Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

REGIÓN Milana Országha: Adam svoje ocenenie nestihol

Pol desaťročia kraľovali na tróne absolútne najúspešnejších športovcov Prešovského kraja v kategórii jednotlivcov zaslúžene hádzanári HC Tatran Prešov, aby ich po olympijskom roku 2014 vystriedal zjazdový lyžiar z Popradu Adam Žampa. Jeho výsledky na ZOH v Soči boli jednoznačné a presvedčujúce. Žiaľ, Adam si svojich päť minút slávy na scéne historickej budovy Divadla Jonáša Záborského v Prešove užiť nemohol, práve v tom čase sedel v lietadle  medzikontinentálnej linky počas návratu domov z majstrovstiev sveta. Škoda, pre svoju cenu si neprišiel v krátkom čase už druhý raz, tú prvú, Cenu predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka za rok 2014, si tiež nemohol prevziať na sklonku roka 2014.

 

Ktorí športovci a športové kolektívy boli komisiou vybraní medzi nositeľov cien za rok 2014?

Víťazom internetového hlasovania sa stal kolektív taekwondistov Black Tiger Taekwondo Klub Snina, v ktorom medzi 60 športovcami sú obsiahnuté všetky vekové kategórie, detské nevynímajúc. Na domácom šampionáte získali 14 zlatých, 14 strieborných a 6 bronzových medailí. Úspešne si počínali aj v európskom a svetovom pohári.

 

Tituly najúspešnejších študentov stredných škôl (a 500 € šeky k tomu) získali Slávka Palčáková zo Strednej zdravotníckej školy v Prešove (parkúr, členka klubu Parkur Team Slavoj Prešov) a trojskokan Daniel Turcsányi, študent 3. ročníka SOŠ polytechnická Humenné. Za športovo najúspešnejšiu strednú školu v kraji bolo vyhlásené Súkromné športové gymnázium Elba v Prešove.

 

Cenu pre hendikepovaného športovca získal sympatický Miroslav Haraus z Ľubovca (okr. Prešov), ktorý na zimnej paralympiáde v americkom Vancouveri získal dve bronzové medaily (super G a superkombinácia) a vlani v Soči si super G vylepšil ešte o jednu priečku.   

 

Prvé miesto v kategórii najúspešnejších mládežnických kolektívov kraja získali starší dorastenci hádzanárskeho klubu Tatran Prešov, za nimi sa umiestnil kolektív mažoretiek Flowers Prešov a mladí boxeri MŠK Vranov nad Topľou.

 

Najúspešnejším športovým kolektívom kraja sa stali hádzanári Tatrana Prešov pred volejbalistami VK Chemes Humenné a hokejistkami ŽHK Poprad, Cena predsedu PSK Petra Chudíka putovala do vitríny Plaveckého klubu Chemes Humenné.

 

Najúspešnejším športovcom kraja Adamom Žampom sme začínali a touto kategóriou športovú dvoranu slávy Prešovského kraja za rok 2014 aj končíme. Desiatku najúspešnejších športovcov doplňujú (bez určenia poradia) v kraji dnes už známe mená: hádzanár Tatrana Prešov Radoslav Antl, žijúca legenda slovenského horolezectva Peter Hámor, ktorý už začína baliť na svoje ďalšie vysokohorské osemtisícové dobrodružstvo, lyžiar reprezentant Martin Bajčičák,  profesionálny majster sveta v kickboxe Pavol Garaj,  ďalší prešovský hádzanár, legionár Dajnis Kristopans, kulturistka Janka Purdjaková, zlatý z MS  v tlaku na lavičke Ján Matej (v najlepšej desiatke figuroval aj vlani), sánkár Jozef Ninis a reprezentantka SR v gymnastickom aerobiku Petra Tomková z TJ Slávia Prešov.

Dajnis Kristopans je od priemeru vyšší nielen o hlavu. 215 cm...

Dajnis Kristopans je od priemeru vyšší nielen o hlavu. 215 cm...

Legendárny Peter Hámor nechýbal medzi najlepšími ani tento raz

Legendárny Peter Hámor nechýbal medzi najlepšími ani tento raz

Marcel Merčiak a gen. manažér Tatrana Prešov Branko Benko

Marcel Merčiak a gen. manažér Tatrana Prešov Branko Benko

Živá športová sieň slávy Prešovského kraja

Živá športová sieň slávy Prešovského kraja