Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Premiér: Personálne rozhodnutia nového ministra vnútra sú správne a nevyhnutné

Bratislava (TASR) - Personálne rozhodnutia nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) voči policajným vyšetrovateľom - tzv. čurillovcom a bývalému policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi sú správne a nevyhnutné. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD). Tvrdí, že nejde o revanš.


Je podľa neho fakt, že Hamran vedel o všetkých "špinavostiach" čurillovcov a aj s nimi súhlasil. "Do akej miery je trestne zodpovedný za zneužívanie svojich právomocí, musia rozhodnúť orgány činné v trestnom konaní," dodal s tým, že preňho všetko skončilo keď sa dozvedel, že Hamran nestojí na čele Policajného zboru.

Fico avizuje zmenu Trestného zákona a Trestného poriadku, ktorý má výrazne obmedziť možnosti polície a Úradu špeciálnej prokuratúry politicky zneužívať trestné právo. "Máme záujem o tejto novelizácii rokovať s Európskou komisiou, čo bolo prijaté s porozumením," uviedol predseda vlády.

Vo zverejnenom videu tiež potvrdil, že formulujú programové vyhlásenie vlády. Podotkol, že keďže musí byť dohodou medzi stranami Smer-SD, Hlas-SD a SNS, tak potrebujú na zostavenie programu asi dva týždne.

"Vládny program bude vo svojej podstate veľmi jednoduchý. Aby ľudia na konci volebného obdobia mohli konštatovať, že sa majú lepšie a žijú pokojnejšie a bezpečnejšie, ako teraz na sklonku roka 2023," doplnil Fico.