadny dôvod na rekonštrukciu vlády," zopakoval. V médiách sa objavili také mená ako minister školstva Dušan Čaplovič, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská či minister hospodárstva Tomáš Malatinský. O Zvolenskej sa špekulovalo najmä v súvislosti s nedodržaním harmonogramu realizácie projektu jednej zdravotnej poisťovne.

 

      "Je možné, že niektoré projekty sa časovo predlžujú, pretože nie sú splnené elementárne podmienky na ich realizáciu. Projekt jednej zdravotnej poisťovne vôbec nie je mŕtvy, len najskôr musíme získať zdroje z prevodu štátnych aktív do súkromného sektora, ktoré nepotrebujeme a tieto zdroje potom použijeme na realizáciu tohto významného projektu. V zdravotníctve bol urobený kus roboty," povedal Fico na adresu jednej zdravotnej poisťovne a Zvolenskej.