Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Prešovský Dobrý festival opäť na výbornú

(TASR) – Prešov žil tento víkend hudbou, prírodné kúpalisko Delňa privítalo na dva dni fanúšikov na 13. ročníku Dobrého festivalu. Aj druhý deň v sobotu 10. júna si návštevníci mali z čoho vyberať, od country a folku v podaní formácie Dáme kávu, cez pop a poprock v podaní známych skupín Komajota, Chiki Liki Tu-A, populárnych Gladiator a Zuzany Smatanovej, hviezdnych IMT Smile až po metal v podaní kapely Perversity.


Skupina Gladiator na čele s Mikom Hladkým je na scéne od roku 1991 a ich obľúbenosť u fanúšikov trvá už tri desiatky rokov, aj vďaka hitom Neviem ťa nájsť, Nemôžem dýchať, Hlavu maj hore, Láska či Sám s ňou. Na Mikovu ponuku - pridáte sa či poďme si zaskákať - reagovali všetci pred pódiom.

"Dnes bol výborný večer, trošku sme sa obávali počasia, ale chvalabohu to dopadlo tak, že počasie bolo s nami veľký kamarát, ľudia boli fantastickí, užili sme si výborný Dobrý festival," povedal pre TASR Miko Hladký.

 "V Prešove sme boli po nejakých piatich rokoch, to sú neopísateľné pocity, každý rok si človek povie, že už som zažil veľa pekného, ale každý rok je to krajšie a krajšie, sme 30 rokov na scéne a stále ľudia prídu, spievajú s s nami," doplnil bubeník Georgio Babulic.

Najväčšou hviezdou festivalu boli samozrejme domáci IMT Smile. Na úspešnej vlne sa partia okolo Ivana a Mira Táslerovcov nesie už viac ako desiatku rokov, svojou tvorbou a pódiovou produkciou patrí na špicu slovenskej hudobnej scény. V ich prípade je v dobrom problém z desiatok hitov zostaviť play list na poldruha hodinový koncert, do ktorého sa vojde najviac 15 piesní. Tisícky fanúšikov si s Ivanom zaspievali všetky piesne, či už opri sa o mňa, Budeme to stále my, Len tebe, Myslím že môže byť, Cesty II. triedy, Ľudia nie sú zlí či megahit Hej Sokoly. Ľudia chceli prídavky, festivalový poriadok však nepustí. Kapela však pripravila prekvapenie, keď na pódium pozval Ivan svojho otca Táslera seniora s gitarou, aby spolu zahrali slávny hit skupiny Beatles Get Back.

"Je to iné hrať doma, od rodiny, od kamarátov, od toho všetkého, čo sa deje už počas dňa, stretávaš ľudí, porozprávaš, aspoň pre mňa, čo nežijem v tomto meste, takže je to vždy nielen koncert, ale taký návrat, stretnutie s mnohými kamarátmi, spolupracovníkmi, ktorí s nami niekedy robili, s tým súvisí aj zodpovednosť. Zvyknem hovoriť, že nemávam trému, ale v Prešove mám vždy takí malé nervičky," povedal po koncerte pre TASR líder kapely Ivan Tásler.

Nechce sa veriť, že sympatická Zuzana Smatanová je na scéne už 20 rokov, spevácku súťaž CocaCola Popstar vyhrala v roku 2003. O jej popularite svedčí šesť získaných slovenských zlatých slávikov a samozrejme aj úspešné piesne Horou, V dobrom aj zlom, Dnes sa mi nechce niť, Daj ruku do mojej ruky, Jablone či Nekráčaj predo mnou. Prešov ju má rovnako rád ako celé Slovensko.

"Musím povedať, že Dobrý festival je jeden z najlepších festivalov na Slovensku, jednak ako je postarané o interpretov, celkové zákulisie, úžasné pódium, celkovo organizácia, musím poukázať aj nato. Veľmi sa teším že môžem byť headlinerom, to najviac," pochválila organizátorov Zuzana Smatanová.