Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Predvianočnú atmosféru nivočí kampaň - Jozef Kuchár

V týchto predvolebných dňoch si všetci slušní ľudia často kladú otázku a pýtajú sa, či si vážime tradície duchovné aj materiálne hodnoty, o ktorých sa častejšie hovorí aj píše v predvianočnej, večne sa opakujúcej atmosfére. Mohli by sme konštatovať, že mnoho zo spomínaných oblastí už odznelo, bolo vyslovené aj napísané. A všetky tie predvianočné a novoročné predsavzatia, odhodlania i sľuby sa pravidelne opakujú. To nás môže viesť k presvedčeniu, že aj v blížiacich sa dňoch nemôžeme zažiť nič nové, originálne, doteraz nepoznané, ktoré by spôsobilo, že sa naozaj môžeme tešiť na tie blížiace sa dni sviatočné v roku 2019. A že tento raz budú mať pre nás aj našich najbližších väčší zmysel a význam. Čo vlastne hľadáme aj v tom čase zimných radovánok, čo chceme dosiahnuť a kam kráčame v tom uponáhľanom a pretechnizovanom svete?

Do popredia sa dostáva hlavný problém našej spoločnosti, ktorý vznikol v uplynulých tridsiatich rokoch. Stále viac a viac v ľuďoch vidíme len akýchsi rivalov a súperov. Jednoznačne to potvrdzuje terajšia predvolebná kampaň, v ktorej rôzne strany a straničky surovým spôsobom útočia na svojich politických protivníkov. Poslanecký mandát láka každého politika. Mnohí si neuvedomujú, že ich úsilie je márne a voliči im jednoducho hlas nedajú.

 

Kandidáti na poslancov svojimi prejavmi v predvolebnej kampani doslova nivočia predvianočnú atmosféru. Azda aj preto sa nedokážeme tešiť a najmä uspokojiť s tým, čo máme a čo sme už dosiahli. Žiaľ, neraz sa navzájom v rodine, na pracovisku aj medzi priateľmi klameme, nehovoríme pravdu, zavádzame aj podvádzame. Až príliš sa usilujeme v rôznych situáciách získať za každú cenu a všetkými prostriedkami prevahu a nielen v politike. Veľa je tých, čo chcú uchopiť moc, vládnuť medzi spolupracovníkmi, občanmi v obciach, v mestách, v krajine ale pomaly a isto nad celým svetom. Priveľa je takých, ktorí aj napriek nedostatočným vedomostiam veľmi chcú byť aj v roku 2020 politikmi, poslancami aj ministrami. Viacerí si trúfajú na najvyššie posty v našej vlasti. Mierou vrchovatou sa to potvrdzuje aj v prípravách na priebeh volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí sa uskutočnia 29. februára 2020.

 

Aj takáto je realita nášho žitia po tridsiatich rokoch od nežnej revolúcie plnej protikladov a protirečení aj v blížiacich sa dňoch sviatočných.