Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

R. Fico: Ak si myslia, že ma týmto trestnoprávnym naháňaním uštvú, tak sa veľmi mýlia, moje politické baterky mi nabili na 100%.

(TASR) - O čo ide v cirkuse dostať ma za každú cenu do väzby, po lopate vysvetľujú provládne médiá. Čím dlhšie budem vo väzbe, tým bude SMER – sociálna demokracia ako najtvrdšia opozícia slabší.

Takto na rovinu, bez škrupúľ, pôsobia na poslancov vládnej koalície aj Matovič s Lipšicom, ktorí to celé vymysleli. Všetko, čo doteraz chytili počas vládnutia do rúk, sa im rozsypalo. Preto sa rozhodli, že ma na základe vymysleného obvinenia zatvoria, Slovensko obletí vysnívaná fotografia Fica s putami na rukách a vládu a prezidentku už nebude mať kto, minimálne rok, kritizovať za to, čo s touto krajinou za dva roky dorobili. Keď išlo o policajtov Matoviča, ktorí chceli svojej kolegyni zapáliť auto, vtedy sa prezidentka predháňala v ich obhajobe. Keď ide o opozíciu, ktorá hovorí pravdu o americkom vplyve na Slovensko  a daňových podvodoch Matoviča a Kisku, pani Čaputová je ticho a mädlí si ruky od blaženosti, že sa zbaví silného oponenta.

Že ide o čisto politický proces s cieľom odstrániť lídra najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany, nikto nepochybuje. Dnes budú poslanci NR SR za vládnu koalíciu rozhodovať len o tom, či sa ma zbavia alebo nie. A v tom budú konať proti Ústave SR, ktorá nechráni poslanca pred väzbou, ale pred tým, aby vláda nemohla opozičného poslanca svojvoľne umlčať zamknutím do cely bez možnosti akejkoľvek komunikácie. Poslanci vládnej koalície dnes večer rozhodnú o mojom vzatí do väzby. Vedia, že žiadny sudca na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) sa neodváži vzoprieť politickej vôli vládnej koalície a túžobnému očakávaniu médií. Každý sudca na ŠTS dá radšej prednosť nezákonnému rozhodnutiu, ktoré niekedy o rok zruší Ústavný súd SR. Vždy lepšie, ako byť na titulnej strane médií, že Fica nezavrel.

Ide o hrubú vládnu svojvôľu. Nikto netuší, z čoho som obvinený. Odborná verejnosť len nechápavo kýve hlavou, keď opakovane číta moje 107 stranové obvinenie. Vraj som založil zločineckú skupinu tým, že som súhlasil s nomináciou lojálnych ľudí do funkcií. To by každý predseda vlády musel byť hlavou organizovaného zločinu. A obvinený som aj preto, lebo som na tlačových konferenciách hovoril pravdu o daňových podvodoch Matoviča a Kisku.  Keby si Matovič s Lipšicom vymysleli aspoň nejakú korupciu alebo násilnú trestnú činnosť! A ešte aj tá sebastrednosť Matoviča, keď sa v obvinení označil za poškodeného! Tu už aj slepý musí vidieť, že ide o politický revanš.

Horšie je, že ani vyšetrovateľ, ktorý moje obvinenie podpísal, netuší, z čoho som obvinený. Podľa Ústavy SR aj Európskeho dohovoru o ľudských právach mám právo, aby mi obvinenie bolo vysvetlené. Vyšetrovateľ nebol schopný dostať zo seba jednu jedinú vetu, aby mi objasnil podstatu tohto absurdného obvinenia. A nevie ani ceknúť po anglicky, napriek tomu, že v obvinení sú ťažké anglické odborné frázy. Je nadovšetko jasné, že obvinenie písal na pokyn Matoviča sám Lipšic.

Obvinenie zo založenia zločineckej skupiny mi bolo vznesené len preto, aby vec dozoroval politik Lipšic, Matovičov poskok na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Ako vymyslený dôvod na moje vzatie do väzby Matovič s Lipšicom uvádzajú, že vraj mám ovplyvňovať nejakých svedkov, ako je napríklad Makó alebo Kiska a to tak, že cez tlačové konferencie a moju politickú prácu budem posielať týmto svedkom podprahové odkazy. Začínam sa cítiť nadľudsky, možno ma upodozrievajú aj z toho, že budem na nich negatívne energeticky pôsobiť.

Teraz vážnejšie, od vznesenia obvinenia uplynuli už dva týždne a od konania tlačových konferencií o daňových podvodoch Matoviča a Kisku, tých tlačových konferencií, za ktoré mám byť zatvorený, uplynulo už 6 rokov. A my skoro každý deň organizujeme tlačové konferencie, protesty, odvolávame Mikulca. Kto má teda veriť takej  hlúposti, že ma z dôvodov možnosti ovplyvňovať svedkov treba na rok zatvoriť?

Summa summarum priatelia. Na čele štátu a represívnych orgánov sú ľudia, ktorí neschopnosť politicky súťažiť riešia bezdôvodným zatvorením politického oponenta. Nič iné urobiť nevedia. Čo tam po tom, že lekári chcú dávať hromadné výpovede, že sa šíri chudoba a doslova nás terorizuje zdražovanie, že Slovensko prichádza o suverenitu a jeho národné energetické a bezpečnostné záujmy sú ohrozované. Všetko vyrieši nezákonné a bezdôvodné zatvorenie lídra opozície!

 

Takíto ľudia sú obrovským nebezpečenstvom pre demokraciu a pre Slovensko. Sú to ľudia s totalitárnymi sklonmi schopní čohokoľvek, aby sa udržali pri moci. Že im to nepríde už trápne. Už som štvrtýkrát ako opozičný politik obvinený za politickú činnosť, počúvam, že ide piate politické obvinenie. Bol som silou vytiahnutý z auta pri autoproteste, mesiace odpočúvaný a nahrávaný na kameru pri diskrétnych advokátskych rozhovoroch. Chcel som mať v roku 2020 po voľbách už v živote pokoj a venovať sa inej práci. Oni však ani len netušia, ako mi nabíjajú politické baterky. A ak k tomu pridám podania rúk a objatia s doslova tisíckami ľudí po celom Slovensku, zdá sa mi, že ich mám nabité už na 100 percent.