Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Potrebuje Slovensko 150 poslancov? – Vladimír Dobrovič

„To je ono!!!“ Z klubu OĽANO vylúčili poslankyne, ktoré hlasovali v súlade so svojim svedomím.

 

Po tom, čo plénum Národnej rady SR neodsúhlasilo žiadosť prokuratúry o súhlas s vydaním Roberta Fica, predsedu Smeru-SD - najsilnejšej opozičnej politickej strany v parlamente, do väzby, takmer okamžite „konal“ poslanecký klub OĽANO.

Poslanci vylúčili z poslaneckého klubu OĽaNO Katarínu Hatrákovú a Romanu Tabák. Dôvod ich vylúčenia je pre mňa nepochopiteľný. Poslankyne len využili ústavou garantované právo (aj povinnosť) hlasovať v súlade so svojim vedomím a svedomím. Pri hlasovaní nepodporili žiadosť prokuratúry o súhlas s vydaním Roberta Fica do väzby. Katarína Hatráková sa pri hlasovaní zdržala a Romana Tabák nehlasovala.

„Je povinnosťou každého jedného poslanca hlasovať výlučne podľa svojho vedomia a svedomia. Ak nemohli s čistým svedomím zahlasovať za vydanie svojho kolegu na väzobné stíhanie, je dobre, že to neurobili,“ pripomenul po hlasovaní predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Komentáre predstaviteľov vládnych strán SAS, OĽANO a „Za ľudí“ považujem za farizejské a nestoja ani len za zmienku, okrem odsúdenia pre ich politickú pomstychtivosť s cieľom dostať R. Fica za každú cenu do väzenia.

Je prirodzené, že strana Smer-SD sa na sociálnej sieti poďakovala poslancom, ktorí sa postavili na stranu zdravého rozumu a hlasovali za demokraciu a právny štát.

Tak ako už mnohokrát v minulosti aj v tejto súvislosti pripomínam, že 150 členný zbor poslancov je zbytočný prepych. Nestačil by zbor predsedov politických strán, ktoré sa dostali do parlamentu? Pouvažujme nad tým. Som presvedčený, že by to pomohlo. Každodenné politické divadlo o tom, že všetkým poslancom ide o Slovensko, o „všetkých občanov“ by väčšine nás vôbec nechýbalo. Ušetrili by sa aj prostriedky na chod parlamentu a možno by to prispelo aj upokojeniu situácie v spoločnosti.