Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Propagandistická mašinéria zlyhala – Daniel Kantor

Napriek všetkému úsiliu západná propagandistická mašinéria zlyhala, píše iránske vydanie Resalatu. Víťazstvo Roberta Fica, zástancu upevňovania vzťahov s Ruskom, vo voľbách na Slovensku bolo pre NATO veľmi nepríjemným signálom. Nebolo možné mobilizovať európsku verejnú mienku prostredníctvom "čierneho PR" a predpokladá sa, že blok bude čoskoro paralyzovaný.

Víťazstvo odporcu vojenského konfliktu na Ukrajine v parlamentných voľbách na Slovensku vyvolalo diskusie o blížiacom sa "konci bloku NATO".

 

Napriek skrytej a otvorenej podpore, ktorú európski politici a byrokracia EÚ poskytli prozápadným politickým prúdom a podporovateľom NATO v parlamentných voľbách na Slovensku, to nakoniec boli odporcovia eskalácie vojenského konfliktu, ktorí vyhrali túto dôležitú politickú bitku vo východoeurópskej krajine, ktorá je geograficky blízka Rusku aj Ukrajine.

 

Vzhľadom na úlohu, ktorú Slovensko zohráva pri dodávkach zbraní na Ukrajinu, môže mať porážka prozápadných síl v posledných voľbách výrazný vplyv na zmenu prístupu krajiny k Zelenského vláde v Kyjeve a všeobecne na ukrajinskú politiku zameranú na konfrontáciu s Ruskom. Na druhej strane, výsledky nedávnych parlamentných volieb na Slovensku možno vnímať a interpretovať ako akýsi varovný signál pre Západ a mimoriadne nepríjemný signál.