Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Prezidentské porovnanie – Dušan Konček

Hoci sa český prezident Miloš Zeman, pre choroby dolných končatín pohybuje veľmi ťažko, navštevuje české kraje ako sa na prezidenta patrí, stretáva sa ľuďmi aj so svojimi neprajníkmi, pohotovo odpovedá na otázky, chváli aj pohaní, jednoducho prezident aký má byť. Zlatým klincom bolo, ako na jednu otázku odpovedal, že prečo pán knieža Schwarcenberg neubytuje emigrantov na svojom zámku Orlík, kde je dosť miestností. Porovnanie slovenského prezidenta s českým je teda na mieste. Obyvatelia Slovenska a ich problémy sú jednoducho slovenskému prezidentovi ukradnuté a je ich dosť. Namiesto toho sa A. Kiska venuje všetkému možnému a nemožnému, ako je napríklad vzrušovanie sa nad počítačmi v Estónsku, či akýsi čudný summit NATO v Bukurešti, kde Miloš Zeman ani nešiel. Alebo vyjasňovanie si kompetencií s Ústavným súdom SR. Tieto kroky slovenského prezidenta chlieb lacnejším neurobia. Pekne to povedal poslanec L. Blaha pre Parlamentní listy:

„Nemyslím si, že by Miloš Zeman robil Českej republike hanbu, medzi ľuďmi má veľkú popularitu a u nás na Slovensku si ho ľudia vážia a mnohí závidia Českej republike prezidenta, ktorý každý prejav nečíta z papiera. Mimochodom, rozhodne by pri Zemanových prejavoch nikoho ani nenapadlo, žeby mu ich písala americká ambasáda, čom občas človeku prebehne hlavou, keď počúva slovenského prezidenta Kisku“.

 

Neviem, či poslanec Ľ. Blaha má pušku, ale týmto výrokom ho treba pasovať za Strelca roka 2015. Namieril a strelil presne, ako John Wayne. Keď som počúval niektoré vystúpenia prezidenta/ z papiera/ a zažmúril som oči, vždy som rýchlo precitol, či náhodou nepočúval prejav M. Jakeša neblahej pamäti. Už nehoriac o jeho „papagájovaní“ o ruskej agresii na Ukrajine, či o navrátení Krymu. Prezident A. Kiska vraj prispieva pravidelne na charitu, čo je pekné, ale keby sa tak ako prezident napríklad venoval rómskej otázke, ktorá kvári väčšinu slovenských krajov, urobil by záslužný čin, sú to totiž rovnako obyvatelia Slovenska, ktorí ho možno aj volili. To by bola zároveň veľmi vďačná pomoc slovenskej vláde, ktorá musí venovať pozornosť iným naliehavým otázkam. Najväčší problém Slovenska nie sú totiž kompetencie prezidenta, na to tu máme ÚS SR. Keby sme porovnali prezidentovanie Kisku napríklad so Schusterom, tak mu jednoducho nesiaha ani po členky aj popri výhradách k jeho koníčkom. Mnohí z nás sa už nevedia dočkať prejavu prezidenta na Nový rok, ktorý by mal ukázať, či si ho zaslúžime ergo on nás. A to sa ešte na Slovensko nedonieslo, čo slovenský prezident v Bukurešti podpísal. Deviatka krajín aliancie podpísala dokument, ktorý žiada posilnenie týchto krajín vojskami NATO, kvôli údajnej ruskej agresii, čiže ide vlastne o „pozývaci list“ Takže tu máme hneď deviatich Biľakov, pričom nechýba ďalší slovenský. Pre zaujímavosť Českú republiku zastupoval predseda Poslaneckej snemovne pán Hamáček