Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Procházka klame, alebo nevie, čo robí Hrnčiar – TASR

Bratislava 10. októbra (TASR) - Kandidát na primátora mesta Martin a prvý podpredseda strany Sieť Andrej Hrnčiar požiadal stranu Smer-SD o podporu v komunálnych voľbách a vyhlásením, ktoré podpísal, ju aj prijal. Ak šéf Siete Radoslav Procházka tvrdí, že o tom nič nevie, buď klame, alebo nemá ani základný prehľad o konaní svojich kandidátov. Uviedol to Smer-SD vo svojom stanovisku, ktorým reaguje na štvrtkovú (9.10.) tlačovú konferenciu Siete.

"Je to poľutovaniahodné, no nebolo by to prvýkrát za krátky čas existencie strany Sieť, keď jej predstavitelia nemajú vyjasnené základné otázky svojho politického pôsobenia," doplnil tlačový odbor strany Smer-SD. Sociálni demokrati Hrnčiarovi odkazujú, že ak nemá záujem o ich podporu, mal by to veľmi jasne a verejne deklarovať.

Na archívnej snímke vedenie strany Sieť - predseda Radoslav Procházka (tretí zľava). Prvým podpredsedom strany Sieť sa stal primátor Martina Andrej Hrnčiar (druhý sprava). Podpredsedami strany boli zvolení poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý (vpravo), prodekanka Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave Katarína Cséfalvayová (v strede), primátorka Prievidze Katarína Macháčková (druhá zľava) a Eduard Adamčík (prvý zľava).

Predstavitelia Siete na tlačovej konferencii vyhlásili, že Smer-SD treba vymeniť, lebo prekračuje všetky hranice. Ako príklad uviedli vyhlásenia premiéra Roberta Fica (Smer-SD), z ktorých vyplýva, že Smer-SD mieni pomáhať len mestám a obciam pod vedením jej straníkov. Podľa Siete ide o vydieranie ľudí. V novembrových komunálnych voľbách je podľa Siete príležitosť Smer-SD vymeniť. Procházkova strana chce pre to urobiť maximum. Bude sa usilovať aj o to, aby po parlamentných voľbách 2016 zostavovala vládu.

Na otázky ohľadom podpory od Smeru-SD pre kandidátov na primátorov Siete Andreja Hrnčiara (Martin) a Kataríny Macháčkovej (Prievidza) povedal, že o tom nevie, a že obaja kandidujú výlučne za Sieť. Hrnčiar a Macháčková slová svojho predsedu potvrdili.

 

Hrnčiar reaguje

 Hrnčiar dnes pre TASR povedal, že podpísal vyhlásenie, že ak Smer-SD bude odporúčať svojim voličom, aby volili jeho, toto odporúčanie neodmietne a príjme ho. "Žiadne odporúčanie som nikde ešte nepočul, ani nevidel," doplnil s tým, že na všetkých propagačných materiáloch má uvedenú len stranu Sieť.

 Zopakoval, že pre mesto je najdôležitejšie vyriešiť problematickú zmenku. Ak sa tak nestane, môže sa Martin dostať do nútenej správy. "A v prípade nútenej správy to pocítia všetci obyvatelia bez ohľadu na to, koho volia," zdôraznil Hrnčiar. Dodal, že riešenie zmenky je na dobrej ceste.