Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

REGIÓN Milana Országha: Začínajú nové časy prešovského futbalu?

Zdá sa, že ťažký pôrod rekonštrukcie prešovského futbalového štadióna 1. FC Tatran nakoniec skončí dobre a dieťa by sa malo narodiť zdravé, aby bezmála 120 ročná história prešovského futbalu žila aj naďalej na dôstojnej úrovni, ktorá jej právom patrí.

V sídle Prešovského samosprávneho kraja bola 30. augusta konečne (a na poslednú možnú chvíľu) podpísaná spoločenská zmluva na založenie spoločnosti Futbal Tatran aréna s. r. o., ktorá bude riadiacim orgánom výstavby a prevádzkovania nového futbalového stánku prešovského futbalu, ktorý po dokončení má spĺňať všetky regule a parametre stanovené FIFA. Zmluvu potvrdili svojim podpisom predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, primátorka Prešova Andrea Turčanová a Artur Benes, ktorý sa stal konateľom spoločnosti Futbal Tatran aréna.

 

O finančných podieloch zmluvných strán sme vás informovali už v našom predchádzajúcom vydaní. Nutné je však poznamenať, že hybnou silou v tomto boji na záchranu prešovského futbalu bolo a zrejme aj bude Prešovský samosprávny kraj, ktorý svojimi iniciatívami doslova ťahal mesto k úspešnému záveru príprav na výstavbu nového štadióna. Teraz už všetko záleží iba od úspešnosti ďalších prípravných krokov k rozbehnutiu výstavby. Čo pre futbalistov Tatrana znamená hosťovanie aj v domácich zápasoch. Zlepší to kvalitu hry tohto zatiaľ slabo hrajúceho družstva?  O tom možno vážne pochybovať...!  V kasždom prípade, po úspešnom rozbehnutí stavby novej Ľadovej PSK arény začína sa v Prešove rozbiehať druhý veľký športový projekt. Aj ten v réžii krajskej samosprávy.

Jeden z posledných pohľadov na starý prešovský štadión

Jeden z posledných pohľadov na starý prešovský štadión