Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Premiéra E. Hegera vyzýva, aby z vlády vylúčil hnutie Sme rodina

(TASR) - Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby z vlády vylúčil hnutie Sme rodina na čele s Borisom Kollárom. Výzvu mu adresuje v súvislosti s hlasovaním poslancov hnutia v prípade vydania lídra Smeru-SD Roberta Fica na trestné stíhanie. Kollár podľa predsedníčky PS Ireny Bihariovej otvorene napľul do tváre spravodlivosti a občanom Slovenska ukázal, že politika "našich ľudí" sa neskončila.  


"Nehlasovanie členov Sme rodina za vydanie poslanca Fica na trestné stíhanie je posledná čiara, ktorú počas svojej účasti vo vládnej koalícii prekročili. Pokračovaním koalície so Sme rodina by táto 'protikorupčná vláda' na čele s premiérom stratila akúkoľvek tvár," skonštatovala Bihariová vo svojom stanovisku.

Pripomenula, že súčasná vláda postavila svoju legitimitu na sľube obnovy právneho štátu, na záruke rovnosti pred zákonom pre všetkých, bez ohľadu na to, či ide o bývalého premiéra, vládneho poslanca alebo radového občana bez imunity. Podotkla, že v koalícii so Sme rodina nebude očista orgánov činných v trestnom konaní  možná. PS je presvedčené, že Kollár a jeho strana napáchali za dva roky vlády obrovské škody, zablokovali veľké množstvo potrebných reforiem a zákonov či hlasovali za "nebezpečné návrhy".

Poslanci v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť prokuratúry o vzatie Fica do väzby. Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74. Za vzatie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS, ako aj väčšina poslancov OĽANO s výnimkou Romany Tabák, ktorá nehlasovala, a Kataríny Hatrákovej, ktorá sa zdržala. Pri hlasovaní sa zdržali aj poslanci hnutia Sme rodina.