Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Radšej pokuta ako sa vzdať trénera – Tibor Bajchy

Pred pár rokmi prebehla v nemeckých médiách prekvapivá správa o odvážnom kroku futbalového klubu SpVgg Unterhaching z predmestia Mníchova, účastníka 3-tej Bundesligy. Vtedy išlo o vstup tohoto klubu na Mníchovskú burzu.

Teraz ide o zriedkavú situáciu keď doterajší úspešný tréner mládežníckych súťaží bol poverený prevzatím trénerstva treťoligového mužstva, hoci nemal do  začatia ligovej súťaže trénerskú licenciu pre 3. ligu. Prezident klubu , bývalý hráč známych klubov 1860 München a FC Bayern Manfred Schwabl požiadal zároveň o výnimku do vyriešenia tejto nezvyklej situácie, pretože doterajšeho úspešného trénera Sandra Wagnera povolal Nemecký futbalový zväz (DFB) za co-trénera nemeckej reprezentácie U-20 . Tak sa dostal SpVgg do tiesňovej situácie keď sa nepodarilo včas nájsť trénera s potrebnou licenciou. Žiadosť bola DFB zamietnutá a  klubu SpVgg Unterhaching udelená pokuta za každý zápas v ktorom tento ambiciózny a mimoriadne nadaný tréner Marc Unterberger bude viesť  mužstvo. A tu práve prejavil prezident klubu, ktorý sa svojho trénera nehodlá vzdať, svoju veľkorysosť keď prehlásil, že ak sa situácia v priebehu tejto sezóny nezmení bude tieto „pokutové splátky“ uhrádzať z vlastnej peňaženky. To by znamenalo do konca sezóny 2023/2024 vyše 150 tisíc EUR. Tomu sa hovorí dôvera k trénerovi.

Na záver treba podotknúť, že tento klub po rokoch opäť postúpil z bavorskej regionálnej  do 3-tej Bundesligy, kde sa medzičasom usadil na špičkovej pozícii a zatiaľ neokúsil trpkosť prehry.

 

Tibor Bajchy, Mníchov